Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Како избирате нови чевлички?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12329
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   21.05.09 23:15

mama X напиша:
Јас некни купив од матстар сандалчиња за даниел за 800 ден. супер се. многу се слатки. За девојчињата додоуша има уште послатки.
A od kade?
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
mis
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 200
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 11254
Registration date: 2009-02-23

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 8:57

mat star ima vo avtokomanda kaj novite zgradi a ima i vo mazari kaj kinoto i vo singelik na posledna 45,65 ka.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12329
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 8:58

uffff od blisku poblisku Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13224
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 18:13

Eee Mis, bravo za infoto:) sum imala vo komsii tri dukjani na Matstar a pojma sum nemala:)
Za ovoj period vazno mi e samo da se prstinjata zatvoreni, a do sega ne najdov takvi. Ima vo Geox 3700 denari, izgor.
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 524
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: O.K
Поени: 11510
Registration date: 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 18:48

Damjana напиша:
mama X напиша:
Јас некни купив од матстар сандалчиња за даниел за 800 ден. супер се. многу се слатки. За девојчињата додоуша има уште послатки.
A od kade?


беверли
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12489
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 19:03

i jas kupiv pred nekoj den sandalcinja za David so prstinjata zatvoreni plavi po boja super se za 400den.
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12329
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 19:15

Kako be tolku eftnoooo, a sigurna sum deka se ubavi (inaku ne bi zemale ni vie Smile) a sega vo Ohrid valjda ke najdam i jas nesto
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13224
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 19:51

Nate_David напиша:
i jas kupiv pred nekoj den sandalcinja za David so prstinjata zatvoreni plavi po boja super se za 400den.
Nate od Matstar??
Вратете се на почетокот Go down
Kiki
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 973
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: :)
Поени: 12968
Registration date: 2008-05-15

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 20:28

malecka prodavnicka na Matstar ima odma do Tediko vo Aerodrom samo neznam dali imaat detski kondurcinja
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12489
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 21:36

Ne se od matstar ...ama isti model se kako i na kegi, ciciban...samo tie sto se mnogu po skapi, a sto za mesec dva ke gi odrasti kako i paticinjata sto gi zemavme za veligden i eve veke malecki mu stanuvaat...
Вратете се на почетокот Go down
Elicka
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 143
Age: 37
Локација: низ Македонија
Поени: 10908
Registration date: 2009-05-04

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   22.05.09 22:19

Јас секогаш кондурчиња земам ортопедски и поскапи, мислам дека е тоа многу важно за ноџињата, за да оди правилно и за да не се искриват. Без разлика што брзо се смалуваат не земајте непроверени, ефтини кондурчиња. А за облека може.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14421
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   23.05.09 1:23

aj uste ednas da prasam, moze nekoj znae kade ima apastolki malecki udobni??
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13064
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   23.05.09 2:14

Еми зарем има апостолки удобни? Мислиш дека нема да се сопиња и да се гу удара прстите. Јана облече апостолки прв пат на 4 години и тоа исклучиво за на плажа. Пола саат се влечкавме до плажата поради неа hihi и нејзините апостолки. Колку пати ги помодруваше прстињата.

Не знам каде има. На Јана сестра ми од америка и ги донесе и се многу квалитетни. Ама нема апостолки кои при првите носења не прават жуљеви меѓу прстите. Зарем уште сега да ја боли?
Вратете се на почетокот Go down
mama X
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 524
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: O.K
Поени: 11510
Registration date: 2009-02-03

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   23.05.09 8:52

Ние купивме ефтини сандали од причина што сеуште не одиме, а и во блиска иднина нема да имаме абер за одење. Митребаа за до градинка - значи 5 мин. да го однесам, да не го носам босо. кога ќе видам интерес да заодува, секако дека треба да се купуваат квалитетни чевлички особено ако пминува подолг период во нив.... Асега за во раце и во количка воопшто не е важно што носи, особено не ако ги соблекува како моево сонце, штом ги види веднаш на работа операција брзо соблекување на сандали и тоа најчесто без раце- да се чудиш. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12329
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   27.05.09 4:01

Emilija напиша:
Еми зарем има апостолки удобни? Мислиш дека нема да се сопиња и да се гу удара прстите. Јана облече апостолки прв пат на 4 години и тоа исклучиво за на плажа. Пола саат се влечкавме до плажата поради неа hihi и нејзините апостолки. Колку пати ги помодруваше прстињата.

Не знам каде има. На Јана сестра ми од америка и ги донесе и се многу квалитетни. Ама нема апостолки кои при првите носења не прават жуљеви меѓу прстите. Зарем уште сега да ја боли?
Да се надоврзам на ова .. викендов бевме Охрид и внукот беше со нас. И почна ептен да се жали дека го болат нозете, лежеше цел ден. Се уплашивме - што може да биде? Ако се удрил, не може двете одеднаш да ги удри ... и после баба со тестирање сфати дека му е од апостолките со Спајдрмен Smile Не ги извади од нозе цел ден Smile душичка
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14031
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   27.05.09 19:31

Апостолките освен жуљеви помеѓу прстињата и трасканици на петите ништо друго неможат да направат Smile И јас мислам дека е мала уште Еми за апостолки, ама знам каков е меракот кога нешто ќе запнат. Можеш да и купиш за низ дома, а на прошетки со апостолки само беља ќе си направите. Јас преферирам и летно време кај малово обавезно сандалки затворени, имаме и отворени и кога излагаме со нив обавезно му ставам чорапчиња, зашто се треска секаде Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13217
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   28.05.09 5:52

Nie sega sakame na Anja da i kupime letni sandalcinja. A, sto rabotata so Primak-Primigi? Blic nesto vidov na Super Zvezda, ama ne razbrav, ne go fativ.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12430
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   28.05.09 8:35

Jas im kupuvam nesto kako apostolki ama ne se a se sandalcinja na Rajder i mnogu sum zadovolna e i ne se skapi negde okolu 600 denari gi ima vo kegi vo adams .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12758
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   28.05.09 8:37

jas dosega na Valentin sandalki so otvoreni prsti mu nemam kupeno a za marka da kupuvam ne sum tolku finansiski mokna .Zemame od mat star i bidejki ima ramni stapalca zimski ni davaat ortopedski
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12329
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   31.05.09 20:33

Po dolgo setanje i baranje, eve gi nasite prvi cevlicki:
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 12913
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   31.05.09 20:35

prekrasni se. taman kako sto treba. so sreka da si gi nosi i da trcka i uziva vo niv.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12868
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   31.05.09 20:57

Дамјана, од каде ги купивте? Ептен се убави!
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12329
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   31.05.09 21:53

Primigi se - 1790denari. Neznam za broevi dali ima pogolemki, oti ove se bez klasicen gjon. Koza e i oddolu i ima 2 gumicki ... znaete za sto zboram Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12868
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   31.05.09 22:16

А што е финтата со Примиџи??Мислам на тоа што го објавуваат на супер звездва и што го клеветат сопственикот за измама??
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13217
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Како избирате нови чевлички?   02.06.09 1:50

Denes i zemavme na Anja sandalcinja od Peko (ciciban). Imase eden model mnogu mi se dopagjase, ama ne i odgovarase kalapot, mnogu bea tesni, a dolzinata ok. Pa, i zemavme drug model ne taka dobar kako prethodniot:) ama udobnosta na kerkickata mi e najvazna.
Вратете се на почетокот Go down
 

Како избирате нови чевлички?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -