Родители и деца

Проблеми со матката...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Проблеми со матката...

Пишување by teana on 04.05.09 13:28

Zenski baram sovet od vas.Pred 1 mesec bev na ginekolog i mi rece deka matkata se uste ne mi e zatvorena celosno a devojceto mi e veke 2 god. i 3 meseci.Sto mislite od sto moze da bide toa?
avatar
teana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 37
Age : 36
Локација : strumica
Расположение : promenlivo
Поени : 15960
Registration date : 2009-04-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблеми со матката...

Пишување by Ance-J on 04.05.09 13:33

Како не ти е затворена???или мислиш не ти е вратена (соберена) во првобитната положба..
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 17353
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблеми со матката...

Пишување by teana on 04.05.09 13:37

Da, ne mi e vratena vo prvobitnata polozba .
avatar
teana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 37
Age : 36
Локација : strumica
Расположение : promenlivo
Поени : 15960
Registration date : 2009-04-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблеми со матката...

Пишување by Mama Ane on 04.05.09 13:37

А гинекологот што вика? Даде некое објаснување?
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19151
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблеми со матката...

Пишување by teana on 04.05.09 13:42

Mi dade da pijam kontracepcijski apcinja no mnogu ne i veruvam na mojot ginekolog pa ne gi ni piev
avatar
teana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 37
Age : 36
Локација : strumica
Расположение : promenlivo
Поени : 15960
Registration date : 2009-04-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблеми со матката...

Пишување by mirecv on 04.05.09 14:02

Јас сепак ке речам дека лекарот најдобро знае дали е така или не е
Доколку не ти е вратена матката во првобитна положба,се дава хормонска терапија за да се среди ,и тоа најчесто после 3 месеци земање на терапијата ,веќе има одлични резултати ,е сега доколку не си задоволна од својот гинеколлог сепак можеш да отидеш и кај друг и трет за мислење,сигурно не е само тој лекар,само не смееш да го занемариш овој проблем,и да си нагаѓаш дали гин. е во право или не.
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 17924
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблеми со матката...

Пишување by teana on 04.05.09 14:13

Pa sega treba da odam za Skopje kaj eden ginekolog sto se poznavame jas mu se javiv vednas imu rekov za problemot i toj rece da ne gi pijam tie kontracepciski apcinja
avatar
teana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 37
Age : 36
Локација : strumica
Расположение : promenlivo
Поени : 15960
Registration date : 2009-04-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблеми со матката...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот