Родители и деца

Евровизија 2009

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Mama Ane on 12.05.09 13:39

Кога е Евровизијава полуфиналната вечер? Кога ќе пеат нашиве момци? Цело време на радиоа само за евровизија се збори и стари победници пуштаат, па никако да слушнам кога е точно. Инаку знам во сабота Финалната вечер


Последната промена е направена од Mama Ane на 12.05.09 13:50. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20396
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by pepa on 12.05.09 14:58

Вецер во 21, next time се 13 по ред
avatar
pepa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 719
Age : 40
Локација : poima nemam
Поени : 18399
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by majuvce on 12.05.09 22:08

срцки, супер беа, многу среќа за во финале
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 18738
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by jasmina,mina on 12.05.09 22:10

epten bea dobri!odlicen nastap i mnogu sarm na scenata!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19834
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Pravnicka28 on 12.05.09 22:13

Многу ми се допаднаа нашите, очекувам дека високо ќе се пласираат, другите песни се тралалајки не ми се допадна ниедна!!!
avatar
Pravnicka28
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 330
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 18073
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Rocka on 12.05.09 22:17

Makedonskava Televizija e sramota za drzavava !!!


Do sega ovaa mi se sviga SmileEyes that never lie
I was wandering alone
I was turning to stone
I was going insane
When you came into my life

You chased sorrow away
You changed night into day
You cured all of my pain
With your eyes that never lie

All my life I waited
Thinking I would never fly
Then you looked and saw my wings
With your eyes that never lie

You are my desert and well
You are my heaven and hell
You are my reason to be
My love song, my battle cry

I know I will be whole
While I keep in my soul
The light shining on me
From your eyes that never lie

All my life I waited
Thinking I would never fly
Then you looked and saw my wings
With your eyes that never lie

Oh, my darling angel
Guide me through despair in the sky
If I’m lost I’ll see the way
In your eyes that never lie
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19432
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by eli on 12.05.09 22:29

хехехе добар ти е ова натписов Фиби, иначе и јас им ја пуштам целата срека на нашите да влезат во финалето, а мегудругото песните се ептен тапа зборам за другите единствено на Турција не е лоша ми се допадна.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19354
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by soledad on 12.05.09 22:32

so sreka neka im e na nasive

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 29
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 17741
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Jasminka on 12.05.09 22:33

nasite bea super gi gledav se najubavo im posakuvam
Nivnoto super go izrabotija.
avatar
Jasminka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 336
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18036
Registration date : 2008-12-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by majuvce on 12.05.09 22:37

Освен Белорусија, слабо некако песниве...босна и турција ептен како фаворити ги читав, ама многу слабо вокално исполнување имаа. Овај од Белорусија стварно добро испеа, а и песната не е лоша(ми остави впечаток кога ја пееше полско цвеќе). се надевам дека нашиве ќе влезат во финале
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 18738
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by ZZ on 12.05.09 22:50

ja sam večeras prvi put odslušala pesmu i oduševila se..ekstra su momci, a pesma u mom rock fazonu..

neka im je sa srećom, volela bih da prođu..Smile
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 19844
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by eli on 12.05.09 22:57

Глупости не гледам веке ова евровизија абе ајде супер песничка имавме....
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19354
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by KATIC on 12.05.09 23:00

fibimk напиша:Jas nikogas ne gledam Evrovizija...ama si navivam sekogas za nasive...I denes mu ja pustam celata sreka na nasive decki.......sakam da pobedime za da Grcija ne ucestvuva slednata godina.......ke ja pisime vaka ako slucajno se prijavi


da ziveeme da ziveeme da ziveeme


i jas ne gledam evrovizija. nekako mi e izziveano i ne fer.... se e namesteno.... se se znae odnapred.... sekoj si glasa za sosedite i "prijatelite" a makedonija koj ja mati.... sekoja godina istoto pa istoto...na site im se dopagaat nasite pesni posebno "pevljkite" sto gi prakame, a nikoj ne ne glasa ... kako misici da prakame tamu a ne peacki... barem pobednicite da vredea da pobedat, od losi polosi sekoja godina..... e vakvi raboti me nerviraat.... jas si imam druga zanimacija, a ako nemam si sednuvm na kompjuter i si se druzam so vas ovde vie ste mi super
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18629
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by fibimk on 12.05.09 23:05

Definitivno Evrovizijava e politika....bas bea super nasive....
Stvarno ne se pravedni Evropjanive......gledaat politika mesto kvalitet!!!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18779
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by marina_daniel on 12.05.09 23:06

ej katastrofa ova evrovizijava,kolku dosadni pesni imase nasite najveseli bea i ne vlegoa vo finale!ne e fer!
pak politika kako i sekoja godina ne vredi da se gleda veke niti da se ucestvuva
p.s a kaliopi ako ja pratevme moze ke vlezese vo finale SmileSmileSmileSmileSmile
avatar
marina_daniel
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 912
Age : 32
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 18238
Registration date : 2009-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by ZeleniCka on 12.05.09 23:10

Ne gledav ova sranje, samo zirkav da vidam so ke bidit so nasite iako veke znaev odnapred Smile Evrovizija e politika, nisto poveke.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18980
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Elisaveta on 12.05.09 23:11

nasite bea ekstra. epten se razocaravme, pola od tie sto vlegoa bea 0 za nasite.
avatar
Elisaveta
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 341
Age : 34
Локација : mkd
Поени : 17577
Registration date : 2009-04-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by KATIC on 12.05.09 23:24

ova znaci samo dazbe trosoci , i plus razocaruvanje... ne znam zosto voopsto se trudime da ucestvuvame
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18629
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Mila87 on 12.05.09 23:25

Прв пат немам забелешки за настапот, се беше совршено, немаше никакви пропусти во врска со музиката и микрофоните, како што е обичај..... нели се на нас нешто ни смета, не викам дека и можеби не биле во право. Сепак жално...... Само да ви кажам горда сум што пееја на македонски. Секоја чест за дечките, бев малку скептична во врска со настапот, но ми докажаа и покажаа дека не сум во право, фантастични беа.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18144
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Kikic on 12.05.09 23:26

Sto da kazam za ovaa polufinalna vecer osven deka bese beda nevidena.A nasive bea odlicni mnogu ednostavni i bez golemi pompi na scena.Ama zadkulisnite igri si go kazuvaat svoeto
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18795
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Anjuska08 on 13.05.09 0:31

Mnogu mi e zal sto deckite ne vlegoa vo finale:(
avatar
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1027
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 18125
Registration date : 2008-11-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 13.05.09 1:04

lele kakva katastrofa....komedija...nikogas nema poveke da gledam hahahaha
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 46
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20094
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by naivnna on 13.05.09 1:07

mene mi se dopadnaa deckite bea super i krivo mi e sto ne vlegoa.inaku drugite bea katastrofa nevidena so retki isklucoci
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18069
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by SANICKA on 13.05.09 2:18

Немам коментар за евровизија.Само едно ќе прашам што бараме таму?????
avatar
SANICKA
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 75
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 17420
Registration date : 2009-03-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Mama Ane on 13.05.09 8:36

Штета што не се пласираа, а добри беа. Мислам Португалија се пласираше а катастрофа. Некако длабоко во себе знаев дека ќе не исклучат, ама сепак надеж постоеше. Штета што и музиката е политика.. Сепак фаворит ми се Турција.. Се тепа време додека се гледа Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20396
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Евровизија 2009

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот