Родители и деца

Запушени Бартолиниеви жлезди

Go down

Запушени Бартолиниеви жлезди

Пишување by Vale74 on 21.06.09 1:37

Незнаев како да го напишам насловов Smile
Имам проблем со жлездите што се кај усните, односно таму ми се појавува оток. Септември 2006 ја оперирав десната жлезда после 2 год. обиди за лекување. И замислете кој баксуз сум јас, сега во четвртокот и левата жлезда со оток, абе кога видов ми се стемни. Бев одма вчера на гинеколог и ми вика истиот проблем. Ми даде антибиотик и во понеделник на контрола, ако се намали ок. а ако не....Имал ли некој вакво искуство?
avatar
Vale74
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 879
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 16960
Registration date : 2009-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Запушени Бартолиниеви жлезди

Пишување by Dragana on 21.06.09 1:53

не знам за ова ништо да те посоветувам,ама нели полови жлезди се јајниците кај жената,а тебе ти се воспалуваат жлезди кај усните стварно незнам какви се тие злезди и од што настанува тој оток?
Ако можеш пиши по опширно?
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 31
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 18573
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Запушени Бартолиниеви жлезди

Пишување by Kinky on 21.06.09 16:38

Zboruvas za Bartolinievite zlezdi, neli?
Tie se vadat operativno i nema da imas problem so niv, samo mozebi pri sex posle, zatoa sto nivna uloga e da ja navlaznuvaat vaginata.
Ke ja preimenuvam temata za bide porazbirliva za drugite.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19099
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Запушени Бартолиниеви жлезди

Пишување by elkicka on 22.06.09 9:02

Јас имам едно прашање. Освен отокот чувствуваш ли нешто како болка или било што друго? Мене едната усна (левата) од секогаш ми е некако поголема, ама до сега не сум имала никаков проблем, па не сум го ставила тоа на памет воопшто, може таква сум се родила. Ни гинеколог до сега никогаш не ми рекол ништо.
avatar
elkicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 37
Локација : Skopje
Поени : 17132
Registration date : 2009-02-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Запушени Бартолиниеви жлезди

Пишување by Vale74 on 22.06.09 12:05

Kinky напиша:Zboruvas za Bartolinievite zlezdi, neli?
Tie se vadat operativno i nema da imas problem so niv, samo mozebi pri sex posle, zatoa sto nivna uloga e da ja navlaznuvaat vaginata.
Ke ja preimenuvam temata za bide porazbirliva za drugite.

Да, за нив зборувам. Бидејки како што напишав десната ми е оперирана и докторот ми кажа дека при секс може да биде проблем,а тоа го приметив ...нормално. Е сега не дека е нешто страшно...Ама кога ја приметив и другава си реков аман мораше ли и другава. Инаку овој пат за разлика од претходниот ме болеше, овие два дена неможев ни да седам ни да одам, и кога синојка одеднаш престана болката. По некое време отидов до вц и гледам на вешот исцедок крв и гној.Тоа си пукнало си течело...Одам попладне на контрола.
avatar
Vale74
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 879
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 16960
Registration date : 2009-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Запушени Бартолиниеви жлезди

Пишување by Vale74 on 22.06.09 12:10

elkicka напиша:Јас имам едно прашање. Освен отокот чувствуваш ли нешто како болка или било што друго? Мене едната усна (левата) од секогаш ми е некако поголема, ама до сега не сум имала никаков проблем, па не сум го ставила тоа на памет воопшто, може таква сум се родила. Ни гинеколог до сега никогаш не ми рекол ништо.


Елкичка, мислам дека тоа твоето нема врска со ова, ако нешто не било во ред досега сигурно некако ке сигнализираше. Поздрав.
avatar
Vale74
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 879
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 16960
Registration date : 2009-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Запушени Бартолиниеви жлезди

Пишување by elkicka on 22.06.09 14:37

Фала и ти пожелувам се најдобро да се среди.
Поздрав
avatar
elkicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 37
Локација : Skopje
Поени : 17132
Registration date : 2009-02-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Запушени Бартолиниеви жлезди

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот