Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Земјотрес, поплави, пожари

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11789
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   02.06.09 9:50

Не верувам дека е можно да има катастрофален земјотрес. Како прво ние не сме на такво страшно земјиште со вулкани и сл, имаме само неколку угаснати и тие може да прават проблеми како што е сега.
Скопскиот земјотрес што беше сепак спуши многу куќи затоа што тогаш не се ни правеа домовите од јаки материјали, како и сега што се срушија старите куќи.
Јас искрено сакам да верувам во ова , дека нема да има ништо, затоа што имам грутка на душата и нон-стоп паметот ми е дома во Гевгелија на секој час и половина се јавувам. Па Господ да не чува
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2158
Age: 41
Локација: Makedonija
Расположение: voglavno OK
Поени: 12424
Registration date: 2009-02-25

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   03.06.09 7:53

Jas mnogu se plasam od sive ovie raboti.....Ohrid e trusno podracje,posle dozd znae da zdrma,plus voda imame.....so znaci ako e nekoj pogolem zamjotres ko ke ne plesni eden bran....ne cunami hihi ,ama ke ne poplavi pola grad....Plus imam citano deka nedaj Boze pri katastrofalen zemjotres ke dojde do prelevanje na Prespansko vo Ohridsko ezero.....e se ga racunajte...lele tesko nas...Plus vo blizina imame neaktiven vulkan.....sto BTW ne e zgasnat,a dolu Bog znae dali ima magma ili ne...ali stom bil aktivven nekogas znaci si ima kanali za da probie lavata..........e pa ajde kazete sega koj e najstrasn grad......
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11789
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   03.06.09 8:02

тууу па ти не ја размислувај до толку детално Very Happy Сега и мене ме фати страв за вас Smile
Ајде малку порелаксирано да гледаме на работиве зошто кај ни е крајот ... поздравче
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 369
Age: 31
Локација: скаде по малку
Расположение: кога како
Поени: 11739
Registration date: 2008-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   03.06.09 9:07

Tifani напиша:
Мислам дека ја нема оваа тема.Еве пред неколку денови во Гевгелија имаше земјотрес и само што се смиривме дека веке нема да има ама еве,денеска пак.Па сега на тв кажале дека се очекува после 14 часот.Затоа денеска повеке сум надвор отколку на форумот,малку ме фака паника затоа сто сум сама во моментот дома,иако сите комсии се веке надвор ама јас некако похрабра.Сте имале ли и вие некое искуство со пожар,поплава или земјотрес ? Се плашите ли ?

ние во валандово пред 12 дена бевме 60 часа надвор кој во кола шатор на улица кој каде ќе најде имаше серија земјотреси незнам дали ѓи почуствувавте тоа беше ужас од 5,7 степени ме фати дома во купатило ја бањав марија среќа голема свекорот беше дома со ангела кога здрма незнаевме каде да одиме ужасно страшно цела куќа се тресеше ми беше страв да влезам дома два ден а на третиот некако влеговме ама на 1 спрат спиевме долу две ноќи не се издржуваше и се качивме горе си реков што ќе биде нека биде тоа е природа не можеме цело време да живееме во агонија тамам се помиривме почнаа да ми се јавуваат на тел роднини од гевгелија ајде пак надвор ама само 4 часа и ништо повеќе тоа е природа никој не може да предвиди само господ да не чува
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12545
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   13.06.09 6:03

леле пред десет минути каков земјотрес стресе ,а бе цела ме помрдна...........страв ме фака на 5 спрат сум............
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 524
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: O.K
Поени: 11520
Registration date: 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   13.06.09 6:23

авантуриска а каде тоа?????!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1446
Age: 37
Локација: makedonija
Расположение: energicno
Поени: 12555
Registration date: 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   13.06.09 12:05

i tuka vo strumica imase denes ama negde porucek nakaj 1 casot, i jas kako sto sedev me podmrdna od mesto, bese jak ama za sreka mnogu kratok, aman veke se poremetivme od tie zemjotresi AMAN i sega sedam ama so strav poso sum sama momentalno i krojam planovi ako drmne kako da postapam oti eli spie vo detska a ivana spie so nas :((((( a mnogu mi e strav od zemjotresi... mnogu :(((
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 355
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: tazno
Поени: 11629
Registration date: 2008-12-30

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   14.06.09 0:57

Jas imam uplav i od zemjotres i od pozar..brrrr grozno..koa bea zemjotresite ....toj najsilniot se pocuvstvuva i vo skopje imav gosti..se smeevme i neso me drmase..ne mislev deka e toa a deka panicam majka mi kjuti i me gleda..koa vide deka primetiv deka me trese ni vika deca zemjotres...auuuuui posle use eden..na 6ti sprat sum .....mnoguu mi e strav.....sakam kukjaaa ama toa ne prasuva ....
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13688
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   14.06.09 22:36

vo sabotata i kaj nas se seti zemjotres ama slab bese fala bogu.se nadevam deka ova e posleden pat da osetam vakvo nesto-strasno e cuvstvoto
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1005
Age: 38
Локација: makedonija
Расположение: dobra sum
Поени: 11587
Registration date: 2009-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   14.06.09 23:01

eve samo sto si istrcavme nadvor so sin mi ,malku zatrese ama so da pravime pak si vlegovme vnatre,nemozeme nadvor na zestinata.Veke 1 mesecovoj zemjotres i uste ne se smiruva kako so treba
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1446
Age: 37
Локација: makedonija
Расположение: energicno
Поени: 12555
Registration date: 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   14.06.09 23:48

i tuka imase, jas bev na rabota i oti na treti sprat mnogu se oseti a tie dolu nisto ne osetile, ama jas pravo doma si dojdov, i ne se vrakam Smile, stvarno strasna rabota, ne ne ostava na raat
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2158
Age: 41
Локација: Makedonija
Расположение: voglavno OK
Поени: 12424
Registration date: 2009-02-25

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   15.06.09 4:53

Lele Freya....zarem uste ve tresat zemjotresi?So e rabotava?Pa Japan ke stanime kaj da e...tamu sekoj den po nekolku zemjotresi ima...... pale scratch
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1434
Age: 32
Локација: Domicka
Расположение: vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени: 12274
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   15.06.09 5:11

lele luge mnogu mi e zal za site koi sto ziveat vo podracjeto kade sto skoro sekoj den i ma emjotresi.... na strek ziveat kutrite....
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 665
Age: 33
Локација: doma
Расположение: добро е
Поени: 12243
Registration date: 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   15.06.09 6:24

До кога ке траат земјотресите,кој знае?Има ли шанси некој тоа да го каже или да предвиди?Секоја вечер со страв си легнуваме да спиеме,мислев дека повеќе ќе нема ама денес пак не потресе.Страшна работа...
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 369
Age: 31
Локација: скаде по малку
Расположение: кога како
Поени: 11739
Registration date: 2008-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   17.06.09 9:53

и денеска од сабајлево имаше пак ама слаби беакако сум се уплашила во понеделникот страшна работа од стол ќе ме собореше беше многу јак аман веќе се на штрек
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12545
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   17.07.09 6:14

сега слушнав во битола имало земјотрес.пишете битолчани како е сега ситуација(на вести кажаа дека сите се уште надвор)
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 370
Age: 32
Локација: Skopje
Поени: 10967
Registration date: 2009-05-26

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   17.07.09 7:25

majka mi ja slusnav sega, vika uste se site nadvor i sreka sto trael mnogu kratko inace epicentarot bil vo Grcija
Вратете се на почетокот Go down
Лејди
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 94
Age: 28
Локација: Скопје
Расположение: Тажно
Поени: 10506
Registration date: 2009-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   19.07.09 7:25

Имаше синојка земјотрес нешто пред 1 часот во Скопје.
Незнам дали го почувствувавте. Мене ми се здрма цел монитор.
Сигурно 2-3 мин. ми се лошеше после земјотресот.
а и мачките нешто ми беа вознемирени пред да здрма.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14095
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   19.07.09 8:46

Lejdi jas sum vo dracevo okolu 15 do 2 nokeska imalo zemjotres jas nemam seteno bev zaspana ama mojte begale site nadvor rekoa mnogu treselo
Вратете се на почетокот Go down
Лејди
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 94
Age: 28
Локација: Скопје
Расположение: Тажно
Поени: 10506
Registration date: 2009-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   19.07.09 9:16

Јас во Влае го почувствував нешто порано, не беше уште 1 часот.
Да јак земјотрес беше...
Ама многу чудно беше, не се дрмаше повеќе пати туку само сецна.
Еден силен бран, и толку се смири.
Вратете се на почетокот Go down
maci
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 359
Age: 28
Локација: mk
Расположение: super i se nadevame na podobro
Поени: 11751
Registration date: 2008-12-26

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   14.08.09 8:56

najstrasni raboti se tie
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1260
Age: 43
Локација: seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение: top...
Поени: 12568
Registration date: 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Земјотрес   06.09.09 21:32

Setivte okolu polnok zemjotres?
Rekoa vo Struga i Ohrid najmnogu sev osetilo...
dusa veke nemam... katastrofalnite zemjotresi se povtoruivale na sekoi 50tina godini... 63ta bese poseldinot...
Вратете се на почетокот Go down
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1028
Age: 31
Локација: skopje
Расположение: presrekna
Поени: 12268
Registration date: 2008-08-09

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   06.09.09 21:33

Zemojtres imase tocno vo 23:49 min jas samo sto si legnav i go slusam venecijanertot kako udira po prozorcite gi otvaram ocite gledma kolku e saat i cela spalna se dvizese levo -desno i samo mu vikam na mm zemjotres,i on e dobro de prestana umrev od strav nema nesto pojezivo cela nok nemozev da zaspijam pale
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12179
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   06.09.09 21:35

mm go oseti biroto mu se zatresilo a jas sedev na krevet i mu se smeev ne mi bese jasno kako jas ne go osetiv
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1434
Age: 32
Локација: Domicka
Расположение: vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени: 12274
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Земјотрес, поплави, пожари   06.09.09 21:35

I jas se plasam od zemjotresi, posebno ako se navecer, posle srcevo mi lupa i ne mozam da spijam
Вратете се на почетокот Go down
 

Земјотрес, поплави, пожари

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -