Родители и деца

Лето 2009

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Лето 2009

Пишување by natasa p on 29.05.09 12:04

Грција е секако поубаво во секој поглед. Проблемот со Албанија е што нема изградено доволно инфраструктура. Тоа значи местата на летување се добри, мали и не многу скапи. Варијантата за шетање отпаѓа зошто тоа се мали да кажам селца. Значи за фамилијарни луѓе може да се најде супер места. И единствено со друштво и за возрасните и за децата. 
avatar
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17500
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 12:07

natasa pirkovska напиша:Грција е секако поубаво во секој поглед. Проблемот со Албанија е што нема изградено доволно инфраструктура. Тоа значи местата на летување се добри, мали и не многу скапи. Варијантата за шетање отпаѓа зошто тоа се мали да кажам селца. Значи за фамилијарни луѓе може да се најде супер места. И единствено со друштво и за возрасните и за децата. 
имама пишувано за Албанија во темата,, одмор со дете и каде?,,но јас не би ја посетила повеќе Албанија во наредниве 10 години најмалку.Велат дека по десет години таа ќе била луксуз за нас,што малку ми е тешко да поверувам

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by natasa p on 29.05.09 12:16

И јастака мислам. Прошлата година беа едни пријатели на некое планинско место со борова шума во Албанија , со чиста вода како за пиење, неопислива убавина, значи може да се најде место само све зависи од желбите на луѓето. Искрено јас не сум расположена за Албанија барем не оваа година. Понатаму здравје.
avatar
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17500
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Rozetka on 29.05.09 12:21

[quote="jasmina,mina"][quote="Rozetka"]Uste nemame isplanirano kade ke odime i sme vo edna golema dilema,ama edno e sigurno deka deckite ke gi nosime na nekolku dena vo Dojran vo avgust koga cvetaat algite.[/quote]Розетче лани бевме во хотел Полин во Дојран 4 дена со децава и свекрва ми од 20 до 24 август.Некако има енергија тоа место луѓето се многу фини,е за жал многу одморалишта се руинирани,жална глетка.а и езерото веќе доста е повлечено[/quote]

Jasmina mina;Srce jas Dojran najiskreno go preporacuvam poradi toa sto vodata e lekovita za decata.Nie vo Dojran bevme lani i ako veruvas Eva ni ednas ne se razbole ovaa zima,prethodno se si bese bolna.Sega sakam pak da ideme poradi Lea i da vidam dali ke ima nekoe podobruvanje i kaj nea.Iskreno tamu e ziva katastrofa,plazite se haos,mnogu e guzva, ama toa e.ie lani bevme od 1-vi avgust koga cvetaa algite i vodata bese grozna,jas za 10 dena ne vlegov ni ednas da se izbanjam,samo do kolena da ja probanjam Eva.
avatar
Rozetka
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 18325
Registration date : 2009-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 12:23

таква беше водата и крајот на август,и јас не влегов да се избањам ни еднаш.Свекрва ми ги бањаше децава

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Mama Ane on 29.05.09 12:24

ама затоа во 7 кај рингишпилите Smile Моиве побудалеа по тоа вртелешките и тезгите Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20791
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 12:26

hihi ама и те какви рингишпили.А а тезгите да не ти кажувам,една вреќа играчки донесовме.а замисли имаме дуќан за играчки.ги знам цените,знам од кај набавуваат а плаќам 4 пати поскапо

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by delfin76 on 29.05.09 12:30

a vo dojran kako se plaka privatno smestuvanje , kolku e ?
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 12:33

не е скапо Делфин мисла дека околу 250 ден кревет до 350 ден.Претежно се соби не сум сигурна за апартмани.Во Полин лани полн пансион на пр.беше 1300 ден.Хотелот е солиден .за децава мислам не плаќавме

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Rozetka on 29.05.09 12:34

Nemozese da pomine vecerta a da ne ideme na ringispilite,i toa bese dobro ama tie nivni mutirani nevospitani komarci ni ja e...m.....Koga si dojdovve doma posle uste cel mesec me cesaa nozete.
avatar
Rozetka
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 18325
Registration date : 2009-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Mama Ane on 29.05.09 12:35

Изгор е Дојран приватен смештај Дојранчани мислиш море имаат. А што е најтрагично собите им се катастрофа, ни јас незнам некој апартмани да издава. Ние имаме куќа и затоа идеме често, не ја издаваме, само за свои потреби се користи Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20791
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by natasa p on 29.05.09 12:36

Пре да одите во Дојран видете каква е ситуацијата со вода. Зошто немаше на периоди. Не знам од кои причини.А најдобар периодат заради алгите за одење е август.
avatar
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17500
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by delfin76 on 29.05.09 12:38

ne mi se veruva ova sto citam
zarem vo dojran i vo ohrid imaat isti ceni za smestuvanje
i vo ohrid plakame po 300-400 den
a jas mislev deka e poevtino
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Rozetka on 29.05.09 12:38

[quote="Mama Ane"]Изгор е Дојран приватен смештај Дојранчани мислиш море имаат. А што е најтрагично собите им се катастрофа, ни јас незнам некој апартмани да издава. Ние имаме куќа и затоа идеме често, не ја издаваме, само за свои потреби се користи Smile[/quote]
Ane daj priberi ne site vo tvojata kukjarka.Nekoj ke gotvi,nekoj ke mie,nekoj ke pere,nekoj ke pie i ke bide interesno.Ke se zurkame site i staro i mlado.
avatar
Rozetka
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 18325
Registration date : 2009-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 12:39

не, не е поефтино делфин

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Mama Ane on 29.05.09 12:42

Розетка нема гајле, ќе се организираме, и супер ќе си поминеме.

Делфин и јас првпат кога слушнав за цениве се запрепастив, па кога видов што нудат за тие пари, тоа не е соба, тоа е кревет само сместен во кочина..
Мирот си го пронаоѓам во Дојран јас лично Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20791
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by delfin76 on 29.05.09 12:43

neznam zasto imav takov vpecatok
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19165
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by bani on 29.05.09 13:29

Грција сум била сто пати и точно е дека е супер и евтино можеш да пазариш во Лидл ама не ми дава душава пак да им оставам пари, оти ако отидам годинава (а не сум била последниве 3-4 год.) може и беља да направам ...
avatar
bani
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 19482
Registration date : 2008-04-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Marija on 29.05.09 13:54

баш кога цветаат алгите водата е најздрава.мене и покрај охридско и преспанско фаворит ми е Дојран.
планирам послем семинарот на викенд да одам неколку пати до дојран затоа што лани мислам дека се препородив таму.а и нема каменја како во Охрид. Smile
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 18067
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Tifani on 29.05.09 14:07

Eve najsvezi informacii od mene posto gledam se postaveni mn. prasanja.Znaci momentalno vo Dojran cenite se 150 i 200 den od krevet ,za deca ne se plaka.Bev pred 1 nedela ,a vo Grcija vo Leptokarja cenata e 20 evra od soba,na Asprovalta 15 /20 evra od soba.Hranata uste ne e tolku skapnata kako vo sezona ama veke ke pocnuva.Ako ste za Grcija t.e za mesto kaj so ima mnogu branovi togas na Asprovalta.A Dojran e vo tek so cistenje i malo ureduvanje
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18337
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by sani-sandra on 29.05.09 14:13

Definitivno Grcija barem mene mi e najdobro ke bidam tamu cel mesec mozebi zatoa sto brat mi zivee tamu ,ili od navika ili deka tamu izrasnav iskreno tamu mi e najubavo se cuvstvuvam ispolneto.
avatar
sani-sandra
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 199
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : postojano raspolozena
Поени : 18006
Registration date : 2009-03-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Sandra_Anja on 29.05.09 15:13

Jas ne sum na isto mislenje so poveketo od vas. Spored mene, Jadransko more e najdobro. Zatoa i sme vlozuvale tamu. Najvazno mi e moreto, se ostanato mi e sporedno:)
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19977
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Kinky on 29.05.09 15:55

I jas sum za Jadran pred se ostanato. Ni Grcija, ni Albanija, ni Turcija... Nema sporedba, moreto, vozduhot, klimata... najubavo i najlekovito na cel svet. Koga bi imale uslovi bi go odnela Aleksej tamu a ne vo Grcija.

Ne moze da se sporeduva kako turisticka atrakcja Grcija so Crna Gora i Albanija ne zezajte:)), pa kade e prvata a kade drugive dve. Prvo - od koga e Grcija vo turizmot i kolkava e, a kolava e CG, za Albanija ic da ne zboram vcera se ispilija, uste patista nemaat izgradeno:). Hotelskite kompleksi im se ok, ama nadvor od toa e pustelija. Znaci tie sto sakaat da setaat i da se zurkaat, neka ne odat vo Albanija:).
Jas licno go obozavam Jadran, pogotovo sega koga imam dete. Plazata e manje bitna i onaka ke sedime pod senka, vazno ke disi zdrav vozduh i ke mu se preporodi celiot organizam i negov a i nas:).

Vo Grcija bi otisla samo i samo zaradi Alek, zaradi blizinata, inace nekjum da gi vidam tie gjub**nja. Pred 8 godini bevme so mm na Krf, prekrasen e, ama lugeto se gadovi. Znam deka na kracite se "fini" kolku da gi lapnat parickite, zasto ziveat od Makedoncite preku leto, ama ne fala. Ako imam izbor pre bi otisla do Afrika nego li za 2 saati vo Grcija.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19984
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by bubale23 on 29.05.09 21:34

Na odmor samo Ohrid idajte, kj ke ojte vo stranstvo imat grip , opasno e! hehe + vo ova kriza samo vo domasen turizam da vlozvume trebit .. Ohrid e spremen, ve cekame, taka li e ohrigjani ( ako imam drugi sogragjani na forumov ajde malku poddrska ) p.s. ova mi e strucna deformacija - dipl.menadzer po turizam sum po struka, iako ne rabotam bas na strukata Smile
avatar
bubale23
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 150
Age : 32
Локација : Home
Поени : 18790
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by fibimk on 30.05.09 1:00

Taka Bubale...nie ak ne si go falime gradov nikoj ic ne en ferma..... hihi ...Pak plus i koleski sme od faks......A,a za zal,Ohrid po moe stana samo mesto za vikend odmor i na leto samo mesto za odmor i luduvanje na tinejdzeri.Kafici i nokni klubovi se daska polni.....Veruvajte...juli vmesec rie so deca od 15 god pa nagore.....dojdeni so drustvo(kako li gi pustaat roditelite se cudam iskreno),spijat do pladne,pijat alkohol,pa po plazi,pa pak na skitanje......ne e veke za familijarni luge...dosta imaat svateno.....navecer tresti muzika po kafici....decibelite se da ti pukne usno tapance.. hihi ....cudo....pak guzvi....ufff....horori!
Jas pak sakam Dojran da si odam.....da se trkalam vo kalta......ama pusto leto kaj se najde kaj nas...da ne mojs da mrdnis nekade na drugo mesto.Ponekogas im zaviduvam na lugevo od drug grad.....si odat kaj si sakaat...edna godina na edno masto,druga na drugo mesto...a nie vrzani kako kucinaj Ohrid.....
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19174
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот