Родители и деца

Дали вашите деца возат ролери

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Дали вашите деца возат ролери

Пишување by anetapp on 27.04.09 21:45

Давид бараше да му купиме ролери.Иако јас бев притив мм за роденденот му купи.Тој ги вози и тоа добро а јас кога го гледам косата ми се крева.Толку многу ми е страв да не падне и да си направи нешто.Какво е вашето искуство?
avatar
anetapp
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 436
Age : 41
Локација : prilep
Расположение : ok
Поени : 16193
Registration date : 2009-02-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by Sestricka on 27.04.09 22:18

Јована вози ролери од 4 години исто мм и купи иако јас мислев дека не е добра идеја, дека е рано, ама право да кажам ги возеше прво по дома зимото, и се научи по малку, а сега е супер, точак неќе да види ни под разно ама ролери...цело попладне после школо е на нив. Е сега паѓала, не дека не, ама падни стани, па зар од точак не се паѓа? Сега најнов хит ни се патики со тркалца, татко и и ги прати од Лондон денес, и не ги соблече цел ден, малку падна...ама меракот е поголем од болката..хахаха, слободно нека си ги вози ова е едно позитивно искуство
avatar
Sestricka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 229
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 15996
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by Mama Ane on 28.04.09 8:53

Марија не може да дише без ролери Smile. Ги вози уште од мала, некаде пред 4 годинки и сега последниве што ги земавме и се ептен погодени.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 18721
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by mamicka on 29.04.09 9:27

Kaj nas e obratna sistacija. Jas sum za roleri a mm ne. Mislam deka ke mi bide strav dane se povredi ama toa e proces na rastenje, neli? Inaku mn ubavo mi izgledaat decinjata koi znaat ubavo da vozat roleri
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 42
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 17653
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by Mama Ane on 29.04.09 9:44

http://illiweb.com/fa/pbucket.gif

Еве го Борјан со ролерките на сестра му, се учи да рола Smile а незнае уште да оди саглам Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 18721
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by sneze on 29.04.09 9:45

Срце мало. Ако ако , така се учи да се рола од мало.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 17109
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by vecki on 29.04.09 15:07

kaj mene pamela gi vozi od 4 god a kristina tek sega izrazuva zelba a kakva e slaba aka padne ke se raskosti inaku i marija dusata ni ja vadi tie poteski od nea a bara da ja vozime
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 18775
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by Tifani on 29.04.09 15:41

Filip ne barase da mu kupime roleri,ama otkoga mm mu kupi saka da gi vozi ama mi e strav da ne padne, zatoa seuste i neznae
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 16267
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by nova on 29.04.09 16:20

i nie se ucime sega pocnavme,ja drzime i dvajcata ,taa zamalvi od smeenje ,ke se skrsi cela,kako so e slabaaaaaaa
avatar
nova
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 107
Age : 38
Локација : doma
Поени : 15703
Registration date : 2009-04-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by Tifani on 29.04.09 16:31

nemam vreme da trcam po nego i da go drzam da ne padne
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 16267
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by maria on 16.05.09 17:05

I dvajcata uzivaat so rolerite. Golemiot koga imase 4 godini mu kupivne i odma se nauci a malata kaj so go gledase na bato nemase ni 4 koga i gi zemavne pa ete ja i taa se nauci i sega zaedno dvajcata po cel den se so niv.

maria
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 36
Age : 36
Локација : doma
Поени : 15615
Registration date : 2009-04-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by Kikic on 18.12.09 15:29

Kazete mi koi rolerki se megu pokvalitetni osven Salomon(ne proizveduvaat veke) .Starite i se mali na Tamara pa za N.godina sakame dai kupime novi
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 17120
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашите деца возат ролери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот