Родители и деца

Македонски хитови

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by fibimk on 23.06.09 15:03
:kafe: :krsi:
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18429
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by nnatasa on 24.06.09 15:18

Koj e Martin Srbinovski? mozam da stavam pesnicka ama jas sum po slagerite tie postarite, ne deka ne gi bendisuvam ponovive.. ama slageri, gi znam site na pamet Smile
avatar
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1260
Age : 47
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 18573
Registration date : 2009-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by bibip on 24.06.09 15:48

Несудена - Ѓорѓи Крстевски Несудена, и само своја некогаш за момент моја не те познавам каква си и која. Признавам, до смрт те сакам залудно е да се лажам дена не ме боли што не си моја. Но, зар е важно колку сакаш штом лажна љубов со душа плаќаш немам сила да се борам и збогум да ти кажам морам... Единстена, од сто си една за мојата тага вредна сите молитви, залудни ми беа. Но, зар е важно дал' се молам, колку жалам или горам, немам сила да се борам и збогум да ти кажам морам. Несудена моја ми беше се, за се што сонев и живеев, единстена причина што постоев и тага и смев. И немаше ден, а да не помислам, колку сум среќен што те имам. Те сакав, те чував, ме имаше, па имавме се. И не е од гордост од инат е знај, и нека сум проклет што ставам крај. Срце ти давам и среќен ти пат во неповрат. Несудена и само своја и некогаш за момент моја не те познавам каква си и која. Признавам до смрт те сакам, залудно е да се лажам дека не ме боли што не си моја. Зар е важно колку сакаш штом лажна љубов со душа плаќаш, немам сила да се борам и збогум да ти кажам морам...
avatar
bibip
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 297
Age : 34
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 17555
Registration date : 2009-01-13

http://biba-dora.webs.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Winki on 24.06.09 15:53

Песнава е многу добра!!! Фала ти ми го разубаво моментот штом ја слушнав!! Поздрав Бибип!
avatar
Winki
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 39
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 16667
Registration date : 2009-06-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by bibip on 24.06.09 16:05

Баш ми е млио Smile
avatar
bibip
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 297
Age : 34
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 17555
Registration date : 2009-01-13

http://biba-dora.webs.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by bibip on 24.06.09 16:09Mnogu ja sakam pesnava!
avatar
bibip
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 297
Age : 34
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 17555
Registration date : 2009-01-13

http://biba-dora.webs.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Winki on 24.06.09 16:17

Владо Јаневски го обозавам!!!!! Има најдобри текстови и моментално го слушам
avatar
Winki
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 39
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 16667
Registration date : 2009-06-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by bibip on 25.06.09 9:46

avatar
bibip
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 297
Age : 34
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 17555
Registration date : 2009-01-13

http://biba-dora.webs.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Barbie on 17.07.09 2:47
Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 16857
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Barbie on 17.07.09 2:57
Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 16857
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Dara on 27.07.09 19:18

avatar
Dara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 804
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 16918
Registration date : 2009-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Barbie on 02.08.09 3:04
Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 16857
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Barbie on 02.08.09 3:38


Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 16857
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by fibimk on 01.10.09 22:48Aj malku sograganinov..... flower


More nie Ohrigani ama sme muzikalni......


avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18429
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by DijanaP on 01.10.09 23:26


avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17011
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by BILE-ENA on 07.10.09 0:53


ja obozavam pesnava!
avatar
BILE-ENA
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 396
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 17842
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by BILE-ENA on 07.10.09 1:00

avatar
BILE-ENA
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 396
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 17842
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Dara on 25.10.09 2:30


avatar
Dara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 804
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 16918
Registration date : 2009-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Rocka on 02.11.09 1:04
Dve prekrasni stari pesnichki Smile))
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19082
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Dara on 07.11.09 21:23

Eve nesto dobro... Made in Macedonija
avatar
Dara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 804
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 16918
Registration date : 2009-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Rocka on 06.12.09 22:35
Мики Јовановски-Џафер

Сонце за три светови

Една ѕвезда ми шепоти,
дали си блесок што постои,
трепет од крилја на гулаби.
Срце ми создава бол,
дали може љубовта ноќва да ја продолжи.
Дали може да ја задржи.

Ја имам само ноќва да бидам јас со неа.
И не знам дали можам да заборавам.
Во гради имам сонце за уште три светови,
ако замине ќе изгаснам.

Илјада слики, сеќавања
и мечти не домечтаени.
Ќе носам трагови нејзини,
во себе цел еден век.
Знам дека ќе замине,
денот штом ќе надојде,
ќе ми рече не барај ме!

Ја имам само ноќва да бидам јас со неа.
И не знам дали можам да заборавам.
Во гради имам сонце за уште три светови,
ако замине ќе изгаснам.

Знам дека ќе замине,
денот штом ќе надојде,
ќе ми рече Не барај ме!

Ја имам само ноќва да бидам јас со неа.
И не знам дали можам да заборавам.
Во гради имам сонце за уште три светови,
ако замине...

Ја имам само ноќва да бидам јас со неа.
И не знам дали можам да заборавам.
Во гради имам сонце за уште три светови,
ако замине ќе изгаснам.
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19082
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Damjana on 06.12.09 22:50

Auuuu epten me "trefna" sega Smile
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18344
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 06.12.09 23:29

[url][/url]
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 46
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 19744
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Rocka on 07.12.09 23:06

avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19082
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by sanja-ve on 07.12.09 23:52

https://www.youtube.com/watch?v=0qLBPShHIjs&feature=related
avatar
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 365
Age : 32
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 17700
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонски хитови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот