Родители и деца

Кога да се направи тест за бременост?

Страна 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Renata ch on 02.12.09 12:55

Ima testovi vo Apteka sto se kupuvaat i ti pokazuvaa vec samo za 24 casa, jas od toj pravev i mi ispadna tocno. I so toj test pravev na gladen stomak i so prvata mokraca od sabajle.
Renata ch
Renata ch
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 30
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 16778
Registration date : 2009-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Goddess^ on 02.12.09 12:57

Рената, што врска има гладниот стомак?
Goddess^
Goddess^
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 233
Age : 38
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 17210
Registration date : 2009-10-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Renata ch on 02.12.09 13:05

Vo testom pisuvase deka mokracata potacen rezultat ti dava, ako e cista zatoa sto koga jades nesto ili pies ti ide i vo mokracata ili apcinja ako zemas na primer ide i preku mokracata, eve jas na primer ednas piev eden sok ali toj bese pun so proteini i toj den bas trebase da idam na ginekolog i toj koga ja vide mokracata bas me prasa dali sum piela ili jadela nesto so proteni sto imalo, i jas mu rekov taka e i on rece deka se gleda vo mokracata. E sega jas ne znam kako e so obicnite testovi ali brzite testovi sto gi kupiv jas taka pisuvase vo niv i posle go prasav ginekologot i on potvrdi deka testovite potacno pokazuvaat taka.
Renata ch
Renata ch
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 30
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 16778
Registration date : 2009-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Goddess^ on 02.12.09 13:08

Чудно ми беше, пошто најчесто и онака првата мокрача е само што ќе станеш од спиење, што би се рекло - нема време за да пиеш нешто, па да чекаш тоа да се процесира во мокрачата
Како и да е, топ тестови ако покажуваат точно после 24 часа
Goddess^
Goddess^
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 233
Age : 38
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 17210
Registration date : 2009-10-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Renata ch on 02.12.09 13:18

Testot se vika Clearblue toj ja sto go koristav, eve bas sega pak gledav na internet da vidam i ima nov test istiot Clearblue i koga pravis testot i ti pokazuva kolku vreme si trudna.
Renata ch
Renata ch
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 30
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 16778
Registration date : 2009-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Goddess^ on 02.12.09 13:22

Е па Ренатче, испрати од Clearblue едно десетина наваму, да можеме побрзо и посигурно да правиме тестови, пошто сме многу нетрпеливи кога станува збор за тоа
Goddess^
Goddess^
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 233
Age : 38
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 17210
Registration date : 2009-10-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Renata ch on 02.12.09 13:26

Vidi Goddess^ na internet mozda dan go ima i kaj nas dole vidi otvori stranata za Clearblue pa mozda ce najdes nesto ili prasaj vo Apteka mozda ima nekade
Renata ch
Renata ch
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 30
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 16778
Registration date : 2009-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Goddess^ on 02.12.09 13:31

Ме откачи поштено Се зафркавам Рената, тамам работа да бараме од Швајцарија да ни испраќаш тестови за бременост Ако останиме бремени, и со слаб и со јак тест ќе бидеме, само ќе си тренираме живци
Goddess^
Goddess^
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 233
Age : 38
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 17210
Registration date : 2009-10-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Renata ch on 02.12.09 13:34

Pa da ali ce bide samo opusteno i seks, seks,seks. I ce bide. Ali ne te otkaciv samo mislev da ne ima i dole posto znam deka go prodavaat vo mnogu Drzavi ali e znam vo koi.
Renata ch
Renata ch
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 30
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 16778
Registration date : 2009-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by obicna on 02.12.09 14:17

Clearblue i jas go imam koristeno i nema veze gladen ili poln stomak. Mene na 25:tiot den mi pokaza pozitivno. Na 19:tiot den od posleden menzis moze toj da se napravi. Clearblue mislam i u MK go ima.
obicna
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20969
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Goddess^ on 02.12.09 14:21

Па што се малтретираме со другиве? Чекај уште ден, два, три, веќе ќе се породам дури да дознаам дека сум бремена Јас не знаев дека има Clearblue и во Мк....
Goddess^
Goddess^
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 233
Age : 38
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 17210
Registration date : 2009-10-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by delfince on 02.12.09 14:35

go ima sigurno no mnogu e skap garant.taka da bolje pocekajte si sto ima vrska koga ke doznaete dali ste bremeni dali den dva podocna.ajde malku trpenie strpete se.
delfince
delfince
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 395
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : superski!
Поени : 17888
Registration date : 2009-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Mama Ane on 02.12.09 14:40

Го има сигурно, јас го купив од Виола пред неколку години беше 550 ден. Сега незнам дали е сеуште истата цена..
Mama Ane
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 21001
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Sandra_Anja on 02.12.09 14:43

Zosto e tolku skap? Zatoa sto pokazuva rana bremenost i kolku vreme trae?
Ne znam dali bi dala tolku pari za test, ke si pocekam da mi kasni i ke si kupam za 100 denari:)
Sandra_Anja
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 20187
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by delfince on 02.12.09 14:45

pa i jas toa vikam.toa ne e testo sto mozes da go kupuvas sekoj den.a primer sakas sekoj mesec da si proveruvas nekogas po nekolku pati hahahaha.
delfince
delfince
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 395
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : superski!
Поени : 17888
Registration date : 2009-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by obicna on 02.12.09 15:09

Toj sto pokazuva koja nedela si e 15 evra ovde, drugiot od Clearblue sto e so crta samo sto pokazuva kako site drugi e 8 evra kako i ostali testovi. Posle imat eden digitalen, mesto da proveruvas crtickata dali ja ima ili ne ti pisuva Pregnant, Not pregnant. Toj e nekade 10,5 evra. Aptekata ima svoja marka na test za bremenost i taa moze bilo koga na denta da se napravi, cenata mu e 8 evra. Znaci ima i poeftini i poskapi od Clearblue.
obicna
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20969
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by angelce on 02.12.09 15:21

ne trosete mnogu pari po testovi jas si kupiv naevtin test po pet dena kasnenje si kupiv obicen test za bremenost od zegin kostase 52 denari go napraviv porucek ne so prvata mokranja i mi pokaza tocno po 7 dena istiot si go zemav i pak mi pokaza pozitivno zatoa kupite si evtin test ne davajte za gluposti pari ili poarno odete si nalekar preku krvta ke doznaes uste pri prviot den na kasnenje... pozdravce flower
angelce
angelce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 35
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 18368
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Gordana Natovska on 03.12.09 11:31

testot sto go zemav jas bese 39denari od replek i mi pokaza pozitiven po samo edna nedela,aptekarkata mi kaza deka nema vrska cenata bidejki razlikata e samo druga firma imase i poskapi no namerno go zemav najevtiniot test za da proveram dali e tocen
Gordana Natovska
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 256
Age : 35
Локација : Veles
Поени : 17902
Registration date : 2009-05-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by monika kusibojovska on 04.12.09 15:29

Preku krv pokazuva i posle eden den kasnenje i nema greska no cenata ne ja znam za so plavi kartoni ne ja znam bidejki sum krvodaritel i ne plakam a na privatno koga pravev plativ 680den.
monika kusibojovska
monika kusibojovska
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 173
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : pocnuva da se podobruva
Поени : 17198
Registration date : 2009-09-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by avanturistka on 04.12.09 16:54

vo sistina preku krv da ti ispitaat e 300 denari.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 40
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19505
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by hormonce on 05.12.09 11:03

Vo Remedika bHCG cini 750 den.Smile
hormonce
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 19178
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by enka on 11.12.09 6:15

zdravo-jas sum nova na forumov-sakam da razgovaram so vas-ako me prifatite ke mi bide milo

enka
Случаен минувач
Случаен минувач

Male
Број на мислења : 13
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 16664
Registration date : 2009-12-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by saligrem on 11.12.09 7:31

sekako deka ke te prifatime enka
Dobre dojde
saligrem
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 17344
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Misticia on 11.12.09 7:37

saligrem напиша:sekako deka ke te prifatime enka
Dobre dojde

салигрем ми го зеде зборот Smile
Misticia
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19428
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by enka on 11.12.09 17:14

vi blagodaram-a jas ke kazam nesto za testot preku krv.Mi kasni 27 den(neredovna menstruacija)pred 2 dena napraviv test preku krv bidejki sum bolna i mora da piam antibjotik-izleze negativen ama doktorot kade sto pravev(vo drzavna bolnica)mi rece deka ne se 100 % sigurni.Po mokraca rece deka se posigurni.
Testot bese 80 den privatno-pozdrav

enka
Случаен минувач
Случаен минувач

Male
Број на мислења : 13
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 16664
Registration date : 2009-12-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се направи тест за бременост?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот