Родители и деца

Како избирате нови чевлички?

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Emilija on 06.05.09 13:07

Во Грција се 20 Еур помалите, до 27-ца одприлика, а поголемите, Јана премина во таа категорија се 30 Еур. Секако се многу поефтини од тука. Зборам за новите модели. Од старите модели на попуст сме зимале и за 16 Еур.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 06.05.09 13:29

Немојте погрешно да ме сватите ама што има врска стар или нов модел на чевлички за дете.
Според мене тоа се измислици за да се полнат со пари продавниците па ај по нови ,трендовски да ги кажам ,модели на чевли.
Најубаво да се квалитетни и да му одговараат на ножето на детето и толку . И онака секоја година мора да купиме нови чевли а не мора да се потрошиме многу само да купиме најнов некојси модел.
Извинете на сите кои ја следат детската мода , но според мене тоа е глупост и фрлање на пари.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by kavadarcanka on 06.05.09 13:38

Читам и се чудам толку скапи чевли и патики за мало дете на кое брзо му расте ногата тука кај нас и да се утепаш од барање нема да најдиш толку скапи чевли
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18737
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 06.05.09 13:40

Сите квалитетни чевлички и патичиња за деца се поскапи (тоа е најверојатно, маркетиншка финта, зашто нели секогаш за своето дете бараш квалитет, а се износуваат брзо). Јас кога одбирам обувки за моите деца прво го гледам квалитетот, дали се анатомски, удобни итн, па после цената. Има секаде обувки од 200-300 денари, ама какви???
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by kavadarcanka on 06.05.09 13:42

Сигурно некоја кинеска роба е тоа од 200, 300 ден што нема шанси да купувам туку кажувам поефтини се кај нас а не е кинеска роба
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18737
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 06.05.09 13:44

Мислам дека е претеризам за дете да дадеш над 2000 ден за кондурчиња а има и по 4000 ден. Марко носи кондурчиња од Кеги и ги земавме 1200 ден . и тие ми беа скапи, не за цената туку за тоа што за помалку од 1 год. треба пак нови.
Сметам дека се набутани цените поготово се за деца.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 06.05.09 13:45

па 20 - 30 евра за квалитетна обувка мислам дека е ок цена. Иако јас за патики на Марија давам и 3000. Имаме проблеми со табаните и мислам дека е многу битен квалитетот на обувката, да се среди на време, да нема последици подоцна.
Инаку не следам тренд Wink
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by kavadarcanka on 06.05.09 13:46

Да во Кеги ми се допаѓа и не е до толку скапо до 1500 е ок цена ама повеќе не
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18737
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 06.05.09 13:46

Немам можност ( 3000ден )толку да дадам само за кондури и не би дала.
Може така размислувам сега со една плата за се ,ама тоа е.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 06.05.09 13:49

Факт е дека со цените за деца претеруваат. И јас викав порано не би дала, ама кога настана проблемот и те како ќе се снајдеш. Подобро сега 3000 отколку подоцна проблеми. Олеснително е што кога се поголеми може обувките и 2 до 3 години да ги носи, па кога ќе видиш исто се фаќа, само што ги даваш парите одеднаш Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 06.05.09 13:51

За здравје да , мора да дадеш , ама за помодарство јас никако не би фрлала пари ни за себе а ни за детето.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by delfin76 on 06.05.09 13:52

e sega jas da kazam nesto
znaci na sin mi od malo bebe pa do pred dve godini otprilika (sega ima skoro 11 god.) mu kupuvavme sekogas anatomski kondurcinja ili sandali ama sto fajde koga eve nozete pak mu se dustaban ili ramni ako taka sakate
i ne mi e jasno koja e svrhata na kupuvanje anatomski konduri stvarno
toj sto si ima takvi geni , toa ti e
i stvarno neznam kako ke go sredime toa


Последната промена е направена од delfin76 на 06.05.09 13:54. Мислењето е променето 1 пати
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18430
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 06.05.09 13:54

Стварно незнам ,тоа со ортопед само да прашаш и да видиш што ќе ти каже.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Emi on 06.05.09 13:59

јас имам рамни стапал од дете и ете ништо страшно само што неможам многу рамни кондури да носам
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by delfin76 on 06.05.09 14:03

da emi eve i sin mi , ako podolgo vreme stoi ili koga igra fudbal, basket posle vika deka go bolat nozete
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18430
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Emi on 06.05.09 14:06

е па тоа е, ама еве јас работам физицки напорна работа и постојано 8-10 саати сум на нога ама морам на повисоки кондури инаку неможам да издржам

јас на милена не и купувам анатомски, гледам да се тврди кај што гази, па ке видиме....а кога се гледа тоа?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sonjamfk on 06.05.09 14:12

koga bev sega vo kegi za sandalki na marko i prodavackata mi vika obie ti se modeli od lani i kostaat 990.00 denari a novite modeli 1600.00 do 24 a 1700.00 od 25. prvo sto gledam e da mu bide na nodzeto ubavo da ne go stega i bidejki ima visok ris da mu e pogodeno. nisto ne bendisavme nemase nekoj golem izbor. stvarno se izgor za deca kondurkite i patikite, a i ne gi iznosuvaat, da ne ti e barem maka sto tolku pari si dal .ama kakao sto kaza i sneze , za nepolna godina treba da mu gi smenis ,veke gi odrasnale.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18938
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Emi on 06.05.09 14:16

а дали скапите чевлички се гаранција дека детето нема да биде дустабан?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 06.05.09 14:18

Кај нас испадна дека не. Марија откако е родена носи анатомски чевли а е дустабан
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by delfin76 on 06.05.09 14:30

pa ete pisav primer ne e garancija deka antomski konduri znaci pravi stapala
i bos po pesok odese i sto ne
ama stapaloto pak mu e ramno
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18430
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Emi on 06.05.09 14:34

nie na milena dosega i oblakavme samo ciciban, donacija od vujna i vujce Smile sega pocnavme od matstar da kupuvame sto e mnogu poeftino a i ubavi se, jas i kupiv edni paticinja od pazar sto svetkaat za 350 denari i leta so niv....koga ke znam dali e dustaban?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sonjamfk on 06.05.09 14:48

i marko ima za vo gradinka od matstar, a za dustanbalija ke vi kaze maticnata. ortopedod vcera taka ni kaza deka maticnite pravlel pregled na nodzinjata i po potreba ke prakale na ortoped.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18938
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by delfin76 on 06.05.09 14:54

nie uste od mali sme si so ramni tabani , od majcin dom ni prepisuvaa prvo vloski, pa konduri i taka natamu
i pak nisto
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18430
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by mis on 06.05.09 17:34

Pedijatrite koga deteto ke napolni 4 god proveruva dali ima ramni stapala .ako potvrdi se praka na ortoped a toj prepisuva ortopedski konduri koi se preku fondot i ne se plaka nisto za niv.a dr.vidoevski ni ima kazano deka do 7 god se formira nozeto na deteto i ne moze da se kaze deka ima ramni stapala moze samo da mu se ovozmozi pravilno da go razviva so odenje se pocesto bos,na pesok a ako ne e vo sostojba da odi bos togas da nosi paticinja ili konduri koi se mnogu meki.
Na dms se dosta poeftini i ubavi novi modeli gi prodavaat za 1300 den a od lani modelite za850 den a od prehlani i za 500 den.Da vi kazam i tie za 500 nie prehlani mu gi kupivme za 1000 i nesto denari ne se sekavam i se super.Prodavnica koja gi drzi spas komerc
www.spaskomesc.com a ima i vo art shose vo biser ama so 100-200 den se poskapi.Tie se nase proizvotstvo se proizveduvaat vo kumanovo a porano se pravea pod imeto cicivan ama go smenija imeto.Se nadevam pomognav
avatar
mis
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 200
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 17279
Registration date : 2009-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Emi on 06.05.09 23:09

meki konduri, jas znam pa obratno?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот