Родители и деца

Гинеколог

Страна 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Гинеколог

Пишување by NatalijaS on 23.01.09 19:14

Damjana напиша:Korunoski mislam deka ne prima veke pacienti so plavi kartoni. Majka mi odi vo Intermed i mislam deka tamu se OK.

Abe jas bev pred mesec i pol i mi rece da dojdam vo februari za pap. So kartoni sum. Moze da ne prima novi, nesto taka imam slusnato ednas vo cekalna, da ne ima premnogu pacienti. Ne znam.

NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Локација : skopje
Поени : 14832
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Пишување by baby24 on 23.01.09 19:31

Emi jas odam kaj dr.Nikolce Damcevski vo Neuromedika ,toj rab so plavi kartoni ama mora da ti bide maticen inaku si plakas privatno.Jas sum prezadovolna od nego,mozes da se javis i da se rasprasas kako ide so plakanjeto poso jas ne sum pravela uste pap kaj nego .

baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 15533
Registration date : 2008-07-29

Пишување by Emilija on 23.01.09 19:43

NatalijaS напиша:
Emilija напиша:Јас би ти го препорачала мојот - др.Стамболиев. Позади QBE во мвр поликлиниката. Матичен е со плави картони работи. Првиот ПАП во год ти е бесплатен, прегледите не се наплаќаат, освен употребените материјали. Се наплаќа ЕХО-то и ако користи материјали за една употреба. Има многу пациенти и секогаш има чекање, ама со закажување не е страшно.

I mojot e tamu, ama e d-r Korunoski. Isto raboti, se zakazuva, ama obicno ima guzva. Porano pred da se privatiziraat bea vo istata ordinacija so Stamboliev, ama vo razlicni smeni. Se e isto, i pap ne nosis sama brisevi, samo za Mikrobiologija.

И сега си се замена еден на друг.

Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 16129
Registration date : 2008-07-11

Пишување by Emi on 23.01.09 21:38

јас сум задоволна од мојот Никола Пановски во Аеродром се наоѓа, ама мислев дека со картони не се наплатува, ама гледам дека не било така, кај него е 700ден пап тест без картон и резултатот е готов за еден ден

ффала ви многу девојки, уште размислувам каде да појдам

Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 17486
Registration date : 2007-11-19

Пишување by katenm on 23.01.09 21:56

kokice напиша:Јас сум многу задоволна од Лидија Черепналковска во Здравствен дом - Железничар. Таа ми ја водеше цела бременост, супер е. Се што треба ти објаснува, се закажува по телефон, ама сепак има чекање некогаш повеќе, некогаш помалце.
Isto i jas odam kaj nea zadovolna sum do sega; dvete bremenosti ona mi gi vodese.

katenm
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 117
Расположение : sega za sega dobro
Поени : 14840
Registration date : 2008-10-24

http://www.tehnologija.com.mk

Пишување by dulce on 26.01.09 19:28

nikola panovski, nikako memoj, se zbori deka toj bil za abortusi. jas bev kaj nego koga prvpat ostanav bremena i celo vreme me mi vikase deka plodot e super i se razviva mada ne bilo taka toj taka mi vikal posto veke bilo jasno deka plodot ne bil nesto vo red odnosno deka prestanal da se razviva, pa samo sakal da dobie vo vreme da ja stekne mojata doverba i na kraj da mu gi kupam apcinjata koi toj gi nudi ( 800 evra za da abortiram polesno-sreka sto ne go poslusav, mnogu zeni se izgorele kaj nego

dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Поени : 14503
Registration date : 2008-12-18

Пишување by Emi on 26.01.09 23:51

дулче мене тој ми ја водеше бременоста и немам такво мислење за него

Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 17486
Registration date : 2007-11-19

Пишување by KAJA on 27.01.09 9:41

abe kako vikaat 100 ljudi ...100 chudi...

KAJA
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Поени : 15247
Registration date : 2008-08-13

Пишување by KAJA on 27.01.09 9:43

100 zeni 200 grudi heheh se zezam, sakav da kazam, znaci toa e individualno-eden lekar kaj nekoj se pokazal kaj nekoj ne, pa i tie ne se semokni i seznajni...

KAJA
Редовен посетител
Редовен посетител

Female

Пишување by Biljana795 on 27.01.09 13:16

Jas odam kaj Zaklina Cocorovska i sega za sega sum zadovolna no kako sto kazaa prethodno ne prima poveke pacieni.A prethodno bev kaj Partalovski ama ne go preporacuvam na nikoj zosto ne sum zadovolna od nego.Mi iznakaza togas eden kup raboti kako hronicno vospaluvanje na jajnik,ranicki na grloto na matkata,bez HSG mi rece deka kanalite mi se zapuseni i red drugi raboti.A i doktorive nemaa dobro mislenje za nego.

Biljana795
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 99
Локација : Skopje
Поени : 15501
Registration date : 2008-06-07

Пишување by Monika on 27.01.09 13:26

И јас сакам да го сменам Парталовски ама незнам каде да одам, навистина има многу различни искуства кај секој доктор, па сум во голема недоумица.........

Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Поени : 15933
Registration date : 2008-07-20

Пишување by Monika on 27.01.09 13:26

Додуша одам кај Стојовски на клиника ама тој не може да ми биде матичен.....

Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by sneze on 27.01.09 13:31

Ако имате можност одете на приватен . Во ре медика мене ми е гин. прим. спец. др. гин. Јане Стојковски и сум презадоволна

sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Расположение : ок
Поени : 15484
Registration date : 2008-11-21

Пишување by Monika on 27.01.09 13:35

Да Снеже подобро е на приватен ама некогаш ти треба и матичен за боледување и сл.....

Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by sneze on 27.01.09 13:38

Па тогаш земи било кој ако е така , не е важно дали и како ќе те прегледа и какви се резултатите само земи боледување и после ако ти треба , за вистински прегледи и резултати на приватно.

sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by Monika on 27.01.09 13:43

А дали ти е познато тоа дека нашиве доктори се многу суетни???Јас Парталовски го имам за матичен само поради боледување и упати ама човекот е крајно не пристапен, истото ми се случува и со матичниот општ лекар, не дај боже да им побараш боледување или упат па ми се чини ќе те потепаат во докажување дека тие се доктори и тие знаат што и дали ти треба упат или боледување а не сам да бараш......Или пак само јас имам ваков ксмет со матичниве??/

Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by Daki on 27.01.09 13:48

Jas sum dosta zadovolna od mojava doktorka. Navistina zenata ima dobar pristap se sto ke ja prasam mi objasnuva. E koga stanuva zbor za pap test ima i besplaten i so pari. Besplatniot mislam deka podolgo se ceka, a so pari i so sino kartonce e 500 den.

Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Поени : 15175
Registration date : 2008-08-27

Пишување by sneze on 27.01.09 13:48

Monika напиша:А дали ти е познато тоа дека нашиве доктори се многу суетни???Јас Парталовски го имам за матичен само поради боледување и упати ама човекот е крајно не пристапен, истото ми се случува и со матичниот општ лекар, не дај боже да им побараш боледување или упат па ми се чини ќе те потепаат во докажување дека тие се доктори и тие знаат што и дали ти треба упат или боледување а не сам да бараш......Или пак само јас имам ваков ксмет со матичниве??/

Точно така е . Незнам зошто но кај сите е така. Но јас се расправам ако не ми дадат, им велам ќе те сменам има и други доктори и даваат после. Еднаш ќе им се развикаш,не во буквална смисла, и после те знаат, даваат се само да не те изгубат како пациент.

sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by BILE-ENA on 27.01.09 13:50

Јас одам кај Др.Коруноски и сум презадоволна.Мислам дека му е пополнет бројот за пациенти на кои му е матицен гинеколог.
За време на бременоста бев кај др.Николче во неуромедика и бев воодушевена од тој човек.Николче прво работел во Државна болница,Ремедика и сега во Неуромедика.така добро ми објасна и ме смири тоа е само за пофалба.
И др.коруноски е таков.Кога несто нема да ми е јасно восостојба е да ми нацрта за да го разберам.

BILE-ENA
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 396
Поени : 14892
Registration date : 2008-11-20

Пишување by KAJA on 27.01.09 14:31

[quote="Biljana795"].A prethodno bev kaj Partalovski ama ne go preporacuvam na nikoj zosto ne sum zadovolna od nego.Mi iznakaza togas eden kup raboti kako hronicno vospaluvanje na jajnik,ranicki na grloto na matkata,bez HSG mi rece deka kanalite mi se zapuseni i red drugi raboti.

hahaha i mene istoto mi go kaza...ama bas istoto!!!

KAJA
Редовен посетител
Редовен посетител

Female

Пишување by dulce on 27.01.09 20:04

prv pat slusam emi od panovski nekoj da se fali, alal da ti e stvarno, nema den jas da ne go prokolnam toj covek, i ne samo jas i red drugi. kako i da e ubavo vika kaja toa si e individualno,l moze kaj mene taka trebalo da bide i toa e toa, kaj tebe vidis se bilo normalno so bremenosta, a toa ne e do ginekologot, pa i samiot bog da se simne ako bilo pisano bremenosta da bide vo red nema da pomogne, taka da nema vrska site ginekolozi se isti.

dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Поени : 14503
Registration date : 2008-12-18

Пишување by Girl***** on 27.01.09 21:45

Jas idam vo bukurest covekot e super kaj D-r Dusko covekot e super raboti full time edvaj do pazua doaga Smile ama bitno dodeka ima pacienti raboti . Do sega sum prezadovolna od nego

Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 247
Расположение : не многу добро
Поени : 15159
Registration date : 2008-09-05

Пишување by Sanja_Ivana on 09.02.09 12:53

Jas odam vo Dijagnosticki centar na ginekolog, a sakam tamu da se prefrlam i na zabar, rabotat so plavi kartoni, i zadovolna sum i od doktorkata i od sestrite, mnogu se fini. Doktorkata moja se vika Marijana Micevska i navistina e dobra. Ona mi ja vodese bremenosta i se ubavo mi objasnuvase, a tamu pravev i skrining vo 20 nedela, e toa e normalno privatno ama doaga i d-r specijalist od dzavna.

Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Расположение : Onaka
Поени : 16043
Registration date : 2008-05-09

Пишување by Monika on 10.02.09 15:02

Girl***** напиша:Jas idam vo bukurest covekot e super kaj D-r Dusko covekot e super raboti full time edvaj do pazua doaga Smile ama bitno dodeka ima pacienti raboti . Do sega sum prezadovolna od nego
Планирам да си земам исписница од кај Парталовски и да се префрлам кај д-р Душко Филиповски во Букурешт, мајка ми оди кај него и задоволна е. Од јануари почнал да работи и со закажување.

Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by sonjce77 on 10.02.09 22:39

miteva.sanja напиша:Jas odam vo Dijagnosticki centar na ginekolog, a sakam tamu da se prefrlam i na zabar, rabotat so plavi kartoni, i zadovolna sum i od doktorkata i od sestritza e, mnogu se fini. Doktorkata moja se vika Marijana Micevska i navistina e dobra. Ona mi ja vodese bremenosta i se ubavo mi objasnuvase, a tamu pravev i skrining vo 20 nedela, e toa e normalno privatno ama doaga i d-r specijalist od dzavna.

I mene mi e maticen ginekolog Mirjana Micsevska, ama da vi kazam iskreno ne sum bas zadovolna od nea. Jas imam problem so zabremenuvanje po vtor pat veke osum godini i redovno odam kaj nea, a taa samo mi zema bris za PAP i tolku. Voopsto ne se zaangazira da mi pomogne so problemot. Samo PAP i tolku. Utre ke odam kaj dr. Goran Antov, imam zakazano termin i ke vi kazam kako e doktorot. Ne raboti so plavi kartoni, ama voopsto ne e skap so cenite. Ginekoloski pregled, vaginalno eho i PAP - vkupno 1400 den. Jas dosega za nego se iznaslusav samo najdobri zborovi. Rabotel 10 god. na klinika, pa vo Re Medika i sega si raboti sam. Ke odam utre, pa vi pisam kako pominav.

sonjce77
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 107
Расположение : super
Поени : 15712
Registration date : 2008-04-30

Пишување by Sponsored content Today at 18:42