Родители и деца

Евровизија 2009

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by sanja-ve on 13.05.09 10:19

jas mislam deka ni dogodina nema da flezeme vo finale nitu pak potoa
otkako lani gi smenija grupite na polufinalnite veceri
koj od ovaa prva grupa bi glasala za makedonija osven nekoj glas od bosna i nesto od bugarija sto i ne mi se veruva
ova e narocno taka napraveno za da nema koj da glasa i da nemozeme da odime vo finale
dali ako bevme vo grupa so srbija i hrvatska dali togas nemase da vlezeme?
cista politika, bas i zatoa italija nesaka da se natprevaruva na ovoj kontest
avatar
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 365
Age : 32
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 18175
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by pepa on 13.05.09 11:27

Mnogu mi se svugaa deckite, srcki bea, ama se e za zal samo politika
avatar
pepa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 719
Age : 40
Локација : poima nemam
Поени : 18524
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Mimi22 on 13.05.09 11:51

bas bea dobri ama se znaese deka nema da vlezat kako i sekogas se znae politikata igra vazna uloga
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18405
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by ZZ on 13.05.09 14:53

Velika nepravda, zaista..tako dobra pesma i dobro otpevana..bitno da su one gole kreštave turkinje prošle..još ako prođu i oni degeni iz Srbije sa onim odvratnim narodnjakom, nema šanse da ikad više pogledam Eurosong..
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 19969
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by mamalina on 13.05.09 23:17

Ne deka se nasi,ama deckite bea stvarno super,navistina ne e fer sto mesaat politika so muzika.I neznam voopsto zosto odime na evrovizija!
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 37
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 18681
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by fibimk on 13.05.09 23:29

Ama maleri sme ...nema sto...ni odgovarase brojkana 13.....
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18904
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by taci on 13.05.09 23:38

Навистина разочарувачки, и јас веке никогаш нема да гледам Евровизија, супер беа дечките ама за жал како што прочитав погоре а тоа е и вистина на Евровизија доминира политиката. Ниту една песна не ми остави впечаток!
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 18130
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Sun_shine on 14.05.09 0:02

Katastrofa totalno i jas se razocarav i pisav veke nekade deka ne vredi da se komentira voopsto.
avatar
Sun_shine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 355
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 18109
Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Emi on 14.05.09 1:02

Досега оваа песна звучеше најубаво до сега на евровезија од досегашните пратени
Беа толку природни, спонтани БРАВО

жал ми што испадна вака
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by butterfly on 14.05.09 1:27

Ovaa godina nekako duri i ne mi se gledase Evrovizija,ne zaradi nasite tuku ete taka stoznam veke nemam merak.Dali oti znam deka nisto nema da napravime.............neznam nekako veke mi e dosadna Evrovizijava
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 17908
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Elicka on 14.05.09 9:00

Замислите, јас дури заборавив да гледам. Од многу што ме интересираше. А песничката не беше лоша.
avatar
Elicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 143
Age : 41
Локација : низ Македонија
Поени : 17398
Registration date : 2009-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by ari on 14.05.09 10:24

zarem imase evrovizija ovaa godina za makedonskite pretstavnici??????jas mislev deka ne se kvalifikuvani za ovaa godina!pisete koj peese??????
avatar
ari
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 184
Age : 31
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 17784
Registration date : 2009-02-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by bibe85 on 14.05.09 10:57

Мислам дека Италија најдобро направи што напушти незнам што бараме кога е чиста политика песната беше во 5 најдобри ама тоа е политиката зарем и таму.
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18636
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by mama X on 14.05.09 11:12

јас се откажав од гледање евровизија после Тоше... Елена после тоа само го гледав нејзиниот настап и толку....
Ама од друга страна викам доколку победиме каде ќе одржиме ние Евровизија? Бруку, пари ќе треба да се вложат за да се направи нешто покултурно, а државава ни должна како Грчка на времето, па такви луксузи не ни требаат, нека ги направат улициве из скопјево а не само дупките ги замачкуваат .... Пак отидоф от. :tup:
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 18000
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Freya on 14.05.09 15:21

Јас синоќа ја гледав репризата и морам да кажам дека дечките беа стварно супер, многу убаво изгледаа на сцената, одличен стајлинг, многу солидно отпеано, ама џабе, се е тоа политика и ништо друго.
Уште еднаш едно големо БРАВО за дечките за кои мислам дека најдобро се претставија од сите наши досегашни претставници.Стварно штета
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19035
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by delfinka on 14.05.09 15:23

za zal i pokraj toa sto si ja obozuvam makedonija,znam deka sega ke imam i konra napad od vas
no smetam deka godinava bevme za nikade
deckite si ispeaa najdobro sto mozat,no ni vo makedonija koga bese izborot nemase bas potencijalna pesna kvalitetna za evroviziski nastap
politikata e isto mnogu zastapena i za zal mnogu zemji velgoa vo finaleto koisto nebea voopsto zabtamu,no nemozeme nisto protiv toa
najdobronie da si se otkazeme od evrovizija
makedonija im a tolku dobri peaci,pa neka si pravat kariera ane sekoja godina ista pesna,koj,kako i zosto pobedi pa posle se komentari,kritiki i sto uste ne
za zal vistinata e deka nemame sreka so evrovizija
i koga prakavme dori inpretatori sekogas ni se slucuvase fijasko
zatoa ne ni treba evrovizija
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18781
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Daki on 14.05.09 19:53

Godinava ne ni gledav Evrovizija. Zaboraviv.
avatar
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Age : 34
Локација : Skopje
Поени : 18600
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by wisna on 14.05.09 19:58

Хехе и онака nothing special.... Very Happy
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19627
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by aleksandra on 14.05.09 20:09

i jas ne ja gledav godinava
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19020
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Sandra_Anja on 14.05.09 20:28

Sto se odnesuva do momcite - izveduvaci mi e zal. Celo vreme bea korektni, fini i pozitivni i imaa odlicen nastap, a sto se odnesuva do drugite momci - avtorite (Jovan Jovanov i Elvir Mekic), mnogu mi e milo, zatoa sto ne gi cenam i pocituvam voopsto, imam nekoja averzija prema niv.
No, vo sekoj slucaj, najmnogu zal mi e za nasava ni drzavicka, Makedonija.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19707
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Kikic on 14.05.09 23:00

Bravo za Cukrov .favorit mi e Norveska.
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18920
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Ilince on 14.05.09 23:06

Daki напиша:Godinava ne ni gledav Evrovizija. Zaboraviv.

i jas ama zatoa si imam favorit Hrvatska i Igor...i pesnata mi e ubava a i deckoto haahha
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19248
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Sun_shine on 14.05.09 23:07

Jas sepak stojam na svojot stav KATASTROFA e ovaa godina evrovizija..zavcera na rts nemase broj na koj moze da se glasa a sakav od srpskiot broj da glasam...denes imase broj neznam so e rabotata..kako i da ne e fer glasanje zosto mnogu dobri esni ne vlegoa..za nasata nema da zboram mnogu ok e ali se znaese
avatar
Sun_shine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 355
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 18109
Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by taci on 16.05.09 22:59

Е ова беше некогаш вистинска Евровизија
https://www.youtube.com/watch?v=-kxIIa6YtFA
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 18130
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by hormonce on 16.05.09 23:05

Мене ми е фаворит Азербејџан!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18698
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот