Родители и деца

Какво е вашето спиење?

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by jasmina,mina on 09.11.09 10:43

еее што беше тоа преспивање на пладне!Дојди си од школо,факултет па легни му ја едно два саати па стани си па кафе!Тоа кога бев кај мама!А сега откако сум мажена само трудна првата година од брак што поспивав!Ама затоа после еве 7 години јас незнам што е преспивање попладне!Цел ден сум во петта брзина hihi а ноќе како зајак спијам на штрек,да не се откриле па им се пиело вода па им се мочкало!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20234
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Sandra_Anja on 09.11.09 10:48

Pospivam ponekogas popladne, posle rabota, Anja so tatko i se zanimavaat. Ama, nekogas poloso se cuvstvuvam, ne mozam da se rasonam, pospana sum i nisto ne mi se pravi.
Iako mu vikam na mm da me razbudi za 20-tina minuti, me ostava da pospijam i posle poloso.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19982
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Mama Ane on 09.11.09 10:53

Јас во саботата сум легнала Борјан да го успивам во 1 на пладне (рано беше станат) и двајцата се комиравме, станавме во 4.30 темно беше надвор Smile Уф колку е добро така после долго време да се отспиеш на раат.
Инаку ноќното спиење ми е катастрофа, се будам често...
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20796
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by baby24 on 09.11.09 11:08

Spienje pa so e toa ,saglam ne sum se naspala 1.5 god, ako ne se razbudam preku nok barem 3 pati denot nema da pocne
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19233
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Tifani on 09.11.09 12:52

lele kolku ubavo si spiev,ama vo posledno vreme -katastrofa,samo sonuvam,se vrtam,se budam cesto,ic ne se naspivam
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18342
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by nata on 09.11.09 13:04

Јас си спијам, посебно за викенд баба му ќе го причува насабајле ако стане порано Филип и си поспивам. Леле колку ми е убаво немате појма зошто сум голема спанка
avatar
nata
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 517
Age : 46
Локација : makedonija
Поени : 17910
Registration date : 2009-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by kiki-riki on 09.11.09 13:35

baby24 напиша:Spienje pa so e toa ,saglam ne sum se naspala 1.5 god, ako ne se razbudam preku nok barem 3 pati denot nema da pocne
исто само бројката е поголема 6 години
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 17185
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Дали патите од несоница или лесно заспивате?

Пишување by Aleksandra_Acka on 26.11.09 2:35

Дали имате проблем со несоницата,дали седите до доцна навечер?Или само од навика сте на интернет?
avatar
Aleksandra_Acka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 28
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 16608
Registration date : 2009-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Barbie on 26.11.09 3:04

Jas vo posledno vreme sedam do docna navecer - do kaj 2-3 saat.Retko se slucuva da sum budna do pokasno.A mi se ima sluceno 5-6 pati voopsto da ne zaspijam.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 17607
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by makresanska on 26.11.09 8:08

Stom ke si go vidam krevetot odma pomisluvam na spienje a tek da legnam ni 5 minuti nemozam da bidam budna odma zaspivam sem koga se raboti za e togas mozam da nespijam i do sabajle
avatar
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 19225
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Annabel on 26.11.09 8:27

Можам да испијам и три кафиња, ама штом си ја навалам главата веднаш си заспивам...Спанка на векот, ама пак затоа на утро лесно се будам
avatar
Annabel
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 378
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 17149
Registration date : 2009-09-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Marija on 26.11.09 9:14

Има периоди коа не спијам три дена по ред(дома моите вампир ме викаат) и најчесто тоа е за време на летниот период (незнам зашто)..а има периоди кога неможам да се разбудам ,да се освестам ..сепак си мислам дека сум вечито ненаспана
avatar
Marija
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 384
Age : 29
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 18072
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Aleksandra_Acka on 27.11.09 4:29

Јас во последно време до 5-6 сабалје сум на овој форум и на Facebook,особено неможам да се отргнам од овој форум нон стоп сум на него,имам несоница еве како што кажав си легнувам 5 часот а некогаш и 6,воопшто сон не ме фаќа дали така сум се навикнала незнам,спијам до кај 1 часот,понекогаш го навијам саатот да ми звони за да станам Wink.Кога легнам да спијам се вртам 100 пати и неможам да заспијам,порано си легнував порано ама сега неможам,тоа е тоа.
avatar
Aleksandra_Acka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 28
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 16608
Registration date : 2009-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Mila87 on 27.11.09 11:44

Последната недела спиењето ми е ама баш никакво. Легнувам во 5-6ч сабајле, станувам во 15ч. Среќа денес што морав на факултет инаку иста песна ќе беше.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18544
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by mina32 on 01.12.09 9:12

poslednava nedela mi e katastrofa spienjevo, ne me faka nikakov son ,psihicki popustam...gotovo vise
avatar
mina32
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 488
Age : 36
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 18232
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Aleksandra_Acka on 19.12.09 1:56

Mojot son e nikakov vo posledno vreme imam nesonica,nemozam voopsto da zaspijam,si legnuvam edvaj duri sabalje 7-8 neznam so e problemot kafe pijam ama toa okolu 7 vecerta i tolku,probuvam da zaspijam ama samo se macam se vrtam i nikako ne mi odi,kako vampir sum cela nok sum budna pa se do ranite utrinski casovi...
avatar
Aleksandra_Acka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 28
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 16608
Registration date : 2009-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Какво е вашето спиење?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот