Родители и деца

Свински грип !!

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Свински грип !!

Пишување by sneze on 28.04.09 17:06

Следите ли? Ова е страшна работа. брзо се ширел вирусот и сега за сега нема лек. МНогу луѓе умреле. affraid pale sokiran
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by mama X on 28.04.09 17:25

Пак ова Американциве тестираат биолошко оружје Некако чудно во рок од 2-3 год. ова вирусиве да измутираат ???!!! Птичји, сега свински, догодина ???? Догодина вонземјански??? :shoked:
Знам дека вирусите мутираат ама ваква коинциденција !!! Невозможно :mad:
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 18270
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by sneze on 28.04.09 17:28

МА не е битно како настанал туку луѓето да не умираат . Нека дадат и вакцина. Многу страшно е .

Само тоа даваат на тв.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by mama X on 28.04.09 17:32

Тек сега е почнат експериментот, така да ќе почекаме за вакцина- како за птичјиот... А дотогаш да не креваме паника, или најдобро :krsi:
Да си ја гледаме работата :prav:
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 18270
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by sneze on 28.04.09 17:47

Па изгледа ќе мора така , главата си ја пукнав више .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by KATIC on 28.04.09 17:59

zatoa jas retko gledam vesti:)SmileSmile samo slucajno ako nacekam.

ama znam deka ova e virus od laboratorija i deka nekoj saka luge da umiraat, a mnogu e pogolema verojatnosta nekoj da ja razrabotuva farmacevtskata industrija. pa vo lekovite pari lezat. kako ke zarabotuvaat farmkolozite..... t.e. sopstvenicite na farmacevtskite kuki.
sum slusnala deka bioloskite otrovi se stavaat vo vozila, i onamu kade sto nekoj saka da gi "isfrli" go pustaat voziloto. obicno se koristele kamion.
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 19024
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Sun on 28.04.09 18:14

ne znam kako nastanal i zosto gripov ama ova e zastrasuvacko,mnogu brzo se sirel od covek na covek.Navistina STRASNO
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18756
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by ripce on 28.04.09 18:22

lele luge katastrofa,a sestrami e na apsolvenska ekskurzija nis evropa ke odat i vo spanija a tamu ima svinski grip,se nerviram samo gluposti praat.
avatar
ripce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 111
Age : 34
Локација : doma
Расположение : :-))))))))))))
Поени : 17933
Registration date : 2009-03-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by fibimk on 28.04.09 18:39

Sve e ova plansko sraboteno.....namerno e virusot vmetnat megu lugeto...Se znae deka ova e izum na geneticari koi sakaat da dobijat antivirus......Ova e kombinacija od tri virusi....Ne e ni prv,a nema da e ni posleden pat.Stalno od labaratoriite izleguva po nekoj nov virus posmrtonosen i poefikasen od prethodniot.Ne vi teknuva na ebolata vo Afrika sto pokosi neznam kolku iljadnici luge?Pa treba da svatime deka denes poveke se odi na razvoj na bioloskoto oruzje nego na klasicnoto!
Po moe tie imaat i antivirus na ovaj sto go ima sega,ama ako mutira sme se zafrknale jako!!! sokiran
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19174
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 28.04.09 18:54

Au lugje teska tema...Vcera slushav CNN.Epten zabegala sostojbava so virusov.Posle se ,ne e ni bitno kako se pojavil,tuku neka napravat pobrzo da si odi.Se slozuvam so FiBi i so zaklucokot-a sto ako mutira????????
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20489
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by fibimk on 28.04.09 19:06

Eee Lolipop...neka mu se mislat tie sto go izmislile.....Ama mislam deka imaat antivirus.....pa valjda ke go kontroliraat shirenejto.....i ke sledat ako mutira....Vo sekoj slucaj go imaat prviot domakin.......
Izgleda po se......mene mi stoi deka nas lugevo ne istrebuvaat poleke poleka.....demek epidemii......kakvi pari se vrtat ovde samo da znajte......milijardi,milijardi.....I posle demek nekoja farmacevtska kompanija go ima lekot....pa ajde bogatete se.....mafijaska rabota e sve ova....poznata prikazna.....
Samo da se molime da ne izbega od kontrola!!!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19174
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by lida on 28.04.09 19:22

ova mi izglea ko da gleam nova epizoda od 24 serijata ako ja prati nekoj ke znae so zboram
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18366
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Goca on 28.04.09 19:25

Јас незнам што,зошто и како е дојден овој пален грип но знам дека овие денови се избезумив,аман веќе едвај малку зајакнав психички од страв од разни болештини сега ова...брррр...многу лошо време за нашиве генерации дочекавме,лошо време за нас и за гледање на фамилија,дечиња....се надевам,се молам што побрзо да се најде чаре ... :(((
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20449
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Mila87 on 28.04.09 21:12

Страшно , абе која интуиција ја имам се нервирам веќе, нема три недели од кога помислив на то Сарс, Птичји грип , па си кажав среќа засега е мирно и еве со не снјаде. Само многу бргу се шири еве за 4 дена и Грција е зафатена, како ќе заврш само Господ знае, да не чува сите, ептен страшно ова. Гледам другарка ми ќе оди на екскурзија, апсолвентска па баш во критичните подрачја ќе поминуваат, ама од агенциите ич гајле немаат, само прите во џеб да си ги стават. Само што побргу нека заврши . :( :( :(
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18539
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Vesnicka on 28.04.09 21:43

Luge mnogu e strasno ova epten mnogu.Stom ima vo Grcija gotovo i kaj nas doaga.Od pamet sum izvadena.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19207
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Emi on 28.04.09 22:25

se plasam i ja :(
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21181
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Dzena on 28.04.09 22:28

А сега ќе биде уште пострашно затоа што многу ќе одат за 1-ви мај во Грција.
avatar
Dzena
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 391
Age : 43
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 17752
Registration date : 2009-04-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by anetapp on 28.04.09 22:32

Леле луѓе мене ми е многу страв.Кога беше епидемијата на птичји грип само пред тв седев еве и сега со овај.Ама многу ми страв.
avatar
anetapp
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 436
Age : 42
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 18263
Registration date : 2009-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by BILE-ENA on 28.04.09 22:36

Jas ocekuvav deka ke pocne nekade pogolema vojna bidejki sme vo svetska ekonomska kriza i logicno ,kako sto pokazuva istorijata,sekogas imalo vojni.Ama ova neli e malce nisko(da ne kazam nekoj vulgaren zbor na K).Da se nadevame deka ke ne odmine ili samo malce izolirano nekoj (nedaj boze) i da mu se molime na Gospod.
avatar
BILE-ENA
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 396
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 18587
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by kavadarcanka on 28.04.09 22:37

Изгледа и ние ќе почниме со маски да шетаме ама со децава како на кој ќе му ставаш маска ау недај Боже, ептен ми е страв
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19472
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Anika on 28.04.09 22:53

Mila87 напиша:Страшно , абе која интуиција ја имам се нервирам веќе, нема три недели од кога помислив на то Сарс, Птичји грип , па си кажав среќа засега е мирно и еве со не снјаде. Само многу бргу се шири еве за 4 дена и Грција е зафатена, како ќе заврш само Господ знае, да не чува сите, ептен страшно ова. Гледам другарка ми ќе оди на екскурзија, апсолвентска па баш во критичните подрачја ќе поминуваат, ама од агенциите ич гајле немаат, само прите во џеб да си ги стават. Само што побргу нека заврши . :( :( :(

Не е убаво да ги обвинуваш агенциите, јас работам во туристичка агенција која што организира апсолвентска екскурзија и секој има право да си го откаже аранжманот доколку не сака да патува. Ние никого на сила не тераме да иде. А ако на нив не им е гајле за нивното здравје, па јас ли да се грижам?? Секако дека ќе им организирам доколку пројават желба.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18778
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Emi on 28.04.09 22:57

se soglasuvam so Anika, sekoj treba da bide svesen kolku e seto ova opasno i da si otkaze dokolku se plasi
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21181
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by vecki on 28.04.09 23:00

lele luge strav me faka ova gripot mnogu brzo se siri
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20845
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Eva Marija on 28.04.09 23:07

sneze напиша:МА не е битно како настанал туку луѓето да не умираат . Нека дадат и вакцина. Многу страшно е .

Само тоа даваат на тв.

ili ova farmacevtskite kompanii si praat eksperimenti, pa posle lugjeto jke se vakciniraat pa kje natalozat profiti ogromni... pa pak virus i se taka....

Eva Marija
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 151
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : top
Поени : 18975
Registration date : 2008-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Mila87 on 28.04.09 23:15

Anika напиша:
Mila87 напиша:Страшно , абе која интуиција ја имам се нервирам веќе, нема три недели од кога помислив на то Сарс, Птичји грип , па си кажав среќа засега е мирно и еве со не снјаде. Само многу бргу се шири еве за 4 дена и Грција е зафатена, како ќе заврш само Господ знае, да не чува сите, ептен страшно ова. Гледам другарка ми ќе оди на екскурзија, апсолвентска па баш во критичните подрачја ќе поминуваат, ама од агенциите ич гајле немаат, само прите во џеб да си ги стават. Само што побргу нека заврши . :( :( :(

Не е убаво да ги обвинуваш агенциите, јас работам во туристичка агенција која што организира апсолвентска екскурзија и секој има право да си го откаже аранжманот доколку не сака да патува. Ние никого на сила не тераме да иде. А ако на нив не им е гајле за нивното здравје, па јас ли да се грижам?? Секако дека ќе им организирам доколку пројават желба.


Anika немав намера никого да обвниам конкретно, зборот ми е дека никој ама баш никој не се грижи, па како може така тие деца одат на екскурзија, не дај боже да се случи нешто вирусот еве го веднаш до нас. Јас мислам дека сите агенции треба да ги одложат екскурзиите. Зошто ова навистина не е во ред, па не оди ли и водич од агенцијата, а тоа е лице од самата компанија. А за откажување на аранжманите знам дека доколку го направат тоа не ја добиваат целата сума назат. Сепак и доколку се оди, треба да се промени дестинацијата...како и да е да не навлегувам , зборот ми беше дека луѓето не ја сфаќаат сериозноста на овој вирус, па луѓе сепак се работи за човечки живот. Извини сепак, јас не посочив на никој конкретно
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18539
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Свински грип !!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот