Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Диети

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Next
АвторПорака
babymelani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 45
Age: 26
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 11023
Registration date: 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Диети   10.06.09 10:13

zenski daj jas da vi napravam po nekoja masaza anticelulitna za vitka stava
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 340
Age: 26
Локација: Bitola
Расположение: podobro :)
Поени: 11015
Registration date: 2009-05-29

ПишувањеПредмет: Re: Диети   10.06.09 23:10

jas ja drzam kardioloskata dieta za dve nedeli sum 5-6 kilogrami oslabena e sega sakam da ve prasam dali ja ima nekoj drzeno ovaa dieta i kako mozam da ja odrzuvam kilazata posle zavrsuvanjeto oti sum sklona kon debeleenje i poslednava nedela samo na jadenje mislam :shame:
Вратете се на почетокот Go down
babymelani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 45
Age: 26
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 11023
Registration date: 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Диети   10.06.09 23:13

rainbow напиша:
jas ja drzam kardioloskata dieta za dve nedeli sum 5-6 kilogrami oslabena e sega sakam da ve prasam dali ja ima nekoj drzeno ovaa dieta i kako mozam da ja odrzuvam kilazata posle zavrsuvanjeto oti sum sklona kon debeleenje i poslednava nedela samo na jadenje mislam :shame:
posle dietata pazi so izhranata jadi si ama ograniceno,na sekoe jadenje nemoj da bides zasitena!Moj sovet za da ne si gi povratis kilogramite Smile.
Вратете се на почетокот Go down
Al-vik
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 47
Age: 30
Локација: makedonija
Поени: 11136
Registration date: 2009-03-26

ПишувањеПредмет: Re: Диети   11.06.09 1:28

i jas ja drzev ovaa dieta e stvarno e efikasna, samo mene me bese isto strav da ne gi vratam kilogrmite pa po kratka pauza pocnuvav so UN dietata,nesakam mnogu da oslabnam no taka da si odrzam kilazata a moze i nekoj kg minus, a ja drzese i edna moja drugarka i veli deka po dietata samo go isfrlila lebot i namesto leb dvopek,i oslabnala iste kilo dve i po zavrsuvanjeto po dietata,a inaku mozes da si jades normalno preku nedelata no sekoj ponedelnik imas odredeno sto se jade,imam zapisano,pa ako ti go nemas toa ke ti pisam
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1825
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: sega za sega umorno
Поени: 12565
Registration date: 2009-02-04

ПишувањеПредмет: Re: Диети   11.06.09 1:31

rainbow напиша:
jas ja drzam kardioloskata dieta za dve nedeli sum 5-6 kilogrami oslabena e sega sakam da ve prasam dali ja ima nekoj drzeno ovaa dieta i kako mozam da ja odrzuvam kilazata posle zavrsuvanjeto oti sum sklona kon debeleenje i poslednava nedela samo na jadenje mislam :shame:

a koja e taa
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11884
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Диети   11.06.09 1:38

babymelani напиша:
zenski daj jas da vi napravam po nekoja masaza anticelulitna za vitka stava

Кога некој држи диета, тогаш тоа го прави за да го елиминира салото , а не целулитот. Познавам многу слаби луѓе кои имаат целулит, што значи тоа нема врска. Антицелулитната масажа, може да се прави после диетата, или пак во комбинација со неа. Јас имам правено антицелулитна масажа, кај мојата козметичарка 250ден, ама ептен е ефикасно, и после 2третмани веќе се гледа разликата.
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 340
Age: 26
Локација: Bitola
Расположение: podobro :)
Поени: 11015
Registration date: 2009-05-29

ПишувањеПредмет: Re: Диети   11.06.09 1:40

fala ti Al-vik go imam zapisano toa za vo ponedelnik samo ne znam kolku vreme toa da go jadam ili e neograniceno? makresanska dietata e sto se drzi 15 dena ja ima vo arhiva vo dieti na 2 strana
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1825
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: sega za sega umorno
Поени: 12565
Registration date: 2009-02-04

ПишувањеПредмет: Re: Диети   11.06.09 1:47

ok fala
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11884
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Диети   13.06.09 8:54

Еве нешто ново, интересно и здраво Smile

Нова тричасовна диета за губење на килограми

Веќе и врапчињата знаат дека една иста диета не секогаш е подеднакво ефикасна и за вас и за вашите пријатели. Ако спаѓате во оние кои сè уште не ја нашле формулата како да ги изгубат непотребните килограми или едноставно сакате правилно да се храните, во тоа ќе ви помогне нешто што се вика тричасовна диета. Таа овозможува да губите по еден килограм дневно, а и понатаму ќе јадете сè што сакате (нормално во ограничени количини), и тоа на секој три часа, а ние ќе ви објасниме како...

Прво и основно правило во оваа диета е: Појадувајте еден саат по станувањето, а потоа јадете на секои три часа. Тоа значи дека се јадат три главни и три мали оброци секој ден. На пр. ако појадувате во 8 часот наутро, малиот оброк ќе го јадете во 11, ќе ручате во 14, вториот мал оброк во 17, вечерајте во 20 часот, а последниот мал оброк можете да го изедете веднаш по вечерата. Имено паузата подолга од три часа помеѓу оброците предизвикуваат глад кој почнува да го троши драгоценото тенко мускулно ткиво. Хранејќи се на секои три часа ќе го забрзате метаболизмот и брзо ќе го изгубите салото на стомакот.

Трите главни оброци поделете ги на јаглехидрати (леб, тестенини и ориз), протеини (риба, пилешко, црвено месо, јајца, јогурт, немасно сирење и млеко), овошје, зеленчук и масти. На пола чинија ставете овошје (за појадок) или зеленчук (за ручек и вечера) во висина отприлика три наредени DVD-a, потоа додајте ги јаглехидратите во големина од Рубикова коцка и протеини во големина на еден шпил карти. За поубав вкус можете да додадете една чајна лажичка маргарин.

Малите оброци можете да ги носите со себе: јадете една мала банана, немасен кекс со смокви или пак една чаша немасен јогурт – тоа се оброци до 100 калории. Добри мали оброци од 50 калории се: јаболко, една рака грозје, шест сушени кајсии. Оброците од 100 калории јадете ги наутро и попладне, а навечер оние од 50 калории.

Она што ќе ве развесели е тоа што во главните јадења ќе можете да ги вклучите вашите омилени јадења. На една хартија напишете ги вашите десет омилени јадења и вклучете ги во исхраната. Канадските научници докажаа дека малите и почести оброци го намалуваат нивото на холестерол, кортизон и хормонот на стрес кој во поголемите случаи е причината за потреба од храна.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 682
Age: 29
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 12635
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Диети   14.06.09 2:32

mene me bendisa i mislam deka navistina e taka treba da se jade poveke pati pomalku
inaku jas sega eve vtor den pravam pauza po trinedelnata atkinsonova dieta izgubiv 13 kg i sega nekolku dena ili 1 nedela pauza pa ke si prodolzam so nekoja druga dieta
Вратете се на почетокот Go down
jeca
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 94
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: koga kako
Поени: 10953
Registration date: 2009-05-08

ПишувањеПредмет: Re: Диети   14.06.09 3:15

Aleksandra, te molam ako mozes da mi kazes od sto se sostoi dietata. Ne sum bas zapoznaena so iminjata na dietite
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 125
Age: 43
Локација: ne kazuvam
Расположение: odlicno
Поени: 12747
Registration date: 2008-05-13

ПишувањеПредмет: Re: Диети   14.06.09 3:30

aleksandra напиша:
mene me bendisa i mislam deka navistina e taka treba da se jade poveke pati pomalku
inaku jas sega eve vtor den pravam pauza po trinedelnata atkinsonova dieta izgubiv 13 kg i sega nekolku dena ili 1 nedela pauza pa ke si prodolzam so nekoja druga dieta

Aleksandra daj kazi sto jadis za taa atkinsonova dieta. I jas bi sakala samo 10 kila do oslabam ama nekako slabo mi odi. Sto jadis i kako.
Вратете се на почетокот Go down
Lence
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 125
Age: 43
Локација: ne kazuvam
Расположение: odlicno
Поени: 12747
Registration date: 2008-05-13

ПишувањеПредмет: Re: Диети   14.06.09 6:04

Zenski, barajki na internet najdov edna dobra stranica za un dietata. Ima cela kniga od 91 strana sto opsirno e opisano kako se upotrebuva i se za un dietata. Ima isto i recepti sto da gotvis. Bas interesno. Eve vi ja stranicata za tie sto se zainteresirani: http://www.scribd.com/doc/7110943/Un-Dijeta-90-Dana1. Jas sigurno ke ja pocnam od utre pak se nadevam deka ke izdrzam. Obicno izdrzuvam 3 dena od edna dieta pak ke vidime kolku ovaa ke ja izdrzam.
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 428
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12108
Registration date: 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Диети   14.06.09 6:32

lence i jas ponapred ja predloziv stranata,ima i recepti i sve samo koj da najde vreme za da gotvi za da ne oseti monotonost vo dietava.Bas bi bilo super koga nema da se povtoruvaat ovie 4 dena i za toa se receptive,za polseno da se izdrzi no kaj mene toa go nema,pa obicno i mi se povtoruvaat ovie denovi.Na momenti mi zdosaduva dietava si vikam aman do koga,no koga ke se poglednam vo ogledalo toa mi dava dovolen stimul za da prodolzam.Za eden mesec i nesto sitno imam simnato 9 kila Smile Sega sum si taman ama ke ja prodolzam dietava do kraj, mi e strav da ne mi se vratat kilogramite,pa ako se simne nesto sitno uste poubavo.Pozdravce do site dietalki!
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 682
Age: 29
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 12635
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Диети   14.06.09 7:07

zenski eve na sedmava strana mi e objasnata taa dieta podetalno nejzinite pozitivni i negativni strani vo nekolku postovi procitajte gi
http://roditeliideca.bbgraf.com/forum-f32/topic-t3103-120.htm
Вратете се на почетокот Go down
bani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 84
Age: 45
Локација: Skopje
Поени: 12827
Registration date: 2008-04-18

ПишувањеПредмет: Re: Диети   15.06.09 1:09

Сега ми кажува колешката дека золва и почнала секое сабајле и навечер да пие сок од зелка односно вари зелка и го пие само сокот ... чекам резултати па се јавувам со подетални информации
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2158
Age: 41
Локација: Makedonija
Расположение: voglavno OK
Поени: 12519
Registration date: 2009-02-25

ПишувањеПредмет: Re: Диети   15.06.09 4:56

Denes bev na sistematski za lekarsko uverenie....koga mi kazaa kilaza kosa mi se krena.... affraid ..Pod hitno dieta pocnuvam......Resiv samo salata da jadam,da ne mesam blago samo na son i sekoj den vezbanje na Orbitrek po pola sat na den....valjda ke ima efekti!!!! :mir:
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2158
Age: 41
Локација: Makedonija
Расположение: voglavno OK
Поени: 12519
Registration date: 2009-02-25

ПишувањеПредмет: Re: Диети   15.06.09 5:01

Me interesira dali nekoja pie zelen caj redovno ili konzumira tableti od zelen caj?Ima nekoi efekti za slabeenje?Imese edno vreme edni tableti Zarsena se vikaa,na rastitelna baza bea,ama nemaa nekoj poseben efekt......Probav 2-3 kutii ispiv ama bez efekt.....
Ima li nekoja probano Xenikal?Skapi se dosta ama cuv bile efikasni!!!!Nekoja da ima iskustvo???Kolku skinala so niv???
Duri ne se namali vnes na hrana i ne se zgolemi aktivnoista sve e zaludno!Ama barem za pocetok nekoe kilce da se skini si tabletki!!!! flower
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1434
Age: 32
Локација: Domicka
Расположение: vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени: 12369
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Диети   15.06.09 5:10

fibi! jas piev zelen caj za slabeenje i protiv kiselini vo zeludnikot. isceznaa i kiselinite a i nekolku kilca od mene. go piev nautro na gladno no ako ne go podnesuvas moze i 2-3 kesicki vo 1.5 litri voda i da go pies cel den no najvazno e nautro da ispies eden del i toa nagladno zaradi detoksikacija. sega ne pijam a planiram da pija.
drugo nesto za dieta sto mi go kazaa vcera e 1.5 litri kisela voda vo nea ceden limon i toa prviot den 1 limon, vtoriot den 2 limoni 3 den 3 limoni i taka do 6 den 6 limoni a potoa na nazat 5,4,3,2,1 limon, pauza 2-3 dena i pak od pocetok. zenata rece deka vednas pocuvstvuvala od prvata doza deka delcinja od "gumite za plivanje" gi nemalo.... mislam i toa da go probam a zeleniot caj obavezno ke prodolzam da go pijam zatoa sto otkako prekinav da go pijam poveke od 1 godina kiselini nemav.... apcinja ne pijam zatoa sto se stetni i skoro site ja "cedat" vodata od organizmot i ako ne vnesuvas tecnosti ke dehidriras i krvta ke ti oslabi. ima slucai od jaka krv so hemoglobin 140 stasale do 80 .... STRASNO
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12524
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Диети   15.06.09 21:15

Користел ли некој Crusca Fiber Diet таблетки за слабеење?
Вратете се на почетокот Go down
najmila
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 428
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12108
Registration date: 2008-10-22

ПишувањеПредмет: Re: Диети   16.06.09 8:53

Како сте диеталки?Што има ново,?јас имам плус 1-2кг,незнам зошто!! Си ја држам диетава најнормално но деновиве се осеќам многу надуено,стомаков ќе ми прсне.Застанав на вага видов дека кг се повеќе.Не сум пред добивање,има времеДали вас ви се десило ова во текот на диетата и дали е нормално????
Вратете се на почетокот Go down
Bona
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 3
Age: 31
Локација: Skopje
Поени: 10683
Registration date: 2009-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Диети   16.06.09 10:54

E najmili jas sum vi nova na forumov samo 2 dena Smile
vecra ja pocnav atkinsovata i barajki niz internet naletav na ovoj forum i se zacleniv...bravo za motivacijata i za megjusebnata podrska sto si ja davate Smile
2 den sum na atkisn, do dusa mene mi trebaat samo -5kg - ne se mnogu,paralenlo pocnav i da vezbam pa kje vidime Smile
pozdrav do site dietalki i samo napred!
Вратете се на почетокот Go down
Dijana B
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 11
Age: 36
Локација: Makedonija
Поени: 10702
Registration date: 2009-06-13

ПишувањеПредмет: Re: Диети   16.06.09 10:59

Pred da ostanam bremena imav 56kg i za mojata visina imav idealna linija. So bremenosta se popraviv 26kg od koj 15 nikako nemozam da gi simnam. Za ovie 3god ke oslabnam 7 kila pa ke gi kacam i celo vreme se vrtam vo krug. So moite doma edinstven muabet mi e STO IMAM ZA JADENJE DENES:))) Moite veke nemozat da me slusat i mi vikat deka sum dosadna so tie dieti Smile)
Koga go vidov ovoj sajt jas bev presrekna sto ima i drugi luge kako mene so koj ke mozam da razgovaram za dieti a da ne im bidam dosadna Smile))
Ustvari mi treba samo volja i podraska Smile)
Вратете се на почетокот Go down
Dijana B
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 11
Age: 36
Локација: Makedonija
Поени: 10702
Registration date: 2009-06-13

ПишувањеПредмет: Re: Диети   16.06.09 11:06

Edinstvene dieta koja ja drzam e na UN i eve za 6 dena oslabev 3 kila a voopsto ne sum gladna.
A vo vrska so tabletite ke vi kazam deka dokolku ne se vnimava na hranata niedni tableti nemat efekt. Ako postojat takvi volsebni tableti veruvajte jas prva ke znaev Smile
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12524
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Диети   16.06.09 22:04

najmila напиша:
Како сте диеталки?Што има ново,?јас имам плус 1-2кг,незнам зошто!! Си ја држам диетава најнормално но деновиве се осеќам многу надуено,стомаков ќе ми прсне.Застанав на вага видов дека кг се повеќе.Не сум пред добивање,има времеДали вас ви се десило ова во текот на диетата и дали е нормално????

Мене ми се имаше случено но увидов сама дека повеќе сум јадела деновите и само намалив на количина . Само продолжиси со ун и намали на количина на храната. flower
Вратете се на почетокот Go down
 

Диети

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 19Отиди на страна : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -