Родители и деца

Евровизија 2009

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Nate_David on 16.05.09 23:06

Ne ja slusnav pesnata na Hrvatska vo toj moment bev dolu na prodavnica :|ama sepak navivam za Turcija interesno pesnice a i devojkata e super!
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 19244
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Sestricka on 16.05.09 23:07

Годинава не ги гледав првите настапи, арно ама сега финалево го гледам и Норвешка и Шведска имаа прекрасни песни, за жал последниве години Евровизија стана политичко улизување да не се изразам, ама така е и се знае ние каде ќе бидеме без разлика на песна настап и се друго. Тоа е тоа, не знам зошто и воопшто се одржува, мислам дека би било попаметно да се одржува ама без гласање, само како сцена на која би настапиле различни држави, и за крај што е тоа пеење на англиски, зарем на сите официјален јазик им е англискиот? хаха
avatar
Sestricka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 229
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 18061
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Kikic on 17.05.09 0:11

I’m in love with a fairytale
Bravo za Aleksandar
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 19185
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by malecka on 17.05.09 0:12

sepak pobedi norveska :)bravo super izvedba imaa


Последната промена е направена од malecka на 17.05.09 0:25. Мислењето е променето 1 пати
avatar
malecka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 91
Age : 30
Локација : domicka
Расположение : :)
Поени : 17933
Registration date : 2009-02-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Sestricka on 17.05.09 0:18

БРАВО ЗА НОРВЕШКА навистина супер песна :cool!: :bravo:
avatar
Sestricka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 229
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 18061
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by aleksandra on 17.05.09 0:29

i mene mi se bendisa mnogu
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19285
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by najmila on 17.05.09 2:03

Ок беше песната на Норвешка но што знам некако не ми беше за евровизија.Мои фаворити беа турција и азербејџан
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18758
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by jasmina,mina on 17.05.09 9:44

До сега,меѓу последниве десетин агодини ова ми беше најслабата евровизија досега!Лани од Белград се изгледаше многу погламурозно и поорганизирано!Србите со Марија Шеривовиќ и ,,Молитва,, беа најдобрите победници во последниве неколку години

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20224
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Mila87 on 17.05.09 10:53

jasmina,mina напиша:До сега,меѓу последниве десетин агодини ова ми беше најслабата евровизија досега!Лани од Белград се изгледаше многу погламурозно и поорганизирано!Србите со Марија Шеривовиќ и ,,Молитва,, беа најдобрите победници во последниве неколку години
И јас се сложувам со ова, па луѓе држеа микрофони, колку што се сеќавам до сега сите носеа од тие што се ставаат околу главата со мало микрофонче, незнам но меен ова прво ми падна во очи и воопшто не ми се допадна, а и + некако организацијата не им беше на ниво, ајде сепак да имаме разбирање економска криза има :bball:
А детето од Норвешка беше добро, испеа супер, но мислам дека повеќето гласааа за него дека бил симпатичен,мил...итн... Барем кога се јавуваа така кажуваа. И јас мислам дека за Евровизија е потребна песна повесела, или пак да се направи спектакл и неможам да ги разберам оние со "мртви" пени , балади, но еве "Молитва", вели дека не сум во право. Како и да е, јас сум ЗА никогаш повеќе да не учествуваме на Евровизија. :wzp:
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18534
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by marina_daniel on 17.05.09 10:55

najbedna evrovizija do sega spored mene...niedna pesna ne mi fati oko katastrofa sto ne vlegovme nie a super pesna imavme i deckite epten dobro pominaa opusteni na scena prirodni ubavo obleceni....ama toa ti e italija najpametna sto se otkaza od evrovizija Smile
avatar
marina_daniel
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 912
Age : 32
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 18628
Registration date : 2009-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by majuvce on 17.05.09 11:34

Досега ова беше технички најспремна Евровизија, а песната што победи победи со заслуга. И плус, повесела песна од неа здравје. А нормално е дека ќе имаат микрофони на лицето за да можат подобра кореографија да имаат, кога нанапред оди технологијата, а не наназад. Многу песни ми се допаднаа на оваа Евровизија, а за нашите Некст Тајм можам само да кажам дека после она што го покажаа, се надевам дека ќе се го најдат патот кој го заслужуваат зашто навистина вредат.
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19128
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Mila87 on 17.05.09 11:40

majuvce јас зборував за тоа дека НЕМАА микрофони на лиццето за да можат слободно да ја играат кореографијата.И баш поради тоа што технологијата оди напред, сметам дека оваа бење технички најНЕспремната Евровизија. Како и да е, џабе е да се зборува и кометира за ова веќе, помина... па до година со повеќе памет и најдобро ние сами да си бравиме Евровизија, а не да трошиме пари за да ги пратиме нашите претставници во странство каде ќе не понижаваат. Ние јасно си знаеме какви се нашите квалитети.... па не мора да се нервираме заради Европската политика
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18534
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by milena p on 17.05.09 11:59

iskreno spored mene od pobednickava pesna imase i poubavi.
avatar
milena p
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 611
Age : 36
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 18904
Registration date : 2008-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by majuvce on 17.05.09 22:25

грешно разбрав, sorry
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19128
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by delfinka on 17.05.09 23:49

juas pak mislam deka ovaa godina imase najubavi pesni
norveska be3se ok no new bas najdobra
spor3ed mene treba da se odbere pesna sto se lepi vednas za srce
na primer od prvo slusanje mi se dopadnaa turcija,azerbedjan,moldavija,romanija,hrvatska,albanija.......
skoro site bea ok
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 19046
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Mama Ane on 18.05.09 8:27

Многу убав победникот Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20786
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by xxx on 18.05.09 9:25

lichno za mene pobednickata pesna voopsto ne mi se sviga imase dosta poubavi,a bas citav negde po netov nie sme osvoile 10 mesto i ne vlegovme vo finale druga zemja vlegla na nase mesto ako e tocno ne e ferrrr
avatar
xxx
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 106
Age : 44
Локација : home
Расположение : majcinsko,prekrasno,vozbudeno
Поени : 18053
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by delfinka on 18.05.09 19:50

ah toa e sekogas nasata star pesna
demek sme imale poeni za 10mesto ama od ovaa godina za 10mesto odlucuvao zirito
zimi majka
sekogas se vadat so tie repliki,sramota
ednostavno nevlegovme i tolku sto sega ne maftaat?
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 19046
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот