Родители и деца

Како избирате нови чевлички?

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Ane on 02.06.09 14:51

Со здравје да си ги носите и во игра да си ги скинете Smile

Јас треба на Борјан да му земам некои сандалки и сеуште се мислам, сакам со затворени прстиња, ама треба да прошетам да видам што избор има низ градов
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20041
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Sandra_Anja on 02.06.09 14:54

Fala Ane, zdravje da si imate.
Jas takvi i zemav na Anja, napred zatvoreni, a od starnite otvoreni. Maski modeli ima pogolem izbor i poubavi se:)
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19227
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Monika on 21.06.09 0:59

Ние имаме проблем со изборот на чевличките. Има тенко ноџе и ако и се точни во должина, широки и се. Денеска ја фати нервоза што ја измалтретиравме со пробување на сандали и патики и плус по таа жештина. Ептен ги бендисав старките за деца и супер и стојат ама 20 и се ептен точни пасен, а 21 многу големи и широки.Незнам што да правам и каде да и најдам соодветна величина????
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18878
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Deni on 22.06.09 10:17

Апостолки имам видено во Лептокарија во Магнолија и во она Софиленд...ама ми изгледаа тотално неудобно. Сепак, пробајте ги.
Ние пошто уште не одиме, му купувам патичиња, оние со најтенок ѓон и тоа од Mothercare на попуст по 740мкд- мислам дека не е многу со оглед што се многу типски и добро изработени, а по други места кај што сум барала такви неодечки- по 500мкд(во Анжи на пример од Џамбо), или све се кинески, платното и гумата мириса и најчесто тешко ги облекуваме или ни испаѓаат, па пак во Mothercare завршуваме.
За кога ќе прооди, здравје, ќе одиме по другиве дуќани :shop:
avatar
Deni
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 327
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 19050
Registration date : 2008-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by biljanag on 31.08.09 12:41

мајки ми требаат платтнени патичиња за иван за во градинка за утре најблиску ми е бисер знаете ли каде има?
итноооооооооооооо
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19872
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Sun on 14.09.09 17:52

Dali znaete kade niz Centar ima prodavnica za obuvki"PAMS"???
Znam deka ima vo vlae i vo gjorce ama daleku mi e,ako znae nekoj neka pise,sakam da kupam za malovo nekoja patika-kondura od tamu!
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18006
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Damjana on 15.09.09 16:20

Nie zemavme patiki Puma od Grcija 21 evro. Citajki ve ovde jas si sfativ deka tamu v red se tie ceni, ama ne bese taka. 40-45 evra ... retko 35. Samo vo Mega outlet imase za vakva cena. Jas duri i se otkazav - si rekov za isti pari, barem kaj nas ke gi dadam Smile
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18339
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Elisaveta on 25.10.09 18:30

Ние си купивме чевлички потоцно чизмички на цицибан кожни со мек ѓон, ќе ги носиме само кога излегуваме негде инаку дома по дебели чорапи или по мокасинки шетаме.
avatar
Elisaveta
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 341
Age : 34
Локација : mkd
Поени : 17222
Registration date : 2009-04-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Nataly on 25.10.09 18:53

Eli , a od kade ki kupivte ? Od Ohrid ili Skopje? Kaj nas nema :(
avatar
Nataly
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 125
Age : 40
Локација : Кичево
Расположение : кога-како
Поени : 17226
Registration date : 2009-03-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Elisaveta on 26.10.09 3:16

Gi kupivme od Skopje od Peko, kaj nas nisto nema, inaku proveriv i vo kegi ama mnogu bea tvrdi, vo magnolija imase epten meki ama mali bea, vo primigi imase ubavi ama nekako ne mi se davaa 3000 den, za edna zima i toa 5 pati izleguvanja sto se veli, e sega ne deka dadov pomalku za ciciban ama nemav poveke vreme da razgleduvam, pa gi zedovme 1990,na popust, a bile 2790 mislam, kozni i gonot im e mek, ne kojznae kolku ama e mek, zedovme pogolemki pa ke vidime go koga ke ni cinat, zedove br. 20, inaku prethodno imase paticinja od primigi broj 27 i sega i se mali, znaci 18 bi i bile tocni ama treba neli eden broj pogolemi i ovie imaat kolku eden prst prostor.
avatar
Elisaveta
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 341
Age : 34
Локација : mkd
Поени : 17222
Registration date : 2009-04-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Nataly on 26.10.09 21:24

Fala Eli , da znam kade da odam , da ne lutam po prodavnici ,,,nie letovo mu zedovme sandalcinja od kegi vo Ohrid , ama ne se voopsto dobri, koga dojdov doma i koga mu gi obuv go vidov toa, gi zemavme najmekite , ama i tie se tvrdi, ne moze da go vitka nodzeto...taka da- ciciban si e ciciban ...
avatar
Nataly
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 125
Age : 40
Локација : Кичево
Расположение : кога-како
Поени : 17226
Registration date : 2009-03-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Damjana on 26.10.09 21:33

Ima 1 nov hrvatski brend, dolu vo GTC e dukanot. Polini se vika, ima ubavi meki cevlicki. Cenite se slicni so Ciciban.
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18339
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Ostoun on 26.10.09 21:52

ние до сега или цицибан или полино друго не. Еднаш решивме да купуваме кеги кога зедовме да ги разгледуваме никакви внатре неизработени убаво да му го тепа ножето. Затоа не ги менуваме и задоволни сме си
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 16330
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Emilija on 27.10.09 9:51

Полини земавме сандалки за Петар летово. Внатре беа супер, но однадвор многу неквалитетни се покажаа, се излижаа и кинеа уште првите 2 недели. Меки, лесни ги износе цело лето но само за трчање по улица, не беа за да ги облече за некоја прилика.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19074
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Damjana on 27.10.09 10:59

Odnadvor dosega site cevlicki so gi imame se izgrebani. I prvite Primigi, eve sega i Ciciban se dosta izgrebani. So vika Emilija - ne se za nekoja prilika. Bas za krstevkata majka mi gi zema i gi iscetka so bela boja i stanaa kako novi, ama toa trasese 2 dena Smile Posle pak isto. Deka ne odat ubavo uste, non stop gi cukaat.
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18339
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Vase on 27.10.09 11:17

ima edno dukance nad kino centar,vnatre vo pasazot.se vika bambini,spanski cevli za bebibja i deca.poveke poznati brendovi se koi gi pravi edna fabrika.zakon e dukanot.jas veke 6 god.samo od tamu kupuvam.takvi modeli nema ni na edno drugo mesto.koj bil znae na sto mislam

sega i kupiv na neda cizmicki na fisher prise,kozni,postaveni za 1.500 den lanski model.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18309
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Anika on 27.10.09 11:59

Мама Васе мислиш над кино Милениум во ГТЦ?

Mama Vase напиша:ima edno dukance nad kino centar,vnatre vo pasazot.se vika bambini,spanski cevli za bebibja i deca.poveke poznati brendovi se koi gi pravi edna fabrika.zakon e dukanot.jas veke 6 god.samo od tamu kupuvam.takvi modeli nema ni na edno drugo mesto.koj bil znae na sto mislam

sega i kupiv na neda cizmicki na fisher prise,kozni,postaveni za 1.500 den lanski model.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by jasmina,mina on 27.10.09 12:12

Мама Васе една плава е газдарицата,многу малоо дуќанче спроти него има некој кафич ама невиден квалитет се,ние чизми Барби на Елеонора и земавме два броја поголеми а беше мала тогаш,значи детево две зими ги носеше потоа кога подпорасна и ене ги чичка нови ,квалитет немам зборови!А и купи сестра ми за роденденот чизмички на Примо словенски од Беверли хилс и веќе се гледа дека брзо ќе ,,ги среди,, не се баш квалитетни

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 19479
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Candy on 27.10.09 20:08

Nas prvite kondurcinja ni se od ciciban i so da vi kazam kvalitet super.Gi iznosevme od proletta od april pa do sega posto se kako zatvoreni sandali. Vo juni za rodendenot kupivme od Primo zato so ni trebaa plavi i samo tie odgovaraa i so katastrofa. Se izlupija celi mislis 2 god gi nosime. I velat slovenski bile kako ne be made in china po slovenska licenca. Ko procitav ubavo se prenervirav.
Sepak ciciban e kvalitet.
avatar
Candy
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 172
Age : 39
Локација : domce
Поени : 16305
Registration date : 2009-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Mama Vase on 27.10.09 22:36

[quote="Anika"]Мама Васе мислиш над кино Милениум во ГТЦ?

da nad milenium kino,do garden kafe.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18309
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Monika on 03.12.09 15:29

Васе, алал да ти е за продавничкава, кај ја најде жити се. Не знаевме што попрво да купиме.
А претходниот ден цел град го прошетавме и ништо не најдовме.
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18878
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Damjana on 03.12.09 15:43

A znae li nekoj kade vo Skopje ima Gemelli cevlicki? Toa e italijanski brend i materijalite se uvozni, no se sie vo Ohridska fabrika za cevli.
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18339
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by bubamara on 03.12.09 15:51

Мене овие ми се познати како име, ама стварно не се секавам дали и каде сум ги видела, сега го зирнав сајтот, зимски моделчиња немаат многу избор, има убави, ама малку на број, а посебно не во категорија за деца од нивна возраст, ама за мене едни ми фатија око  hihi
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19003
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by mamaAnita on 03.12.09 16:02

Мислам дека сум ги гледала во Art shoes во Бисер

mamaAnita
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 16287
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by mama on 03.12.09 16:04

Nie nosime samo adidas patiki.Ama sega ke treba da kupime i cizmicki...
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18795
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како избирате нови чевлички?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот