Родители и деца

Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост

Go down

Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост

Пишување by Rocka on 13.05.09 16:53Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост?

Многу едноставно.
Најдете го саканато видео на YouTube .

Од десната страна се наоѓа пано со два линка, како на сликата погоре.
Првиот е URL, односно линк за праќање по маил, ПП, MSN, SKYPE, или сл.
Вториот е Embed , код за пастирање на форуми, блогови и сл.

Копирајте го Embed линкот и ставете го во вашиот пост.
Едноставно, COPY - PASTE.

Пастиран во вашиот пост изгледа вака, како хиероглифи, но не се плашете, тоа е тоа :


Потоа пишете коментар ако имате уште несто да кажете и пратете го постот ( SEND )

Во вашиот пост кодот од погорната слика ќе изгледа вака :
Да напоменам на крај, дека Ембед кодови има и на многу други страници за Видео клипови, слики, анимации и сл.

Се надевам дека бев јасен и брзо и лесно ќе научите да пасирате видеа, музика, смешни клипчиња ... ма што ви е кеФ .


Ако имате некое прашање, повелете прашајте.
Не постојат глупави прашања, само глупави одговори Wink
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19432
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост

Пишување by hormonce on 13.05.09 19:05

Jaс сакам да прашам како го објавувате и текстот на песната,како го пронаоѓате:?
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18573
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост

Пишување by Rocka on 13.05.09 19:45

Za pesnata veke znaes, ke si ja pobaras na You Tube.


A za tekstot ke go prashas cicko GOOGLE i ke ti kaze vednas. 90% od pesnite sto ke gi zamislis veke gi ima na internet.
Se sto treba da napravis e da pishes sto baras, imeto na grupata ili peacot i imeto na pesnata, pomaga ako na toa dodades i zborce kako TEXT ili LYRCS

Vaka na primer:Potoa samo treba da napravis COPY - PASTE vo tvojot post Smile
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19432
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост

Пишување by biljanag on 19.08.09 8:03

рока а ако имам нешто дома снимено како да го ставам на пост нејкам од јутуб
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20227
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост

Пишување by Rocka on 25.08.09 1:04

Kje si napravis akaunt tamu, znachi, toj uzer i pass i kje uploadiras Smile
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19432
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

kako da postavam klip

Пишување by sonjamfk on 26.08.09 14:56

dobiv na mail, dosta interesen klip, pa sakav da go spodelam so vas, no nikako ne mi uspeva da go postavam. probav so servimg kako so slikite neke. pomossssss. kazuvajte kako da go postavam.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 19278
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост

Пишување by Rocka on 26.08.09 17:25

Najlesen nachin e da go uploadirash na http://tinypic.com/


Samo odberi Video, najdi go vo tvojot PC , i klinni UPLOAD.

Potoa samo copy / paste go kodot so kje ti go dade Smile
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19432
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да ставите ВИДЕО во вашиот пост

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот