Родители и деца

Како избирате нови чевлички?

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Sandra_Anja on 04.12.09 10:45

I Anja nosese do pred nekoe vreme samo patiki Adidas. Sega i zemavme kondurki i cizmicki za sneg od Peko.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 04.12.09 10:47

Jas vo Beverli vidov mnogu ubavi cizmicki mashki od Safran, lanski modeli 850 denari.. Za nas nemase brojce :(
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 04.12.09 10:48

Женски а дали секоја година купувате поголемо бројче на кондурчињата?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 04.12.09 10:49

Pa zavisi sneze, gi priobuvame. Eve nie proletta kupivme 26 patiki a sega 26 mu se mali, pa preminuvame na 27
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sunset on 04.12.09 10:51

mama напиша:Nie nosime samo adidas patiki.Ama sega ke treba da kupime i cizmicki...

Isto e i kaj nas,uste sme vo patiki ama kako i da e ovie denovi odime po cizmicki
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 17996
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Sandra_Anja on 04.12.09 10:52

Da, zavisi. Anja sega nosi 24, se zacudiv koga vidov deka i se mali 23.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 04.12.09 10:53

па нели нема 27 туку 26 па 28
инаку малиов сега носи 26 , па незнам дали му требаат нови поголемки, никако да утврдам
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 04.12.09 10:55

Kako be nema? Nie probuvavme 27 kafeavi, ama ne sakav jas kafeavi tuku sini. Imaa 27
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 04.12.09 10:58

Јас па еднаш имам побарано и ми викаат дека се качуваат бројчињата за два 26, 28 ,30. Ама изгледа до продавниците е. Прашав во Беверли Хилс во подрум незнам како се викаше продавницата ама македонска беше , во септември беше тоа.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 04.12.09 10:59

Тоа е сигурно некој нивен стандард, јас ти викам пред некој ден баш во беверли горе, пробувавме 27
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sunset on 04.12.09 10:59

Ima broj 27 kako nema,nie nosime 27.Sneze ako neznaes kako da mu izmeris stavi mu go nozeto na edno parce karton,neka stapne i iscrtaj go.Iseci so nozici i stavi go kartonot vnatre vo cevliceto,ke vidis dali ima prostor ili ne,samo pazi na mali deca mora da ima uste mesto vo cevlickite,nesmeat da bidat knap
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 17996
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sneze on 04.12.09 11:01

ok aj ke probam fala vi
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18444
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by sonjamfk on 04.12.09 12:07

Damjana напиша:A znae li nekoj kade vo Skopje ima Gemelli cevlicki? Toa e italijanski brend i materijalite se uvozni, no se sie vo Ohridska fabrika za cevli.

ima vo biser na 2 sprat odma do primidzi. nie zemavme zimski od tamu. ima i od pavel od srbija, ustvari prodavaat od poveke firmi. odete i ke vidite.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18938
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by mamicka on 04.12.09 12:57

Mama Ane напиша:Jas vo Beverli vidov mnogu ubavi cizmicki mashki od Safran, lanski modeli 850 denari.. Za nas nemase brojce :(


Moze da ni kazes vo koj aprodavnica ?
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 18988
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 04.12.09 16:28

На први спрат во продавницата што е во ходникот од кај стопанска банка од лева страна. Му доаѓа некаде спроти продавницата за играчки.. од страната на Спа кафе. Леле се надевам ме разбра Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Kinky on 07.12.09 15:35

Nie bevme vikendov vo Bambini, nisto nemase 24, a preubavi modelcinja na Fisher-Price i Beneton se, ni toplinki ni kondurcinja nemase za nas
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by DraganaNik on 07.12.09 15:56

kade e bambini ?

DraganaNik
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 45
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 16355
Registration date : 2009-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by MamaMaja on 11.12.09 23:25

Dali slucajno nekoj videl negde da ima ubavi cizmicki da se i za sneg i
za ladno, ama da nema premnogu krzno...

haha ama napisav, spisok na zelbi...
Ni trebaat za vo dvor, obozava berbat da se pravi, da gazi segde,
da odi popreku preku zemja. Pa se nadevame i nekoj sneg ke ima Smile

Ste videle li nekade?
Nas ni treba broj 25, nodze ima ko dzin, visoko i krakato dete Smile
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 17804
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Kikic on 11.12.09 23:39

Ima takvi vo Bokser predmalku vidov i ne se skapi 550 den ama najmaloto brojce 28 kako za Martinka,lani od istite i kupiv i na Tamara nemaat gajle tie cizmicki
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by MamaMaja on 11.12.09 23:43

Kikic напиша:Ima takvi vo Bokser predmalku vidov i ne se skapi 550 den ama najmaloto brojce 28 kako za Martinka,lani od istite i kupiv i na Tamara nemaat gajle tie cizmicki

Glemi ni se, samo 2 godini ima Max.
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 17804
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Emi on 12.12.09 0:05

nie zemavme beli cizmicki so krzno se vnatre beli za 900den od matstar od avtokomanda broj 25 Smile
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by MamaMaja on 12.12.09 0:19

Јас сакам онакви, не знам како се викаат, ние ги викавме
Марсовки мислам, ама да не се многу големи, мислам гломазни...
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 17804
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Sandra_Anja on 14.12.09 10:11

Maja, ima vo Peko, ako vi odgovara cenata.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by MamaMaja on 14.12.09 11:13

Bas ke poglednam, fala.
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 17804
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by moni2007 on 14.12.09 12:04

Vo Peko imase mnogu ubavi 2200 den ama ne se marsovki, za takvi ne poglednav mene me privlekoa drugite ama ne znam kako da gi opisam, Kako visoki kondurcinja so visok gjon gumen i vnatre krzno. Mnogu mi se svigaat ama za 2 pati oblekuvanje ne mi se davaat 4400 :(

moni2007
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 81
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 17261
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот