Родители и деца

Страв од летање со авион

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by xxx on 01.06.09 11:06

Panika me fajka dur vlezam vo avion,a poslem voopsto ne razmisluvam ,ubavo e custvoto ama na kratki relaci po edno 2 sati a ne kako nie 22 casa let ke zaboravis na se
xxx
xxx
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 106
Age : 44
Локација : home
Расположение : majcinsko,prekrasno,vozbudeno
Поени : 18268
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by rich_bitch1 on 01.06.09 11:09

samo kako mala imam leteno so avion,togas ne ni razbirav sto e kako e.sega ne sum patuvala ama sakam.samata pomisla ne me plasi ic.mozebi koga ke vlezam ke bide poinaku
rich_bitch1
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20648
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by natasa p on 01.06.09 23:15

Леле дечки сигурно слушнавте за авионот што исчезна, да се помолиме сите заедно све добро да заврши.
natasa p
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17710
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by vecki on 01.06.09 23:22

se imam vozeno samo ednas kako mala ama sega bi mi bilo strav kako pocna sekoj vtor den nesto da se slucuva so avionive tesko deka bi se kacila
vecki
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 21055
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by delfinka on 01.06.09 23:22

jas taman isfaliv deka ako treba da se sluci ke sesluci tragedija i eve
aman zalmie za site zaginati
realno ne postoi nikakva sansa za preziveani
cuv deka i da imale kerozin dosega bi go potrosile,taka da za zal moze samo da im upatime mir i upokoenie
zalno
delfinka
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 30
Локација : bitola
Поени : 19261
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by natasa p on 01.06.09 23:31

Таа надеж последна умира, не знам зошто до крај искрено ке верувам дека добро ке се заврши. Ако не друго барем тоа ми преостанува. Постоело можност да слетал во самата вода, како така нешто да слушнав. Дај боже добро да испадни.
natasa p
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17710
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Vesnicka on 01.06.09 23:45

Da ova so gromovite bas me plasi.Mnogu pati imam slusnato za grom deka pogodil avion i eve i sega vikaat taka.Mnogu jezivo.
Vesnicka
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19417
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Vesnicka on 01.06.09 23:47

natasa p напиша:Таа надеж последна умира, не знам зошто до крај искрено ке верувам дека добро ке се заврши. Ако не друго барем тоа ми преостанува. Постоело можност да слетал во самата вода, како така нешто да слушнав. Дај боже добро да испадни.
Iako sletal vo samata voda toa e okean taka da sansite za preziveani se skoro nula.Daj boze da ima nekoj, ama mnogu tesko,skoro nevozmozno.Bog da gi prosti site zaginati.
Vesnicka
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19417
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by natasa p on 01.06.09 23:51

Катастрофа, кога гледав на вестите блиски на патниците како плачат целите во паника и исчекување, искрено солзи ми протекоа ,да не им е човек во кожата. Стварно жално. И да се случило она најстрашното кој знае дали ке најдат нешто во водата.
natasa p
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17710
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by fibimk on 03.06.09 20:59

Tek sega posle ovaj avionov so se urna nekade vo okean....tek sega ne bi letala....lele od novive airbus330 da se urne...pak najnov model i plus bil ispraven....Sudbina.....
fibimk
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19384
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Mila87 on 03.06.09 21:46

Па нели кажаа дека е гром во прашање, кој удрил во авионот???
Како и да е жално е, тоа е голема катастрофа.
Mila87
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18749
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by fibimk on 03.06.09 21:48

Eh...za javnosta sekogas se plasiraat drugi raboti......kojznae sto e vsusnost vistinata...vazno bil ispraven na tehnicki pregled...e sega dali grom e pricina ili nesto drugo ke doznaeme.....Bitno stvarno neubava slucka...strasno!
fibimk
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19384
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by natasa p on 04.06.09 0:10

Можно е и бомба да е во прашање, гром, турбуленции, кој знае. Уствари смртта настанала моментално кој знае  самите патници дали биле свесни т.с дали имале време да размислат што ги снашло, зошто можна е моментална експлозија. Зошто во спротивно можеле да испратат некакви предупредувачки сигнали, пилотите. Нека пичиваат во мир.
natasa p
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17710
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by aleksandra on 04.06.09 0:14

navistina mnogu zalno
aleksandra
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19500
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by delfinka on 15.06.09 22:04

tuku pisete kako bebinjata pominuvaat koga prv pat letaat so avion
pisete gi vasite iskustva
drugarkami planiraat da odat so avion na odmor letovo no bebto i e samo 3meseci i se plasi kako bi reagiralo
piste
delfinka
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 30
Локација : bitola
Поени : 19261
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Kiki on 15.06.09 22:14

Mene mi bese nekako sube prvpat koga trebase da letam, izmesani cuvstva na vozbuda, strav. Sega veke stvarno nemam gajle, ne sto veke ne mi e strav, tuku mi e i ubavo cuvstvoto koga letam so avion.
Kiki
Kiki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 973
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 19938
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Mama Ane on 23.06.09 23:29

Ќерка ми утре првпат ќе лета со авион, јас сум во паника цела, грутката ми се појави Smile уф како ми е некако безвезе. Она супер си е, едвај чека да слика облаци од горе Smile
Mama Ane
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 21001
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by makresanska on 23.06.09 23:37

a mama Ane kaj ke patuva ako ne e tajna
makresanska
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 19430
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Mama Ane on 23.06.09 23:38

Во Чешка, Прага, краток е летот ама ете Smile
Mama Ane
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 21001
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by makresanska on 23.06.09 23:41

samo ke recam blazesii .... a pred se ke i posakam lrijaten let i ubav prestoj ne se propusta vakvo nesto bravo za smelosta
makresanska
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 19430
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by najmila on 23.06.09 23:42

Mama ane nema potreba od panika opusteno.Tuku jas da si ja kazam makata moja,uzasnoooo se plasam da letam so avion.Ne mi e strav od toa deka moze nesto da se desi,toa ic ne me plasi,jas si imam druga muka.Strav mi e od visocini i koga znam deka sum na visoko,bilo toa da e planina visokokatnica i da ne gledam mene me faka uzasna panika vo toj prostor samo od pomislata deka sum na visoko :(
najmila
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18973
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Ves on 19.11.09 23:21

Сум летала многу често , околу 50 пати . Секогаш тоа исто чувство кога ќе погледнам преку прозорец како да пропаѓам наудолу . Имам поминато и лет со турбуленции и тоа страшни и долги со врескање на патниците кои ги смируваа стјуардесите .Многу се исплашив тогаш , стискав в раце една мала икона богородица која сегде си ја носев и тоа ме смируваше.Инаку мразам и се плашам да летам ноќе и по невреме .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19757
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by DijanaP on 19.11.09 23:24

nie trebase sega vo Belgrad da ideme preku makedonska sportska strelacka federacija, imavme nekoj natprevar, jas nemam poim kako ke soberev sila da vlezam vo avion, ama bas vcera ni javija deka natprevarot e otkazan za vo maj - juni 2010, sega za sega imam vreme ama koga ke dojde momentot jas neznam kako ke preziveam, a pa glupo mi e da im kazam deka mi e strav.
DijanaP
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 28
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17966
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Zvezdicka on 19.11.09 23:28

Jas letav na relacija Sao Paolo - Frankfurt samo 24h pred da se srusi Air France ovaa prolet. Uletavme vo istiot dzep i trubulencii sto go simnaa francuskiot avion. Eden gospod samo ne cuval pa zavrsi se samo so nekolku napukati ramenja i kolena krvavi glavi i traumi. 430 patnici i ekipaz vo B-747-400 poln do poslednoto mesto.

Pred da zabremenam letav cesto skoro sekoj mesec i sekogas sum bila happy flyer - se do 29.05 ovaa godina od togas ne pominal let bez stres. Mislam deka nikogas veke nema da mi bide taka udobno vo avion :( :( :(
Zvezdicka
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 20131
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 19.11.09 23:44

Zvezdicka напиша:Jas letav na relacija Sao Paolo - Frankfurt samo 24h pred da se srusi Air France ovaa prolet. Uletavme vo istiot dzep i trubulencii sto go simnaa francuskiot avion. Eden gospod samo ne cuval pa zavrsi se samo so nekolku napukati ramenja i kolena krvavi glavi i traumi. 430 patnici i ekipaz vo B-747-400 poln do poslednoto mesto.

Pred da zabremenam letav cesto skoro sekoj mesec i sekogas sum bila happy flyer - se do 29.05 ovaa godina od togas ne pominal let bez stres. Mislam deka nikogas veke nema da mi bide taka udobno vo avion :( :( :(
Auuu i jas non-stop sum natamu navamu . E sega i mene me uplasi Zvezdicka
D-r Lidija Pazdrijan
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20699
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Страв од летање со авион

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот