Родители и деца

Хеликобактер пилори - болки во стомакот

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Хеликобактер пилори - болки во стомакот

Пишување by fibimk on 08.06.09 19:33

Jas imam ispituvano dali ja imam ovaa bakterija vo zeludnikot i toa preku krv.Za sreka ja nemav.Inaku pricina poradi koja ispituvav bea bolki vo zeludnikot i kiselini.Znam deka ovaa bakterija dokolku ne se izlekuva moze da predicvika gastrit,a so toa i cir na zeludnik.Mislam deka pokraj preku krv se ispituva i so endoskopija so zemanje na primerok od zeludnikot! flower
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18439
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хеликобактер пилори - болки во стомакот

Пишување by Anika on 17.06.09 11:25

Јас утре ќе одам да испитам дали ја имам оваа бактерија. Немам никакви симптоми, ниту пак грчеви во стомакот ама дерматологот ми рече да си проверам заради ситните поткожни брунчиња на лицето.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18043
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хеликобактер пилори - болки во стомакот

Пишување by CaciCko on 18.06.09 14:01

За чистење на бактеријата се препорачувало пиење на кантарионово масло (те.жолт кантарион во маслиново масло на Алкалоид). Ќе видиме колку е ефикасно.
avatar
CaciCko
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 27
Age : 40
Локација : Bitola
Поени : 17204
Registration date : 2009-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хеликобактер пилори - болки во стомакот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот