Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Јадења со телешко месо

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
caci
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 241
Age: 29
Локација: italy
Расположение: dobro
Поени: 11471
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Јадења со телешко месо   20.04.09 3:13

ako znaete nekoj poseben recept so telesko meso,sakam da napravam
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12863
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Јадења со телешко месо   20.04.09 3:35

caci jas pravam cketo mn mi se dopaga ili snicli rolovani....
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12640
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Јадења со телешко месо   20.04.09 6:03

Ilince напиша:
caci jas pravam cketo mn mi se dopaga ili snicli rolovani....
aj pisi recept ilince za ova.pozz
Вратете се на почетокот Go down
caci
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 241
Age: 29
Локација: italy
Расположение: dobro
Поени: 11471
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Јадења со телешко месо   21.04.09 0:01

llince cekame recept od tebe
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1063
Age: 26
Локација: DOMA
Расположение: vozbudeno i nestrplivo
Поени: 11481
Registration date: 2009-04-07

ПишувањеПредмет: Re: Јадења со телешко месо   21.04.09 0:10

5OOg telesko meso
300g pecurki
3 lajci brasno
100g margarin
100g blago mleko
maslo
vagetamesoto se przi na kocki.vo tavce se stava margarinot ,brasnoto,mlekoto i vagetata.se mesa ubavo.vo mesoto gi dodavame pecurkite da se proprzat i posle sosot.se mesa i se przi uste 3do 4 min
Вратете се на почетокот Go down
 

Јадења со телешко месо

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -