Родители и деца

Крв при сексуален однос

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Крв после сексуален однос

Пишување by ZeleniCka on 30.08.08 20:22

Сакам да ве прашам дали некоја од вас има вакво искуство? Значи вака, да објаснам малку. Се случува понекогаш, не после секој однос, туку од време на време. За време на односот не осеќам никаква болка, ништо... можеби мала нелагодност или нешто, но ништо невообичаено. А после тоа се случува да ми потече крв. Е некогаш е тоа неколку капки, значи саат-два после односот, а некогаш е и по два дена. Немам обилно крварење, меѓутоа доволно за да носам секојдневна влошка на пример.

Сето ова почна да ми се случува од пред 4 години. Бев тогаш во МКД на гинеколог, ми направи некои прегледи (не баш детални) и ми рече ништо не ти е. Пред година дена отидов и тука (во Љубљана) на гинеколог за друго нешто па му кажав и за тоа и само со рака провери нешто и ми рече ништо нема.

Ама мене ми е сепак страв, не знам што е, знам само дека не е нормално, а уште помалку е пријатно кога после прекрасно поминатата вечер почнувам да му плачам на дечкото.

Вака од другарки имам изнаслушано милион „одговори“: матката ти е извртена, матката ти е некако повредена и нема да можеш деца да имаш итн итн па дури и дека ми било од големината на неговиот орган Neutral Neutral

Дали имала некоја од вас слично искуство?
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18490
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by baby24 on 30.08.08 20:59

Mene licno ne mi se slucilo vakvo nesto,najcesto kaj mene ako predhodno sum imala menzis i organizmot ne mi se procistil celosno a ubrzo sme imale odnosi so mm e togas se desava da prokrvaram ali toa e minimalno.Stvarno nemam nekoj sovet da ti dadam osven da odis na lekar i da pobaras nekoe ispituvanje da ti napravat mora da ima neso sto krvaris a ne custvuvas bolka vo tekot na seksot.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18343
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by SonjuS* on 30.08.08 21:03

I mene ne mi se slucilo vakvo nesto...Krv sum imala samo prviot pat..i koga ke imam mens..
Mozebi najdobro ke bide da pojdes na lekar i da se proveris..
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18556
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by obicna on 30.08.08 21:07

I mene isto kako sto pisa baby24, a mozebi pa ti se desava ova primer ako ne bilo dovolno vlazno pri odnos pa zato da ti ide taka.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by ZeleniCka on 30.08.08 21:12

Не знам женски, сум пробувала да најдам нешто заедничко во сите примери па да донесам заклучок кога се појавува и зошто, ама никако да дојдам до тоа.

Мене ме чуди што докториве не се тревожат ич околу тоа, а не ми дадоа никакво објаснување
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18490
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by baby24 on 30.08.08 21:14

obicna напиша:I mene isto kako sto pisa baby24, a mozebi pa ti se desava ova primer ako ne bilo dovolno vlazno pri odnos pa zato da ti ide taka.
Da se soglasuvam so Mimi i toa moze da bide problem ama pa mislam deka nemoze sekojpat toa da ti se desava mora da e neso dr u prasanje


A dali si pravela PAP test ?
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18343
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by ZeleniCka on 30.08.08 21:17

Да. Баш последно правев пред 4/5 месеци и се е во ред до сега.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18490
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by obicna on 30.08.08 21:20

Otisla na razlicni doktori a ni eden da ne kazuva nisto sto moze da e toa me cudi. Neka se rasprasat pa tie doktori sto moze da bide da ti se smiri nervozata. Ako neznaat pa neka ti preporacat na koe mesto mozes da ides, primer nekoj sto povejke se razbira i raboti so toa.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by SonjuS* on 30.08.08 21:22

Abe me cudi kako moze da ne znaat doktorite zosto se slucuva toa?
I zosto taka nezainteresirano deluvale?
Pojdi na drugo mesto prasaj..da ne te maci i tebe sto moze da bide..mora nekoj da znae
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18556
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by baby24 on 30.08.08 21:32

gledas ne pokazalo na PAPot niso znaci ne e strasno ama pak zaso da se slucuva takvo neso i plus nikoj ne ti dava objasnenie
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18343
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by ZeleniCka on 30.08.08 21:34

Абе јас се изнервирав последно ко бев овде, тој ми вика: овулација си имала тогаш, затоа си крварела :Oh: Господе боже, па за време на овулација толку ли тече да морам влошка да носам??

Последно ми се случи во јули и не отидов на лекар одма, а мислев да одам. Ама обврски ова она и не отидов. Па сега ќе барам друг некој да отидам на преглед, иако тука прават проблеми ако не одиш кај матичниот, ама што да правам кога воопшто не е заинтересиран тој!


Али додека отидам реков да прашам, да не имала некоја слично искуство. Сепак фала ви на одговорите.


Иначе обична, не би требало да е влажноста проблем зашто тогаш сепак ќе ме боли малку и ќе осетам што се случува, а мене ништо не ми е додека имам секс.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18490
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by obicna on 30.08.08 22:32

Hmmm, e onda stvarno neznam. A doktorite ako ne se razbirat neka vidat ako ima kolega nekoj sto se razbira povejke. Ne samo da ti kazuvat neznaeme.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by desi on 01.09.08 1:00

ni jas ne sum imala vakvi problemi so krvarenje i ne znam sto da ti kazam no ti odis samo na gimekolog a zosto ne pobaras da ti napravat i detalna analiza na krvta moze ke pomogne toa nekako.Ne znam sto da ti kazam no probaj nisto nema da izgubis
avatar
desi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 356
Age : 34
Локација : veles
Поени : 18210
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by beti 24 on 01.09.08 9:03

да не ти пукаат некој капилари??
моја претпоставка
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 18278
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by lejdi on 15.09.08 18:37

мене ми се има случено ваково нешто ама не со обилно крварењ тука онака само малку и тоа трае еден ден на прример и толку ми завршува.и никогаш не сум го сватила тоа сериозно пошто мислам дека тоа од преголем притисок додека имаш однос .сепак појди си и види да не е нешто друго
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 18133
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by ZeleniCka on 15.09.08 18:57

Fala na odgovorite :big hug:
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18490
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by bibe85 on 22.09.08 15:33

мене ми се има случено истото 2-3 пати ама во почетокот кога почнав да имам односи и тоа не многу неколку капки крв после односот ама не го сватив сериозно и немав никакви проблеми
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 32
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18021
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by bebuska on 24.10.08 0:33

јас имав големи болки при мокрење и неколку капки крв после првиот однос дали тоа е нормално?

bebuska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 28
Локација : tesakam
Поени : 17625
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by avanturistka on 24.10.08 0:37

bebuska напиша:јас имав големи болки при мокрење и неколку капки крв после првиот однос дали тоа е нормално?
da normalno e ne se sekiraj bebuska.toa e poradi kinenje na himenot i sosema e ok da custvuvas bolka ali posle isceznuva.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18410
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by ZeleniCka on 24.10.08 0:42

Ako ti bilo prv pat e normalno, ako ne ne e.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18490
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by Vesnicka on 28.10.08 22:18

Zelenicka i mene mi se sluci bas deneska da imam 2 kapki krv posle odnosot. Samo 2 kapki i tolku.Ne veruvam da e nekoj problem.Kako i da e vreme mi e za pap pa ke vidam.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 18322
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by bobica on 28.10.08 22:36

a koj den od ciklus ti e? ako ti e sredina od ciklus moze da ti e i ovulacija taka da mnogu golem del od zenite koga imaat ovulacija a togas imaat i odnosi moze da imaat nekoja kapka krv i tie zeni se narekuvaat bezobrazno plodi zeni.
saka da kaze deka nekoi zeni stom imaat odnosi i imaat kapka dve krv se premnogu plodni zeni i tie znaat deka bas togas im e ovulacijata.
avatar
bobica
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 139
Age : 33
Локација : makedonija
Расположение : nikakvo
Поени : 18324
Registration date : 2008-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by ZeleniCka on 28.10.08 22:42

Mene doktorot mi rece MOZNO e da ti e ovulacija, ama ne veruvam luge, jas nemav 2 kapki tuku kaj mene tecese ubavo....
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18490
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by Vesnicka on 28.10.08 22:43

Periodot mi e 23 od ciklusot.


Zelenickasega tolku me zainteresira i se cudam kako doktorite
neznaat.Sega ke zemam jas da prebaruvam vo literaturi.Mozda ke najdam
nesto pred doktorive.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 18322
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by Ane on 28.10.08 23:18

i mene mi se slucuvalo. pa fala bogu eve imam dete.
najcesto e ako e pred ciklus nekolku dena.
kako i da e ne se sekiraj. ama za da si bides mirna odi na lekar.

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 19509
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крв при сексуален однос

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот