Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Свечен фустан

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12415
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   06.09.09 10:07

dali mozete da kazete nekoi sajtovi so modeli za vecerni toaleti
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Kat
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 237
Age: 44
Локација: povece na rabota otkolku doma
Расположение: pozitivno
Поени: 10517
Registration date: 2009-08-03

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   06.09.09 10:32

http://www.dressmynightout.com/
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 237
Age: 44
Локација: povece na rabota otkolku doma
Расположение: pozitivno
Поени: 10517
Registration date: 2009-08-03

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   06.09.09 20:11

Kat напиша:
http://www.dressmynightout.com/
mi go prekinaa internetot snosti pa ne mozev da dopisam ima mnogu izbor na vecerni fustani ovde samo od leva strana odberi dolzina boja i vid kakov sakas i stegni na seach i ce se pokazat a ima i na you tube http://www.ballroomdressforless.com/ladies/smooth-standard.cfm i ovde :kis heart: :kis heart: :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 175
Age: 29
Локација: Skopje
Поени: 11203
Registration date: 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   07.09.09 8:04

Ana.b напиша:
draganaskopje напиша:
Zdravo devojki,

vo mnogu brzo vreme sum na svadba kaj mnogu bliska rodnina. Kupiv nesto sto najverojatno ke go nosam, no ete seuste se mislam , dali toa e toa, dali e praviot izbor , kaj mnogu bliski sum na svadba a i prv pat odam zaedno so mojot decko kaj moi rodnini zatoa sto go pokanija i nego... eve resiv da ja postiram slikata pa me interesiraat vasite mislenja.:shame:

Ne se gleda ubavo bojata na fustanot poradi losiot kvalitet na fotografijata no gorniot materijal e svilenkast ne e mat.

Kolku gozema fustanov i kade ako ne e tajna?Mnogu e ubav,jas sakam nekoj takov model samo druga boja,i jas sum na svadba za 1 mesec

Fala devojki na komplimentite Smile me izraduvavte.

Fustanot na moe iznenaduvanje ne go zemav voopsto skapo, 1600denari od eden butik Denica vo gradski zid vo Skopje i toa bev tamu po preporaka na koleska na majkami koja go videla izlozena na izlog a znaese deka nesto takvo baram. Pobarajte niz Skopje sega izgleda se aktuelni ovie modeli i vnimavajte da ne ve osurat cim moze da se najdat vakvi modeli za pristapni ceni.

Sega najgolema maka mi e sto da nosam na noze :S razmisluvav za siva boja na sandali. Ke vidime.... :shop:
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 414
Age: 32
Локација: Skopje
Поени: 11253
Registration date: 2009-04-07

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   08.09.09 7:48

draganaskopje напиша:
Ana.b напиша:
draganaskopje напиша:
Zdravo devojki,

vo mnogu brzo vreme sum na svadba kaj mnogu bliska rodnina. Kupiv nesto sto najverojatno ke go nosam, no ete seuste se mislam , dali toa e toa, dali e praviot izbor , kaj mnogu bliski sum na svadba a i prv pat odam zaedno so mojot decko kaj moi rodnini zatoa sto go pokanija i nego... eve resiv da ja postiram slikata pa me interesiraat vasite mislenja.:shame:

Ne se gleda ubavo bojata na fustanot poradi losiot kvalitet na fotografijata no gorniot materijal e svilenkast ne e mat.

Kolku gozema fustanov i kade ako ne e tajna?Mnogu e ubav,jas sakam nekoj takov model samo druga boja,i jas sum na svadba za 1 mesec

Fala devojki na komplimentite Smile me izraduvavte.

Fustanot na moe iznenaduvanje ne go zemav voopsto skapo, 1600denari od eden butik Denica vo gradski zid vo Skopje i toa bev tamu po preporaka na koleska na majkami koja go videla izlozena na izlog a znaese deka nesto takvo baram. Pobarajte niz Skopje sega izgleda se aktuelni ovie modeli i vnimavajte da ne ve osurat cim moze da se najdat vakvi modeli za pristapni ceni.

Sega najgolema maka mi e sto da nosam na noze :S razmisluvav za siva boja na sandali. Ke vidime.... :shop:

Драгана моеш да носиш црни чевли,плави или тегет,колку што можам да ги видам боите на фустанов,сите овие бои на чевли ти одговараат,него ај те молам пиши ми каде точно се наоѓа овој бутик,јас живеам во еден од блоковите на градски ѕид,ама не знам каде е овој бутик,инаку шетав вчера низ ГТЦ ваквите фустани со од 2500 па нагоре
Вратете се на почетокот Go down
Anica82
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 52
Age: 32
Локација: Kumanovo
Расположение: конфјузед
Поени: 10300
Registration date: 2009-08-15

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   08.09.09 8:25

Во јуни бев кума на свадба и изборот падна на овие два модела. Ги најдов на нет, со компјутерот во раце отидов кај шнајдерка и фустаните излегоа потполно исто како на слика.
Црното кратко фустанче беше дневната варијанта...со црни сандалиа вечерниот фустан беше овој...

Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11764
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   08.09.09 8:57

Anica82 сега уште да ни кажеш кај која шнајдерка беше да имаме во предвид, а и како си наплаќа скапа-ефтина? Инаку фустаните се ептен убави, посебно црниот многу ми се допаѓа
Вратете се на почетокот Go down
Anica82
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 52
Age: 32
Локација: Kumanovo
Расположение: конфјузед
Поени: 10300
Registration date: 2009-08-15

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   08.09.09 9:06

Mila87 напиша:
Anica82 сега уште да ни кажеш кај која шнајдерка беше да имаме во предвид, а и како си наплаќа скапа-ефтина? Инаку фустаните се ептен убави, посебно црниот многу ми се допаѓа
Шнајдерката е во Куманово..па не верувам дека ќе ви заврши работа Smile
За двете парчиња..колку што се сеќавам, дадов околу 3700 ден од кои околу 1000 и нешто денари само за материјалите (едвај најдов..се изнамачив )
Вратете се на почетокот Go down
desi4ka
Редовен посетител
Редовен посетител


Male
Број на мислења: 122
Age: 42
Локација: Gevgelija
Поени: 10218
Registration date: 2009-09-06

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   08.09.09 10:47

super ti se fustanite posebno vecernata toaleta e extra
Вратете се на почетокот Go down
Cvetce
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 52
Age: 32
Локација: Strumica
Поени: 10709
Registration date: 2009-05-26

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   08.09.09 10:53

Dijana p fustano e preubav!
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 175
Age: 29
Локација: Skopje
Поени: 11203
Registration date: 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   10.09.09 7:56

Да ви се пофалам си купив преубави тегет сандали за фустанов. Ептен ми се по мерак , ќе гледам слика да ви покажам
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 175
Age: 29
Локација: Skopje
Поени: 11203
Registration date: 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   10.09.09 10:53

Update :flower
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11764
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   10.09.09 11:12

Абе срцка , ќе ни те украде некој таму flower
И за чевлите намам зборови, ептен се убави и нежнички
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 175
Age: 29
Локација: Skopje
Поени: 11203
Registration date: 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   10.09.09 11:23

хахахха не знам дали ќе смее да ме украде бидејќи ќе дојде со мене другата моја половина Smile)) Како и да е Мила, фала ти како и да е ќе ви покажам пар слики од свадбата. Инаку многу се мислам дали да го облечам фустанов уште од старт и за дома и за црква.. или да облечам за пред ресторан некое поедноставно што имам па овој да го облечам вечерта, зошто е долг и релативно доста свечен... хмм :/ :shame: :clip:

п.с. Ana.b ти пишав приватна порака :bball: Мила и тебе ти пишав flower


Последната промена е направена од draganaskopje на 10.09.09 11:37. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11764
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   10.09.09 11:34

Јас мислам ако имаш време да се пресоблечеш, нешто поедноставно за преку ден , па за навечер ова, барем јас така правев на свадбите кај другарките, сепак ти си знаеш најдобро
Вратете се на почетокот Go down
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 175
Age: 29
Локација: Skopje
Поени: 11203
Registration date: 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   10.09.09 11:37

види пп :bball:
Вратете се на почетокот Go down
radost
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 326
Age: 34
Локација: Makedonija
Расположение: odlicno
Поени: 11952
Registration date: 2008-10-10

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   11.09.09 0:01

DraganaSkopje jas pred dve nedeli bev starosvatica i cel den bev so istiot fustan i ne mi beshe problem, mada fustanot beshe kratok. Arno ama beshe korset i imav epten visoki sandali i na kraj na nozete imav pluskavci (potochno na prstite odozdola).
Sega za dve nedeli sum pak starosvatica i cel den ke si bidanm oblechena pak vo eden fustan, ovojpat dolg.
Jas lichno mislam deka ne e ubavo na najsvecheniot chin (vencahvkata) da se nosi neshto pomalku svecheno a potoa za pred lugje da se bide doteran.
Pozdrav od mene
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 237
Age: 44
Локација: povece na rabota otkolku doma
Расположение: pozitivno
Поени: 10517
Registration date: 2009-08-03

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   11.09.09 1:14

desi4ka напиша:
super ti se fustanite posebno vecernata toaleta e extra
и мене исто ми се допаѓаат фустаните а и сандалите ти се супер
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 10981
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   24.09.09 2:28

Anica82 vecerniot fustan e preubav,a i ne ti zemala mnogu ako tolku dobro gi napravila identicno isti.


Draganaskopje wowww cevlickive,epten se ubavi istiov model go gledav vo GTC vo podrumot i epten mi se svigaa.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 10981
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   24.09.09 2:31

Cvetce напиша:
Dijana p fustano e preubav!
Falaaaaaa da si najdes poubav.
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 717
Age: 32
Локација: skopje
Поени: 11981
Registration date: 2008-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   02.10.09 5:33

девојки,за еден месец сум на свадба нешто како регистрација ке им биде не класична свадба и тоа ќе биде денски,па се мислам имам едно материјалче-сатен па немам идеја сто да се сошие од него значе несто да ми биде како-елегантно - денска варијанта ,се мислев за хаљина ама некако тоа повеќе ми е за навечер!
Што би ми препорачале?
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 433
Age: 31
Локација: skopje
Расположение: taka-taka
Поени: 11689
Registration date: 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   02.10.09 5:47

sun jas imam bas edno takvo fustance do kolena,kako za dnevna varijanta.go siev od saten i gore kaj otvorot mi zasija nekolku svetkavi kamcinja(gi zemav na pazarce edno bese 10 den) i na kraj ispadna mnogu slatko.eve ti eden primer
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 10981
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   02.10.09 7:43

Sun sega nemam vreme se spremam za vo grad no stom ke se vratam ke ti pokazam nekolku sliki od satenski fustancinja taka do kolena.Samo pisi dali mora strikno fustan ili moze i nekoe sveceno kompletce i koja boja ti e satenot?
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 717
Age: 32
Локација: skopje
Поени: 11981
Registration date: 2008-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   02.10.09 10:15

DijanaP напиша:
Sun sega nemam vreme se spremam za vo grad no stom ke se vratam ke ti pokazam nekolku sliki od satenski fustancinja taka do kolena.Samo pisi dali mora strikno fustan ili moze i nekoe sveceno kompletce i koja boja ti e satenot?
Dijana,znaci ne mora da bide fustan moze i nesto drugo predlozi mi ti,a satenot mi e zlatna boja no ne zolta taka ubava nezna boicka e
pozdrav Dijana
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 10981
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Свечен фустан   03.10.09 0:07

Sun nesto najdov, poveketo modeli sto gi imam se vecerni varijanti i dolgi,zosto vo praktika dolgi sakam taka da i nemam nesto mnogu od kratki modelcinja,eve sto najdov, i samo da ti upatam ima edna slika siva podloga so crna cipka-moe licno mislenje e i deka tvojot saten so isto crna cipka dobro bi stoel,eve ti vidi se nadevam deka ke cini barem nesto,e sega ima nekoj pokratki ama dolzinata moze da se smeni ako modelot ti se sviga.Ako zatreba uste nesto pisi.
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=10yfggk.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=1364.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=19865_primary.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=204328_primary.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=2eexaft.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=2ly4dmx.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=2qjadzr.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=501__34_.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=784_primary.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=b234807t_primary-1.jpg
http://s1004.photobucket.com/albums/af166/DijanaP/?action=view&current=vj6a.jpg
Вратете се на почетокот Go down
 

Свечен фустан

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -