Родители и деца

Гинеколог

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Re: Гинеколог

Пишување by biljanag on 06.11.09 9:12

јас за пап ехо не платив туку платив 250 за превоз на брисот ми даде сметка
која од вас одеше кај кацарски?
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20637
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Pravnicka28 on 06.11.09 9:46

Ако мислиш за Кацарски во Железничар, одев јас 2-3 пати ама многу ме разочара, прво ладен пристап, а јас бев 4-5 недели трудна и плодот немаше уште срцева акција а тој ладно ми пишува упат да одам да се исчистам, е баш со тие зборови.Незнам од  која страна излегов од ординација.Потоа отидов кај друг доктор, почекавме и срцева акција се јави , а јас си го имам моето прекрасно сонце...не сакам да помислам да го послушав тогаш...
avatar
Pravnicka28
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 330
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 18483
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Inicka_08 on 06.11.09 10:44

lele ne mi se veruva kakvi prostaci specijalisti postojat. sega treba da otides kaj nego, samo trebalo da go cuvas upatot i so detenceto pod raka i da mu pluknes vo lice.

Inicka_08
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 185
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18364
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Mila87 on 06.11.09 11:54

Видов плаката до попуст во Гинекомедика ,секоја среда 850ден комплетен преглед..... ме интересира вашето искуство таму??? Мислам на докторите во Гинекомедика, пристапот, дали има некој кој го препорачувате, на кој сте биле???
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18554
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Inicka_08 on 06.11.09 11:55

pa procitaj pogore na temava za Ginekomedika, mislam deka ne se falat bas.

Inicka_08
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 185
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18364
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Mila87 on 06.11.09 12:14

Темава ми е 100пати читана, знааев дека имам читано нешто ама дека тоа беше за Гинекомедика, е не ми се верува.... Значи затоа се тие ниски цени ,смислена работа, после си ги наплатуваат парите. Оваа докторката од Гинекомедика треба да се пријави, будала жена
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18554
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by biljanag on 06.11.09 13:00

Pravnicka28 напиша:Ако мислиш за Кацарски во Железничар, одев јас 2-3 пати ама многу ме разочара, прво ладен пристап, а јас бев 4-5 недели трудна и плодот немаше уште срцева акција а тој ладно ми пишува упат да одам да се исчистам, е баш со тие зборови.Незнам од која страна излегов од ординација.Потоа отидов кај друг доктор, почекавме и срцева акција се јави , а јас си го имам моето прекрасно сонце...не сакам да помислам да го послушав тогаш...

sega se privatno i se e smeneto
za da dobie pari od fondot (sto mu e i cel od toa zivee) mora da bide ljubezen so site pacienti ako ne ke se otkazat od nego ke baraat drug doktor jas sum od pocetok kaj nego i se e ok 2 bremenosti bez problem
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20637
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by rainbow on 07.11.09 18:58

женски (од битола) дали имате одено кај д-р елизабета никодиновска во уредот што има ординација -генезис.јас почнав да одам кај неа супер ми е ,неколку пати имам сменато машки гинеколози и не се осеќам убаво кај никој а докторката сега за сега ми е супер отворена и ми објаснува се но сакам да слушнам и некое друго мислење ако имате за неа.
avatar
rainbow
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 340
Age : 30
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 17685
Registration date : 2009-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by butterfly on 13.11.09 13:23

Девојки ај ако има некој тел.од Хистера нека ми пише на пп и ако знае колку кошта преглед и пап,сега го слушав Др.Филип на тв. па сакам да знам како е со цените таму.Ве молам доколку некој има информација нека ми пише
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 18193
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by soledad on 13.11.09 13:47

zenski posto pretezno ste od skopje imam edno prasanje.mojava doktorka se vika marija predic georgiev.imala raboteno 17 godini vo skopje vo drzavnata bolnica.ovde vo slovenj gradec rabotela od 1998 god.nekoi ja falat nekoi ne.a nemam izbor samo taa mi e ovde.vo drzavnata bolnica ne primaat novi pacienti,taka da moram kaj neze da odam,nemam izbor.dali slucajno ima nekoj slusnato za neze?ako imate nekoja informacija pisete plis.mene mi izgleda super ima privatna klinika ama me plasat ovde 2 ,3 zeni so bile kaj neze.pozdravce fala od napred.za polesno eve edna slikasoledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 29
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 18151
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 13.11.09 13:51

Soledad bas te zborevme pred nekoe vreme...Pa kaj si ti druze?Za nasi Ginekolozi koi rabotat vo Slovenija znam za Dr.Sase Kostovski,Dr.Pepita Tanevska,Dr.Dejan Ognjenovik,a za ovaa doktorka ne sum cula
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20504
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by soledad on 13.11.09 13:59

super sum lide bremena sum 3 meseci pa se vrakam na forumot.hehehe.jas bev da zakazam za pregled onaka pojma nemav deka sum bremena.mi zakaza za pregled po dve nedeli,mene mi docnese i si kupiv test.bese pozitiven i pojdov predvreme.i zenava pocna na makedonski da mi zboruva.i mi kaza deka imala raboteno vo skopje 17 godini.mazot je e od makedonija i toj bil ginekolog ama ne znam kako se vika.posle topa dosle vamu i ima privatna klinika.zatoa rekov da prasam da ne znaj nekoj slucajno/.eve eden link tuka pisuva se za neze.na slovenski e ama si velam ce razberite

http://storklja.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=32

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 29
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 18151
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by winnie the pooh on 14.11.09 23:02

Mila87 напиша:Темава ми е 100пати читана, знааев дека имам читано нешто ама дека тоа беше за Гинекомедика, е не ми се верува.... Значи затоа се тие ниски цени ,смислена работа, после си ги наплатуваат парите. Оваа докторката од Гинекомедика треба да се пријави, будала жена
ne bi rekla deka nudat niski ceni tamu,ako ne se lazam toj popust se odnesuvase samo za studentki,a inaku se soleni so cenite jas odev tamu i mi ja vodea bremenosta,licno sum zadovolna ne sum imala problemi,samo sto rabotat na privatno i se skapicki
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 19215
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Kiki on 14.11.09 23:32

[quote="soledad"] zenava pocna na makedonski da mi zboruva.i mi kaza deka imala raboteno vo skopje 17 godini.mazot je e od makedonija i toj bil ginekolog ama ne znam kako se vika.posle topa dosle vamu i ima privatna klinika.zatoa rekov da prasam da ne znaj nekoj slucajno/.eve eden link tuka pisuva se za neze.na slovenski e ama si velam ce razberite

quote]

mazot i e isto ginekolog, Kiko go vikaat, mislam d-r Kiril Georgiev deka mu imeto. I dvajcata rabotea vo Cair, pa zaminaa za Slovenija. Moite sestri gi poragase d-r Kiko i od nego bea super zadovolni, a od zena mu ne zaradi nejziniot laden pristap. E sega moze da se ima izmeneto, neznam
avatar
Kiki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 973
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 19743
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by soledad on 15.11.09 12:52

e fala kiki za informacijata.ako znae uste nekoj nesto za neze neka kaze.

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 29
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 18151
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Vale74 on 17.11.09 1:33

Соледад, слично како и Кики, мажоти го знам лично, едно време бев и негов пациент, а за неа незнам освен дека уште тогаш разбрав дека заминала да работи и живее во Словенија.
avatar
Vale74
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 879
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 17860
Registration date : 2009-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by _SanickA_ on 26.11.09 14:05

Zdravo zenski,
ke mozete li da mi kazete dobar ginekolog (zensko, zasto nezgodno mi e kaj masko )Do sega bev vo Drzavna i prvite dva meseci mi ja vodese edna doktorka ali mi treba sega nekoj koj ke mi bide maticen (koj ke raboti so plavi kartoni) i ke mi ja vodi bremenosta. Jas stvarno neznam kaj kogo da odam.
avatar
_SanickA_
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 4
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : super :)
Поени : 16539
Registration date : 2009-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by jasmina,mina on 26.11.09 14:07

мојот гинеколог е машко,возрасен на некој педесет и кусур години,,природен,разбран и презадоволна сум од него и не е скап 200 ден преглед со плави картони, 8 години сум кај него!д-р Јаким Димитров Хром!Само многу пациентки има незнам дали прима веќе,разбрав дека ги одбивал бидејќи има премногу!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20244
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Sandra_Anja on 26.11.09 14:11

Jas odam kaj dr. Zaklina Cocorovska Novakovska, raboti so sini kartoni, ama mislam, ne sum sigurna, deka veke ne prima za maticen, tuku privatno bidejki ima mnogu pacienti.
Inace, prezadovolna sum od nea.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19992
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by sibora on 26.11.09 14:30

Imam zakazano pregled vo Sistina kaj doktor Kostandinov. Dali nekoj ima nesto da mi kaze za nego?

sibora
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 34
Локација : Gostivar
Поени : 16671
Registration date : 2009-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Inicka_08 on 26.11.09 16:02

mnogu dobar izbor, nema sto drugo da se filozofira

Inicka_08
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 185
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18364
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Ana.b on 27.11.09 22:33

Sara напиша:ИГИ јас д-р Стамболиев не би го менувала за никој доктор во градов, нема врска машко женско до стручноста и пристапот на д-р е.
Тој да не беше јас до сега немаше да ја задржам ни оваа бременост.

Sara jas se mislam da se prefrlam ka Stamboliev kako maticen,znam mnogu luge koi se prezadovolni od nego,a i kumata ja vodi bremenosta kaj nego i mnogu mi se sviga negoviot odnos i griza od toa sto go kazuva kumata.

Ako ima nekoj drugo mislene za Stamboliev ve molam pisete mi
avatar
Ana.b
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 414
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 18043
Registration date : 2009-04-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by N on 16.12.09 1:55

kaj korunovski i stamboliev ne primaat pacienti veke...inace mnogu gi falat
avatar
N
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 8
Age : 32
Локација : Doma
Поени : 17458
Registration date : 2009-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Ana.b on 16.12.09 23:48

N напиша:kaj korunovski i stamboliev ne primaat pacienti veke...inace mnogu gi falat

Stamboliev prima so preporaki-so sigurnost ti kazuvam,a za Korunovski ne znam
avatar
Ana.b
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 414
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 18043
Registration date : 2009-04-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот