Родители и деца

Гинеколог

Страна 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Go down

Гинеколог

Пишување by Emi on 22.01.09 23:00

морам да одам на Гинеколог ама ми треба некој кој што работи приватно ама со здравствени картони, скапо е кај мојов 700 денари пап, а за друго да не зборам
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Anika on 22.01.09 23:01

Парталковски работи со плави картони, на Максим Горки, во една зграда. Мајка ми иде кај него.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18988
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Monika on 22.01.09 23:04

Да ама и Парталовски ќе ти наплати 1000 ден за преглед и пап,и покрај тоа што работи со плави картони т.е може да ти биде матичен
Monika
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19838
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Emi on 22.01.09 23:13

ама како со картони 1000 дњен??
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Janaxxxx on 22.01.09 23:21

emi pa idi po ovie poliklinikive kako jane sandanski primer tamu sigurno rabotat so kartoni
Janaxxxx
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 36
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 19083
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Emi on 22.01.09 23:31

ама ќе треба сама да го носам материјалот за пап а јас неам време
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by hormonce on 22.01.09 23:32

Не бе Емче,какво носење сама на материјал за ПАП.Сама носиш брисеви за Микробиологија,не за ПАП.
hormonce
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 19178
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Luna on 22.01.09 23:34

Можеш и во Букурешт поликлиниката ако ти одговара таму тие го носат на клиника папот

Luna
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 15
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18341
Registration date : 2009-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Mimi22 on 22.01.09 23:34

Iskreno jas od Partalovski voopsto ne sum zadovolna.Mi bese maticen ama e mnogu laden nemozes nisto da go prasas da ti objasni.A baska moja drugarka odnesov kaj nego i vo peti mesec bremena i priredi stresovi samo zatoa sto go prasa dali ima potreba da odi na dopler.I se iznavika pred kerka i koja ima 5 god samo zatoa sto go prasala.On bil doktor ako trebalo ke kazel.Epten nedolicno odnesuvanje narocito za doktor.A bremenosta i bese rizicna ima 34 god i piese apcinja za epilepsija.A inace kolku sto znam pap testot e besplaten ednas godisno za sekoja zena.Jas odam vo Voena bolnica i epten sum zadovolna od doktorkata.Srcka e se sto te interesira ke ti objasni.Mene cela bremenost mi ja vodese ona,
Mimi22
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18885
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Janaxxxx on 22.01.09 23:37

Ne treba da nosis nisto oni ti vikaat rezultat za 1 mesec ako sakate pobrzo sami moze da go odnesete vo drzavna taka barem znam od porano bese!
Janaxxxx
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 36
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 19083
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Monika on 22.01.09 23:38

Парталовски не зема плав картон и се си наплаќа, не е бесплатен дури ни пап тестот тој што треба да е еднаш во годината така да .....иако на едно соопштени кај него стои дека треба да е бесплатно
а во целост ја потпишувам мими22 токму таков е докторот
барај некој асален
Monika
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19838
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Mimi22 on 22.01.09 23:38

Rezultatite za pap stignuvaat za dve nedeli
Mimi22
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18885
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Janaxxxx on 22.01.09 23:47

mozda jas zboram za pred 4 god togas posleden pat bev na drzavno i taka bese
Janaxxxx
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 36
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 19083
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Emi on 23.01.09 0:05

dobro a vie kade odite?
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by vecki on 23.01.09 0:08

jas odam vo dracevo kaj dr kalcovski eho e 400 den a za pap neznam ama mnogu sum zadovolna
vecki
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 21055
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by macush on 23.01.09 2:35

vecki напиша:jas odam vo dracevo kaj dr kalcovski eho e 400 den a za pap neznam ama mnogu sum zadovolna
PAP test e 600den so kartoni a 800 bez kartoni. I jas odam kaj Kalcovski i prezadovolna sum.
macush
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18973
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by KAJA on 23.01.09 9:23

ne ne nikako kaj partalovski, na mene i na uste nekolku drugarki ista terapija ni prepisa uste pred da dobie rezultati od pap i mikrobioloski..pa valjda ne bevme site od isto bolni?!!! mene mi ja falea edna, nadica, mislam gerovska se preziva vo INTERMED rabotela, so plavi kartoni...ne znam dali nekoj od tuka ja znae...?
KAJA
KAJA
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Age : 36
Локација : skopje
Поени : 19152
Registration date : 2008-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by KAJA on 23.01.09 9:25

jas poseledn pat bev kaj Zaklina Cocorovska, super e, ama ne prima veke pacienti , za da im bide maticen, samo na privatno kaj nea, zosto imala premnogu pacienti...
KAJA
KAJA
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Age : 36
Локација : skopje
Поени : 19152
Registration date : 2008-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by daniela on 23.01.09 9:48

Odam kaj d-r Lozankovski,PAP e 500den,isto i eho e 500den..
daniela
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 20434
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Emilija on 23.01.09 9:58

Јас би ти го препорачала мојот - др.Стамболиев. Позади QBE во мвр поликлиниката. Матичен е со плави картони работи. Првиот ПАП во год ти е бесплатен, прегледите не се наплаќаат, освен употребените материјали. Се наплаќа ЕХО-то и ако користи материјали за една употреба. Има многу пациенти и секогаш има чекање, ама со закажување не е страшно.
Emilija
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 20034
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Sandra on 23.01.09 10:13

Мојата матична е во воена болница и за пап еднаш годишно со плаво картонче не ми наплаќа ништо, а плус во воена болница имаат добра лабараторија и брисевите ги прват таму па нема потреба да се шеташ натака навака.
А и жената си е многу коректна.

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 19606
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by kokice on 23.01.09 14:49

Јас сум многу задоволна од Лидија Черепналковска во Здравствен дом - Железничар. Таа ми ја водеше цела бременост, супер е. Се што треба ти објаснува, се закажува по телефон, ама сепак има чекање некогаш повеќе, некогаш помалце.
kokice
kokice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 186
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18603
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by natali on 23.01.09 16:08

Jas odev kaj Lidija Cerepnalkovska no ne bev zadovolna ne samo sto cekav po 1cas i 30min.tuku ne me isprati ama bas nikade ni hormoni da ispitam,nitu pak mojot mm spermogram deka treba da napravi bas nisto osven pap,duri ni brisevi za na mikrobiologija ne mi zema e toa me vadese od takt
natali
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19711
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by NatalijaS on 23.01.09 16:17

Emilija напиша:Јас би ти го препорачала мојот - др.Стамболиев. Позади QBE во мвр поликлиниката. Матичен е со плави картони работи. Првиот ПАП во год ти е бесплатен, прегледите не се наплаќаат, освен употребените материјали. Се наплаќа ЕХО-то и ако користи материјали за една употреба. Има многу пациенти и секогаш има чекање, ама со закажување не е страшно.

I mojot e tamu, ama e d-r Korunoski. Isto raboti, se zakazuva, ama obicno ima guzva. Porano pred da se privatiziraat bea vo istata ordinacija so Stamboliev, ama vo razlicni smeni. Se e isto, i pap ne nosis sama brisevi, samo za Mikrobiologija.
NatalijaS
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18737
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Damjana on 23.01.09 18:37

Korunoski mislam deka ne prima veke pacienti so plavi kartoni. Majka mi odi vo Intermed i mislam deka tamu se OK.
Damjana
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 47
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 19299
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколог

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот