Родители и деца

Диети

Страна 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Диети

Пишување by nafi on 30.04.09 14:42

После празникот стартувам со Turbo Shlank.....една моја колешка ослабнала 3кг за 1месец......не биле скапи 560ден. за еден месец....сакам да ослабнам 3-4кг за пократко време, а биле добри и за подобрување на метаболизмот
avatar
nafi
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 180
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 18352
Registration date : 2008-12-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by sneze on 30.04.09 14:50

Заедно со Турбо шлангот земиси и од чајот од љубичасти алги , подобар ефект имало. Тој е 300 ден . за 21 ден , а смееш само 42 дена да го пиеш после се прави пауза.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19184
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by naivnna on 30.04.09 15:14

jas gi imam kupeno ama seuste ne sum pocnala da gi pijam a mi sedat doma 2-3 meseci
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18469
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Mama Ane on 30.04.09 15:19

Наивна внимавај тие имаат рок на траење
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20796
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by marija* on 30.04.09 15:21

jas gi piev herbafast ima efekt
avatar
marija*
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 235
Age : 38
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 18061
Registration date : 2009-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by nafi on 30.04.09 15:24

sneze напиша:Заедно со Турбо шлангот земиси и од чајот од љубичасти алги , подобар ефект имало. Тој е 300 ден . за 21 ден , а смееш само 42 дена да го пиеш после се прави пауза.

Ти благодарам sneze, ќе пробам со нив, тоа не сум го знаела
avatar
nafi
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 180
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 18352
Registration date : 2008-12-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by sneze on 30.04.09 15:43

marija* напиша:jas gi piev herbafast ima efekt

koja cena se i kolku i za koe vreme izgubi kg.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19184
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by mirecv on 30.04.09 16:00

Снеже мм ги пиеше,за еден месец скина 13 кг
Едно паковање кошта околу 570 днари-10 апчина,се пијат еднаш на ден на сабајле
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 19569
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by marija* on 30.04.09 16:03

sneze samo vo zegin odi tamu se 570 den ,a jas skinav 5kg ama ne se pridrzavav mnogu da ti kazam
avatar
marija*
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 235
Age : 38
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 18061
Registration date : 2009-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Ves on 02.05.09 20:49

Bratucetka mi gi piese herbafast , 5 paketcinja ispi i voopsto ne oslabna .Porano so dieti uspevase da oslabne, verojatno si e do jadenjeto , kaj nekogo verojatno poveke vlijae i na apetitot i na metabolizmot.Jas eksperimentirav porano , imam probano Soja slim, Turbo slank caj,kineski caj za slabeenje , Metabo na PXD , i nisto , samo bezveze pari davav ,Vo ponedelnik sakav vo vita diet club da zakazam ama edna prijatelka koja odese tamu so majka i i sestra i me predomisli koga mi objasni proceduri.
Na tel. mi kazaa deka prilagoduvaat zdravi dieti i za doilki ama jas ne bi mozela ednas nedelno da odam vo Skopje na pregledi, merenja , konsultacii. Zdravje otsega so kolickata i nadvor , poveke dvizenje, vezbanje , salati ovosje ,se nadevam ke oslabnam. Ima li nekoj iskustva so Vita diet club ili dietite na Zan Mitrev.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19552
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by sneze on 04.05.09 9:18

nafi
Почна ли со турбо шлангот и чајот?

ЈАс од денес пак на диета .

Несмеам пак ун да почнам оти ја држев 3 месеци кажете некоја друга диета .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19184
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by jasmina,mina on 05.05.09 10:08

За Ves.Јас бев зачленета во Вита диет клубот пред 6години.Секоја недела одев на мерење,консултации,разговори!Ме имаше тоа лето и на тв секое утро,бидејки бев мајка доилка со режим на исхрана.Плаќав 1000 ден.месечно.Ми го дадоа оној режим Редукциониот да не речам УН диетата но без чоколадо.Имаше и други некои дополнителни работи што внесував.Сега се поделени.
Турунџиева работи во Лисиче некаде,а Цеце е на старото место во Капиштец.Искрено има резултати бидејќи си мотивиран дополнително,да не речам окупиран со нивните совети за здрава исхрана.а и мерењата се дополнителен мотив за да успееш.

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20234
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by polnicka on 05.05.09 12:09

Zdravo na site...[url] Jas ud utrepocnuvam so hrtba fast pa ke vidam kako ke mi odi...[/url]
avatar
polnicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 49
Локација : skopje
Поени : 17822
Registration date : 2009-03-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by teana on 05.05.09 12:25

I jas koristev turbo slank no nisto ne mi pomogna a poznavam edna zena
koja mnogu oslabna od dietite od Zan Mitrev
avatar
teana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 37
Age : 37
Локација : strumica
Расположение : promenlivo
Поени : 17605
Registration date : 2009-04-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by kokice on 05.05.09 13:51

sneze напиша:Несмеам пак ун да почнам оти ја држев 3 месеци кажете некоја друга диета .
Снеже, абе душо не сакам да испадне дека ти солам памет, ама мислам дека доволно ослабна, 14 кг. ако не се лажам.
Мој совет е да ја одржуваш сегашнава килажа, па здравје за неколку месеци, ако стварно мислиш дека има потреба, пак на диети.
Поздрав и се најдобро ! :kis heart:
avatar
kokice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 186
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18398
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by sneze on 06.05.09 10:23

Да, треба да ја оджувам ама имам уште малку некои 7 кг . и ќе бидам таман. фала за подршката,.кокиче.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19184
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Mila87 on 06.05.09 13:05

Женски а да ве прашам што диета се применува со тие апчиња herbafast????
Јас земав сируп fisio diur , и пијам чај fitoslim.... за две недели симнав 2кг, да ви кажам искрено тие ги симнав од што помалку јадев , иако ми се видоа малку сепак сум задоволна, а сега со истото темпо на јадење ќе продолжам, па ќе ви кажам дали дејствува нешто од се ова што пијам.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18544
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by najmila on 10.05.09 23:05

sneze напиша:nafi
Почна ли со турбо шлангот и чајот?

ЈАс од денес пак на диета .

Несмеам пак ун да почнам оти ја држев 3 месеци кажете некоја друга диета .

Снеже ти се придржаваше строго на ун диетата па мислам дека треба во наредниве 3 месеци да изгубиш 3-5 кг.Затоа не мисли на диети SmileСакам да те прашам за ун диетата,јас станувам во 08 наутро,ручекот ми е во 16,како што разбрав од 08-16 т. е 12 напладне треба да бидам само на 2 овошја.Тоа се 8 саати вкупно а јас во тој период сум најактивна,како издржуваше ти???
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by nina nucevska on 14.05.09 13:24

luge batalete takvi dieti samo sport i zdrava hrana se sto e od pazarite e zdravo a osobeno proizvodite od vitalia se prekrasni zaclenete se ako mozete vo teretana ne e mnogu skapo a e mnogu efikasno i ima mnogu spravi jas sum osobeno zadovolna od podviznata lenta zakon e a i raspolozenieto ke vu se podobri dobri se i kremite protiv celulit osobeno od afrodita

nina nucevska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 9
Age : 45
Локација : skopje
Поени : 17519
Registration date : 2009-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Marija Lazaroska on 14.05.09 13:41

jas ja drzam un dietata ama ne mozam bas kako sto e po denovi a leb ic ne jadam , mnogu reto nautro po edno pecivo ili ako jadat site burek i jas .Ne veceram. A pocnav da slabeam za tri nedeli imam damo edno kilo simnato ama zatoa pocnav navecer polesno da spijam . I vo porcijata za rucek od toa sto go jadev vo cinija stavam polovina i edna vangla salata. Pa ke vidime.Pozdrav do site palacinki
avatar
Marija Lazaroska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 21
Age : 39
Локација : Ohrid
Поени : 17694
Registration date : 2009-04-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Al-vik on 14.05.09 15:03

sum cula deka e mnogu korisen,za slabeenje,za masnotii vo krvta, ako nekoj znae nesto pokokretno neka pise

Al-vik
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 47
Age : 33
Локација : makedonija
Поени : 17796
Registration date : 2009-03-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Goca on 14.05.09 15:09

Еве и јас да се придружам на темава,некој ја спомна Виталија и нејзините производи...јас минатиот месец барајќе низ Веро Кирколина чај,кој не го најдов,си зедов чај за слабеење на Виталија,Fit and Slim,не очекував многу но си реков ај ќе го земам можеби ќе ми проделува најмногу психички,и да ви кажам многу сум задоволна,незнам колку сум ослабена не е многу драстично но за разлика од другите производи што сум го користела највеќе се осеќам ослабено а и другите ми велат дека сум подослабена,значи се работи за некои 3-4 кг,но мора да кажам дека не го пијам два пати на дена,како што треба,а сепак има резултати...а не го пијам оти ми е страв да не си направам проблм со цревата,дијареа и сл,иначе е прочистителен и на природна база.......јас продолжувам со него,пробајте и вие кој сака,97 денари е.Иначе имам и јас користено Турбо Шланк и тоа повеќе време ама кај мене немаше никаков ефект,само што се изнаголтав апчиња....јас дефинитивно и одлучно морам да ги скинам овие вишок кг,еве веќе 3 години како си сум помалку депресивна од нив,се работи за 15 кг вишок,охохо.....читам и за овие хербафаст па се мислам и од нив да пробам,ајде кој има уште искуство нека пиши нешто за нив,мада секој орагнизам различно делува.....ајде среќно нека ни е на сите диеталци.
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20454
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Mama Ane on 14.05.09 15:24

Дали некој ја пробал линијата за слабеење на Докторс? Видов во некој флаер (од Веро мислам беше) дека имаат чаеви, оброци, капсули итн. Пиел ли некој нешто?
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20796
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by KATIC on 14.05.09 15:25

jas imam pieno jabolkov ocet za slabeenje ama ne bese dolgo za da imam uspeh. edinstveno sto znam deka treba nautro nagladno izmesano vo voda, za da ne bide direktno na prazen zeludnik zatoa sto e jak. ako si odlucila da pies, kupi si od prodavnica za zdrava hrana ocet od mali jabolcinja. velat deka e najdobar .


aj sega da ti recam dobre dojde na forumov zatoa sto gledam po brojot na postovite deka si nova.
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 19029
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by ZZ on 14.05.09 15:53

Evo na ovom linku ima jako puno informacija o jabukovom sirćetu..

http://www.poslovnazena.biz/zdrava-ishrana/moc-jabukovog-sirceta-28-570


Inače, ja ga koristim svakodnevno u ishrani, salate pripremam isključivo sa jabukovim sirćetom jer je izuzetno zdravo..

i zaista je tačno da ubrzava metabolizam i pomaže u topljenju kilograma, samo treba biti uporan i uz napitak od jabukovog sirćeta, držati i neku dijeticu..jer, definitivno se ne može očekivati smanjenje telesne težine uz prekomernu ishranu, jabukovo sirće pomaže, ali nije čarobnjak..
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20244
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Диети

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот