Родители и деца

Лето 2009

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Лето 2009

Пишување by bani on 28.05.09 13:35

Незнам дали ја има темава на друго место ама еве да си кажам дека сум во дилема каде на одмор????/
Кажувајте кој каде, давајте предлози иначе нешто ми се врти Турција во глава и тоа во јуни...
avatar
bani
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 19497
Registration date : 2008-04-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by delfin76 on 28.05.09 13:37

dobra ti e idejata bani , ne se misli , osvari ja
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19180
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by bani on 28.05.09 13:38

Малце ме зеза финансискава конструкција оти цениве годинава се изгор ама има надеж
avatar
bani
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 19497
Registration date : 2008-04-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Marija on 28.05.09 13:48

ке видам дали ке ми го прифатат барањето за одмор па може на семинар да одам за усовршување на англискиот ..... Smile
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 18082
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by delfin76 on 28.05.09 14:44

nie ova leto izgleda nema da odime na odmor ili eventualno ako otideme mozda do struga vo livadiste
kojznae kakvo e tamu sega , ne sum bila dobri 6 godini
dali bil nekoj vo brzo vreme?
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19180
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by NatalijaS on 28.05.09 14:55

Jas vo nedela trgnuvam na odmor vo Leptokarija 7 dena vo pretsezona za bagatelna cena, a i nema da e guzva. Pa posle vo juli Ohrid ne mi bega si imam stan.
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18542
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Rozetka on 28.05.09 15:34

Uste nemame isplanirano kade ke odime i sme vo edna golema dilema,ama edno e sigurno deka deckite ke gi nosime na nekolku dena vo Dojran vo avgust koga cvetaat algite.
avatar
Rozetka
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 18340
Registration date : 2009-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by fibimk on 29.05.09 0:02

Jas nikade......mozda septemvri Saranda,Albanija flower
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19189
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by BILE-ENA on 29.05.09 0:10

Letovo doma,spremvri Ohrid,pak doma.Zdravje dogodina podaleku
avatar
BILE-ENA
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 396
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 18602
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by natasa p on 29.05.09 0:10

Бани, во иста ситуација се наогам и јас . Проблемот е грипот. Значи се бара од мене да барам понуди да одлучам каде но се плашам. За Турција цените од лани се поскапи 10-15%, има една опција Мармарис или Бодрум. Лани бев Анталија, таму е многу жешко. Шпанија било изгор, исто и Хрватска. Грција имало ефтини понуди. Египет има солидни понуди плус слушнав гратис за деца.
Поздрав.
avatar
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17515
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by butterfly on 29.05.09 0:13

Sega gledavme nekoi ponudi za vo Ohrid samo se mislime koga da odime juni ili juli? A vo Avgust imame svadba vo Ohrid znaci ke ni se fati 2 pati odmor,a sakam i do Dojran da otideme Avgust ubavo e za bebusot a i za mene........
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 18193
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by fibimk on 29.05.09 0:13

A zosto ne videte Crna gora?.....slusnav na vesti deka cenite na aranzmanite se namaleni za 30%......Videte koi mesta se nudat.....Sepak e Crna Gora super..... flower
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19189
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by natasa p on 29.05.09 11:25

Crna Gora navodno bilo za 10 % poeftino od lani. Jas licno sum bila tamu sum setala niz gradovite i ne sum koj znae kolku impresionirana posebno od samite plazi, nalikuvaat na ohrid. Barem taka bese pred 7-8 god. Druga rabota e problemot so voda. Mnogu poznati sto bile tamu se zalea deka imalo restrikcii so voda a nekade i voopsto ja nemalo. Zboruvam za Budva na drugi mesta ne sum slusnala.
avatar
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17515
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 11:33

fibimk напиша:A zosto ne videte Crna gora?.....slusnav na vesti deka cenite na aranzmanite se namaleni za 30%......Videte koi mesta se nudat.....Sepak e Crna Gora super..... flower
Црна Гора е гледам далеку поефтина од Грција.во Плави хоризонти хотелот на сама плажа во заливот кај Пржна полупансион е 28 евра а храната е екстра.Бевме 2003 и само убави зборови имама за таму.Па во Охрид ноќевање со појадок е 35 евра по хотелите

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20244
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Mama Ane on 29.05.09 11:42

Јас мислам дека најпогодно за на одмор на море со мали деца е Грција, ем блиску, ем климата екстра, ем морето топло, досега сме немале проблем во смисла на немање вода исл. цените пристапни. Црна Гора сум била како дете и најискрено не сум воодушевена и не го препорачувам. Сега може е сменето ама јас со мојава тајфа имам други барања и видици Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20806
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 11:43

Rozetka напиша:Uste nemame isplanirano kade ke odime i sme vo edna golema dilema,ama edno e sigurno deka deckite ke gi nosime na nekolku dena vo Dojran vo avgust koga cvetaat algite.
Розетче лани бевме во хотел Полин во Дојран 4 дена со децава и свекрва ми од 20 до 24 август.Некако има енергија тоа место луѓето се многу фини,е за жал многу одморалишта се руинирани,жална глетка.а и езерото веќе доста е повлечено

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20244
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Mama Ane on 29.05.09 11:45

Јас го обожавам Дојран, посебно во Мај Smile. И нас не ни бегаат неколку дена и викенди во Дојран.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20806
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 11:45

да Ане во право си!Не се споредува Црна Гора со Грција,ниту Албанија со Грција.Плажите им се феноменални,блиску е храната е убава

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20244
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 11:48

многу мало место е Дојран а невидена позитивна енергија се чуствува!многу пријатно се чуствував кога бевме таму.Свеки уште од сега се спрема за крајот на август да одиме пак јас и она со децава,во Полин

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20244
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Pipolino on 29.05.09 11:51

znaci vaka
grcija sum bila ednas i stvarno e mnogu poubavo moreto(na izgled) i plazite za razlika od crna gora i hrvatska kade sto skoro site plazi se kamenja ili siten pesok ama ne kako vo grcija

od aspekt na zdravjeto jadran e kade kade pozdrav so toa sto ima posolena voda koja pak e pozdrava za se

e sega razmisluvam za albanija deka e poblisku od crna gora i deka plazite se pesocni i sekako deka izleguva na jadran

sto ke bide neznam imame dve sprotistaveni mislenja mm (grcija) i jas (albanija)
aj valjda ovojpat ke dominira moeto mislenje
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18849
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by natasa p on 29.05.09 11:52

Лугето избегнуваат да одат Грција заради ситуацијата, ама искрено не споредливо е со други места барем во опкружувањето. За фамилијарни луге е супер зошто е блиску. Проблем е јадењето зошто е скапо. Супермаркетите имале солидни цени.
avatar
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17515
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Dali on 29.05.09 11:55

Jadranskoto more e najdobro i najzdravo za decinja.
Pobogato e lekoviti soedinenija i so jod.
pozdrav
avatar
Dali
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 17695
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 11:56

Pipolino напиша:znaci vaka
grcija sum bila ednas i stvarno e mnogu poubavo moreto(na izgled) i plazite za razlika od crna gora i hrvatska kade sto skoro site plazi se kamenja ili siten pesok ama ne kako vo grcija

od aspekt na zdravjeto jadran e kade kade pozdrav so toa sto ima posolena voda koja pak e pozdrava za se

e sega razmisluvam za albanija deka e poblisku od crna gora i deka plazite se pesocni i sekako deka izleguva na jadran

sto ke bide neznam imame dve sprotistaveni mislenja mm (grcija) i jas (albanija)
aj valjda ovojpat ke dominira moeto mislenje
Пиполинче ај остај нека доминира мислењето на маж ти оваа година!подобро.Лани доминираше моето мислење па бевме за Албанија и после знаеш што ми правеше таму,,леле кај ме донесе леле,кој ѓавол ме натера,како не го послушав овој па оној,,а најинтересно беше што сите три пара што бевме се жените иницијатори.Е сега сите три пара во различни периоди одиме за Грција оваа година


Последната промена е направена од jasmina,mina на 29.05.09 11:56. Мислењето е променето 1 пати

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20244
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Mama Ane on 29.05.09 11:56

Види кај и да идеш да се храниш по ресторани нема да биде баш ефтино, освен Бугарија мислам, посебно за едно четричлено семејство. Ние кога идеме во Грција на одмор 1-2 пати јадеме во ресторан онака лезетски, најчесто купувам од Лидл храна која со цените е блиску како кај нас, за да не мкнам од Скопје. Со тие пари што поминуваме задоволна сум. Кога би имала повеќе ехеее како ќе знам каде да идам на одмор и ич да не му ја мислам Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20806
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by jasmina,mina on 29.05.09 12:00

да Ане во Лидл некои цени се поефтини и од Веро.Ептен се пристапни цените.Оваа година одиме од 20 јуни во апартман и планирам многу работи да не мкнам од Скопје.Војдан ми е терсен со јадење па се сомневам дека ќе јаде од нивните јадења во кои доминираат јаки зачини

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20244
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лето 2009

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот