Родители и деца

Диети

Страна 2 of 19 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Re: Диети

Пишување by maja risteska on 14.05.09 16:00

otvorete ime eden nov proizvod ne znam kolku e efikasen na www.Lidaslim.com

maja risteska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 13
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : V E S E L O I nasmejano
Поени : 17848
Registration date : 2009-03-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by aleksandra on 14.05.09 16:19

i jas imam slusnato za herbafast deka deluvale pa razmisluvam da semam takvi ama so niv i dopolnitelno nekoja dieta i fitnes
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19295
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by naivnna on 14.05.09 16:22

jas se nerviram mnogu te drzam te nedrzam i veke me izmacuva ova. a doagja leto.se mrazam sebesi
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18469
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Mila87 on 14.05.09 20:59

Срцки јас само да ви кажам дека ги земав herbafast капсулите и за сега сум задоволна, навистина изгубив апетит, и само што ќе се почувствувам малку најадена, веднаш престанувам, зошто ми станува многу лошо ако продолжам со јадење. Исто така сеуште го пијам fisiodiur сирупот и исто добро делува, постојано си одам во WC и супер се чувствувам, не осеќам веќе подуеност, или да ми е тешко после јадење.... Засега супер оди, се надевам дека ќе има резултати, држете среќа
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18544
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by majuvce on 14.05.09 21:26

луѓе помагајте! таман почнувам да држам диета, или да пијам чај или да вежбам редовно на справата, престанувам со сето тоа после два-три дена, нешто ми се пореметува во мозокот и по цели денови само на јадење мислам. ако не јадам нервозна сум многу, само таму ми е паметот, а после ми е многу тешко и понекогаш повраќам...ексик оваа тежинава...да одам некаде на хипноза, ова веќе не се издржува...дајте некој совет како да ја победам психата и да почнам пак да си водам здрав живот...
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by najmila on 15.05.09 6:09

majuvce напиша:луѓе помагајте! таман почнувам да држам диета, или да пијам чај или да вежбам редовно на справата, престанувам со сето тоа после два-три дена, нешто ми се пореметува во мозокот и по цели денови само на јадење мислам. ако не јадам нервозна сум многу, само таму ми е паметот, а после ми е многу тешко и понекогаш повраќам...ексик оваа тежинава...да одам некаде на хипноза, ова веќе не се издржува...дајте некој совет како да ја победам психата и да почнам пак да си водам здрав живот...

леле мајувче исто исто ко себе да се слушамЈас сум на ун диетава,еве веќе 5ти ден абе ми се јаде ми се плаче,се осеќам како ништо да не јадам а јадам уствари повеќе од порано со диетава.Ама незнам што ми е зборот диета ме мава на психа и уште повеќе ми се јаде,осеќам кај и да е ќе ја прекинам диетава.А добро ми иде, во обем слабеам ама џабе неможам веќе.Не сум јас за диета нервозна сум многу, веќе не ме поднесуваа околинава Neutral
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by sneze on 15.05.09 10:16

Од денес ја почнувам диетата 15 дена , па ќе ви пишам како иде.

За Мама Ане не сум користела ништо од Докторс за слабеење и незнам какви се производите , само знам дека се ефтини и мислам дека ги прави ЕУ.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19184
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by najmila on 15.05.09 20:24

sneze напиша:Од денес ја почнувам диетата 15 дена , па ќе ви пишам како иде.

За Мама Ане не сум користела ништо од Докторс за слабеење и незнам какви се производите , само знам дека се ефтини и мислам дека ги прави ЕУ.

Снеже алал да ти е,ама стварно алал да ти е за упорноста,издржливоста и јакиот карактер што го имаш.Читам имаш детенце нека ти е живо и здраво.И покрај сите тие обврски и енергија што ти е потребна решена си за ваков чекор.Во сите овие карактеристики што ги наброев јас не се пронаоѓам затоа имаш едно големо браво од мене,знам дека ќе издржиш Со среќа!
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by majuvce on 15.05.09 20:35

најмила, ајде да бараме лек, не за тежинава, туку за психата хахахаха
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by najmila on 17.05.09 10:10

мајувче јас го најдов лекотSmileовошните денови си ги заменувам со шопска и едно парче леб,вечера пола од тоа.Еве 6ти ден имам ослабено 2,5 кила,ако вака иде супер мада чисто сумљам, со прерипување на овошните денови,тешко.Ајде се надевам дека ќе издржам до крај.Ме интересира дали во протеинскиот ден може да се јаде месо и сирење заедно???//
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Mila87 on 17.05.09 10:46

Може но доколку сирењето е посно. Посното сирење содржи само протеини, додека ова што си го јадеме кравјото, мешаното,овчото има и белковини и масти.поздравче
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18544
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by nina nucevska on 17.05.09 16:38

za dieta mnogu se dobri muslito aktiv and fit od vitalia dobar e so dorucek so mleko ili samo musli za grickanje a ako sakate blago izmesajte musli i med mnogu e vkusno i dava energija i istotaka cokoladcata od musli od vitalia mnogu se vkusni a cinat samo 10 den vkusen e i kafeaviot seker i pozdrav a vitalia ima ocet od divi jabolki mnogu bil efikasen ako moze sportuvajte vo najbliska teretana i ke imate rezultati pozdrav

nina nucevska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 9
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 17519
Registration date : 2009-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by najmila on 17.05.09 23:13

lele luge mnogu sum srekna,-1 kilo denes.3,5 kila za 6 dena duri ne mi se veruva.Neznam kako moze vaka da mi reagira organizot a ne gi drzam ovosnite denovi.Moze zatoa sto jadam ovosje za dorucek a nikad u zivot ne sum jadela ni gram ovosje.Gi isfrliv sokovite tetrapak posto neli ne smee.A porano goltav ko luda po litro na den.lele ako vaka prodilzi mi dava motiv da ne se otkazam
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by majuvce on 18.05.09 0:32

ајде продолжи, може и јас ќе се зафатам посериозно. додуша почнав да пијам чај за забрзување на метаболизмот, почнав по малку да вежбам на справата, е само уште јадењето ми остана... Најмила, која диета ја држиш?
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by najmila on 18.05.09 0:37

Ун диета мајувче.Само како што напоменав не ги држам овошните денови,неможам многу ми се напорни.Ајде и ти почни ја,па немора строго како што пишува да се приджаваш,па ќе стигнеме до негде нели!Ајде чим јас можам можеш и тиSmile
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by anetapp on 18.05.09 0:41

Најмила овошниот ден можеш слободно да го замениш пошто не можеш да јадеш овошје со зеленчук.Јас јадам овошје но го заменував со салата затоа што ми беше подобро така и пак ослабев.
avatar
anetapp
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 436
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 18268
Registration date : 2009-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by majuvce on 18.05.09 0:43

незнам дали можам да ја издржам...имам ЕПТЕН слаб карактер...тешко ми е да почнам, не се нафаќам некако...ама кај да е полека, полека изгледа ќе почнам со некоја диета. имам една од 20 дена, проверена ми е, 5 кила обавезно слабеам. ќе пробам малку со автосугестија да се натерам да почнам со диета хехехе
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by najmila on 18.05.09 0:47

anetapp напиша:Најмила овошниот ден можеш слободно да го замениш пошто не можеш да јадеш овошје со зеленчук.Јас јадам овошје но го заменував со салата затоа што ми беше подобро така и пак ослабев.
срцка а леб јадеше со салатата?/јас и лебче јадам :(една ипол кришка на ден
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by nataska on 18.05.09 1:46

jas piev javorov sirup i oslabev ama edno mi e cudno vo kg sum istata a vo obem mn sum oslabena,kako e mozno toa,e sega pominaa 10 dena i pocnav p[reku den da pijam sirup-javorov se razbira a bidejki navecer me faka glad povise jadam edno ribance leb so patlidzan i sirence ili so krastavica i sirence vecerva jadev leb so pire i edna virsla,zosto moram da pocnam da jadam po malku se razbira.ako ima nekoj vakvo iskustvo da oslabe samo vo obem neka mi kaze zosto stvarno sde macev 10 dena,ama ne se predavam moram da namalam

nataska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 29
Локација : veles
Поени : 18715
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by sanja_ on 18.05.09 2:08

mene kazete mi nekoja dieta za debeleenje Smile) pijam vitamini nekoi mi gi pustaat od holandija i pijam pivski kvasec ama nemozam nikako da se podzdebelam barem 5 kg :( 46 imam :((
avatar
sanja_
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Age : 29
Локација : Bitola
Поени : 19383
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by sneze on 18.05.09 9:54

najmila напиша:lele luge mnogu sum srekna,-1 kilo denes.3,5 kila za 6 dena duri ne mi se veruva.Neznam kako moze vaka da mi reagira organizot a ne gi drzam ovosnite denovi.Moze zatoa sto jadam ovosje za dorucek a nikad u zivot ne sum jadela ni gram ovosje.Gi isfrliv sokovite tetrapak posto neli ne smee.A porano goltav ko luda po litro na den.lele ako vaka prodilzi mi dava motiv da ne se otkazam

Браво Најмила .......... Само напред и не се откажувај , Јас сум добро не сум симнала кг ама не се откажувам еве од денес поактивно. Заедно сме посилни. flower
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19184
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by tanja_simon on 18.05.09 21:35

sakam da ve prasam dali nekoj od vas ja ima drzeno dietata sto e so meso,jajca,salati.....

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 18498
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by tanja_simon on 18.05.09 21:57

jas ja drzam dietava i stvarno mnogu sum zadovolna eve dve nedeli veke kako sto ja drzam i 5kg pomalce

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 18498
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by najmila on 18.05.09 22:32

sneze напиша:
najmila напиша:lele luge mnogu sum srekna,-1 kilo denes.3,5 kila za 6 dena duri ne mi se veruva.Neznam kako moze vaka da mi reagira organizot a ne gi drzam ovosnite denovi.Moze zatoa sto jadam ovosje za dorucek a nikad u zivot ne sum jadela ni gram ovosje.Gi isfrliv sokovite tetrapak posto neli ne smee.A porano goltav ko luda po litro na den.lele ako vaka prodilzi mi dava motiv da ne se otkazam

Браво Најмила .......... Само напред и не се откажувај , Јас сум добро не сум симнала кг ама не се откажувам еве од денес поактивно. Заедно сме посилни. flower

Srcka fala mnogu za podrskata,tokmu taka zedno sme posilni.Eve vaka kako pojak karakter ti,ke me bodris za da izdrzam do kraj.Si ja pominala dietava,se nadevam ke mozam da se konsultiram so tebe za nekoi prasanja vo vrska so dietava.Na pr. kako gi pravise makaronite,dali rendas kaskavalce odozgora,pa ne se vkusni ic samo so tomatelo :(Ti ja pocna kardiloskata dieta ako ne se lazam?kako ide?
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by anetapp on 18.05.09 22:37

најмила јас не јадам леб воопшто кога сум на диета а со салатата можеш да јадеш по кришка леб но не ставај сирење на шопската не оди во комбинација а макароните само со домати и кашкавалот не оди со нив во комбинација.Инаку јас кога сум на диета строго се придржувам на правилата затоа што ако каснам нешто после може и друго и на крај ништо од диетата.
avatar
anetapp
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 436
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 18268
Registration date : 2009-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 19 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот