Родители и деца

Тртки

Go down

Тртки

Пишување by tamara on 10.06.09 22:47

zdravo bas mi e milo sto naletav na stranava i epten mi se dopaga a ja najdov barajki nekoe resenie za lecenje trtki koi mi izlegoa na racete i bev i na lekar mi gi gorea ama potoa stana uste poloso se prosirija pa ovde vidov deka nekoj dal nekoj lek so limon ama nikako ne uspeav da go pronajdam pa ve molam da me sovetuvata sto da napravam oti epten mi e neprijatno pozdravce

tamara
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 16490
Registration date : 2009-06-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by Mama Ane on 11.06.09 10:12

Јас имав како мала по рацете и многу ме нервираа :( ми кажуваа триста работи како да се изгубеле, не отидов на горење, ми исчезнаа од некое моливче бело, кое ми го донесоа тогаш од Чешка. Ги трљав со него и дали од тоа или не, ми исчезнаа. Пошто беше многу одамна, извини, ама не го знам името на лекот. Викаат на маче ако дадеш да ти ги лиже ќе исчезнеле Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by doraa on 11.06.09 11:08

Здраво Тамара и јас сум од неодамна на странава многу ми се допаѓа. И една моја другарка имаше мн на рацете и ги мачкаше со алкохол и исчезнаа па пробај и ти можеби ке ти помогне поздрав
avatar
doraa
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 11
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : odlicno
Поени : 16638
Registration date : 2009-05-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by sonjamfk on 11.06.09 13:21

od smokva mlekoto sto tece se mackaat. licno mene mi imaat izgoreno i ne mi se pojavi. najdobro da si ja proveris zdrastvenata sostojba, da vidis dali e se vo red. ponekogas trtkite se znak deka nesto ne e vo red. od licno iskustvo ti kazuvam. posle izvrsena operacija sami mi se povlekoa.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18788
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by tamara on 11.06.09 21:54

vi blagodaram na iscrpnite odgovori ke probam pa ke vi kazam i te molam dora da mi kazaes za kakov alkohol stanuva zbor i sonjamkf fala ti zas sovetot pred izvesno vreme napraviv kontrola i se bese vo red pozdrav

tamara
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 16490
Registration date : 2009-06-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by doraa on 11.06.09 22:19

75% alkohol mislam deka toj bese a kako se vika tocno ne znam da ti kazam
avatar
doraa
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 11
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : odlicno
Поени : 16638
Registration date : 2009-05-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by tanjaaaaaa on 12.06.09 0:05

jas imav lani i stavav mleko od smokva ne mi pomogna mi kazaa deka imalo nekoja tecnost sto kaj nas ja nema tuku vo stranstvo nemozev da ja nabavam i gi ostaviv taka posle nekoe vreme mi se povlekoa sami sega gi nemam veke
avatar
tanjaaaaaa
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 20
Age : 29
Локација : doma do decko mi
Расположение : super
Поени : 16680
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Trtki

Пишување by oliverap on 24.09.09 16:00

Ima na galafarm edna tecnost za trtki ne e mnogu skapa a ja ima po aptekite.
avatar
oliverap
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 33
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 17188
Registration date : 2009-01-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by biljanag on 27.09.09 9:57

тамара јас го дадов лекот со лимон
сечеш парче лимон ставаш шекер лажиче мало и со страната кај што е шекерот го ставаш на тртката секоја вечер после што ке го врзеш со завој може и одозгора најлонче после неколку дена ке приметиш конци црни како жили во кожата не се плаши се губи само биди упорна ставај една недела ако треба додека целосно се изгуби стај уште некој ден
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by Janicka on 09.10.09 21:57

Ima eden dr. po ime Aleksandar, koj e nekade od istocna Makedonija i doaga vo eden salon vo Aerodrom kaj nova zeleznicka vo kulite. Toj gi vadi bradavicite so sigurnost. Ne e nadrilekar tuku e kozen lekar, ve pregleduva i odma kazuva dali se za tretiranje ili ne.

Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 102
Age : 39
Локација : Sk
Поени : 17523
Registration date : 2008-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Тртки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот