Родители и деца

Постојан умор !!!

Go down

Постојан умор !!!

Пишување by sneze on 27.04.09 10:04

Постојано сум уморна . Детево ме заморува многу, не спие убаво во текот на ноќта. Понекогаш се случува да преспијам убаво и да не сум била заморена претходниот ден премногу , сепак станувам уморна . Умона и поспана сум во текот на цел ден . Ми се спие а ако не ми се спие сум како утепана , мрзелива.
Кажете некој лек , витамини и слично . Како е кај Вас?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18294
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 27.04.09 10:15

sneze напиша:Постојано сум уморна . Детево ме заморува многу, не спие убаво во текот на ноќта. Понекогаш се случува да преспијам убаво и да не сум била заморена претходниот ден премногу , сепак станувам уморна . Умона и поспана сум во текот на цел ден . Ми се спие а ако не ми се спие сум како утепана , мрзелива.
Кажете некој лек , витамини и слично . Како е кај Вас?

Sneze dobro utro...Problemot sto go imas e najverojatno ona sto vo medicinata se vika Chronic Fatigue Syndrom...Premnogu napor i fizicka aktivnost,a malku son.Voobicaeno pomaga setanje,vitamini(jas pijam Duovit za zeni i tab."vit"C" sekoj den) i vo vecernite casovi caj od valerijana so nane i kamilica...Obidise da se relaksiras malku zosto malecki te oseka navecer deka neubavo spies i se voznemiruva...
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 46
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 19604
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by Emilija on 27.04.09 11:14

Да а најчесто се јавува кога доаѓа пролет.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 18939
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by fibimk on 27.04.09 11:21

Jas osekam postojan umor isto taka,od nedovolna naspanost...nemirno spijam i se budam cesto,pa ne mozam da zaspijam i taka!
Znaci jas koga ke imam dete ke sum hronika.......ni naspana ni odmorena...jas sega sum takva,pa za togas...da ne pomisluvam..... flower flower
Velat suva lavanda da si stavis pod pernicata...pomagalo za relaksiranje i podobar son.Probaj.I jas zemam vitamini i minerali sekoj den.....
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18289
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by Tifani on 27.04.09 11:30

Jas sekoja prolet custvuvam umor i grbot me boli, a nekako i mn.nervozna sum togas, najverovatno od promenata na vremeto prolet-leto.Vitamini obavezno,a mene mi pomaga i caj od svezi koprivi
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 17452
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by obicna on 28.04.09 4:08

Caj od koprivi e polno so sekakvi vitamini i sodrzi mnogu zelezo, bas e i ubav u vkus. Inace vikat deka ako si stalno umorna moze da e od nedostatok na b-vitamini. Toa moze preku krv da se ispita.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by Janaxxxx on 28.04.09 20:13

Moze ti e stvarno od umor ili ti e takov period treba sama da primetic sepak vnesuvaj zelencuk ovosje prirodni vitamini a i ne e loso da pojdes na kontrola na krvta da ne ti e zelezoto namaleno!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 17988
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by Tifani on 28.04.09 20:33

moze da mi e od zelezoto,a moze i mi falat B vitamini kako so kaza obicna , ne jadam meso i neznam so mi fali vo krvta . Vo koi namirnici ima B vitamini ?
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 17452
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by Ves on 29.04.09 0:14

Во житарките , црниот леб, провери си го железото во крвта , кај мене секогаш до тоа беше и секако ако бев нерасположена, мрзоволна , бев ужасно уморна . Сега сум ко препородена - бебчето , домот, сопругот , и здравјето и расположението се е на ниво - и нема место за умор .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18662
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Постојан умор !!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот