Родители и деца

Колку често седите пред компјутер?

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Колку често седите пред компјутер?

Пишување by soledad on 17.04.09 21:18

kolku cesto sedite pred kompijuter?
mene mi se slucuva po 5 sati da se zasednam se razbira vo meguvreme so pauzi

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 28
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 16486
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by KATIC on 17.04.09 21:47

mnogu cesto. sekoj sloboden moment go koristam na kompjuter t.e internet. i koga ne sum doma, a nemam sto da pravam, pustam internet na mobilen. . ako mi e macno pustam tv i zaspivam , a na kompjuter na se zaspiva. SmileSmileSmile
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 17374
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by Sun_shine on 17.04.09 21:50

lele jas bukvalno skapuvam na net....stani sedni pravam....ama toa dur sinajdam rabota posle nema da sakam da go vidam
avatar
Sun_shine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 355
Age : 29
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 16729
Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by fibimk on 17.04.09 22:35

Recisi po celi denovi na net sum,na forumov,na skype.e-mail.....ali so pauzi normalno.....sepak niz doma prvo da zacistam,rucek i sl,pa vo meguvreme sednuvam na net......navecer obavezno kisna do legnuvanje....Mi e strav samo od dioptrijata da ne mi porasne...drugo nemam gajle!!! hihi
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 17524
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by Sun on 17.04.09 22:43

ne mozam da kazam deka cesto sum na net,poradi obvrskite okolu malata i nemam mn. vreme,no navecer obicno koga zaspiva sednuvam na kom. citam niz forumov i se relaksiram
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 34
Локација : skopje
Поени : 17106
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by najmila on 17.04.09 22:43

јас порано почесто седев на нет,буквално зависник од нет бев.Се заседнував и ме мрзеше да станам некоку саати.Пред некој период намерно се откажав од нетот,и целото слободно време го поминував на друг начин,сеа пак почнав два пати на ден да седнувам,ќе мора пак некои мерки да превземамSmile
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17113
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by Rocka on 18.04.09 0:23

NE sedam mnogu ......... neli ? NELI ?

neeeeeeee, SEDAM PREMNOGU ! hihi hihi
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 47
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 18177
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by marina_m on 18.04.09 0:26

lel ei jas mnogu dream na internet forumov facebook skype dodeka so siet da popisam pominalo vremeto a ispit ima narednata nedela kniga nema fateno kako ke odam koj me znae moram da se odviknuvam od ovaa zaraza
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 17279
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by vecki on 18.04.09 0:42

navecer sedam mnogu duri i premnogu a denje sednuvam na pauza
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19195
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by MamaMaja on 18.04.09 0:54

Premnogu...
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 16889
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by bubamara on 18.04.09 0:59

И јас седам премногу..преку ден ретко, освен кога ми е све цакум пакум, а ќерка ми спие..ама затоа навечер заглавувам, и си го кратам мнооогу сонот само од тоа што сум зависник од компјутеров. Научени сме секој со својот компјутер, ама мислам дека многу пофино ќе ми беше да имавме само еден, јес да ќе се каравме де, ама боље..
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 18103
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by mirecv on 18.04.09 1:48

Да можам би седела и по цел ден Smile но сепак обврските не ми дозволуваат,иако секој слободен момент го трошам на ком. Smile
Најчесто сум навечер(после полноќ Smile )додека очите ми стојат отворени или на пладне по саат два.
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 17914
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by maria on 18.04.09 2:56

Pojke nego sto treba i jas kako drugite si kratam od sonot za da dremam na pc

maria
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 36
Age : 36
Локација : doma
Поени : 16035
Registration date : 2009-04-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by Rocka on 18.04.09 3:29

Dobro dojde Marija, vnimavaj, zarazni sme mnogu Smile
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 47
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 18177
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by soledad on 18.04.09 8:56

mene mi se slucuva ponekogas ocite me bolat i uste sedam ne prekinuvam voopsto

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 28
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 16486
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by mamalina on 18.04.09 9:44

Koga imam vreme,nekogas so denovi nemozam da sednam,no nekogas znam i so sati da zaglavam na kom.
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 37
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 17301
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by daniela dimoska on 18.04.09 11:09

kolku sto se ima vreme ,ama i ako e sloboden kom.Eve sega treba da stanam a nemi se stanuva?
avatar
daniela dimoska
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 128
Age : 43
Локација : prilep
Расположение : super
Поени : 16377
Registration date : 2009-02-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by marija* on 18.04.09 11:10

koga e sloboden kom sednuvam
avatar
marija*
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 235
Age : 37
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 16406
Registration date : 2009-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by maria on 19.04.09 3:03

Rocka напиша:Dobro dojde Marija, vnimavaj, zarazni sme mnogu Smile

Fala Rocka gledam deka ste pocnav redovno da ve posetuvam ama sepak korisno zarazni, dosta interesen vi e forumov Smile

maria
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 36
Age : 36
Локација : doma
Поени : 16035
Registration date : 2009-04-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by Rocka on 19.04.09 4:11

I ti si nokna ptica?
Sekogas te nacekuvam vo sitnite saati na forum Smile
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 47
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 18177
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by fibimk on 19.04.09 16:07

Rocka,nazdravje pricesnoto da ti e.......i srekni praznici......Se omrsi sega taka??? hihi hihi
Koga legna ziti se?vo 5 sabajle?Alal da ti e...... kako oci ne ti klapnuvaat!!!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 17524
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by Rocka on 20.04.09 1:23

Fibi ne bev na pricesno, srtav mi e hihi

Za mrsenjeto ... site adeti gi napraiv, ne se sekiraj :hiih: hihi hihi
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 47
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 18177
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by fibimk on 20.04.09 14:17

YES YES YES!!!!! Bravo za tebe Rocka...bas mi e milo..... da ziveeme
Srekni da ti se praznicive i tebe i na familijata!!!
Jas ovie dva dena ne kisnev mnogu na kompjuter....e stalno uklucen i sum online na forumov na msn i an skype.....ama ne sum pred nego!!!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 43
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 17524
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by Rocka on 20.04.09 14:48

Fala Fibi, srekni praznici i na tebe Very Happy

Jas samo da zirnam sto imaT i ke se trgam od PC, Marija mi go okupira denes hihi
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 47
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 18177
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by TINCE on 20.04.09 15:17

Кога спие малата седам ако немам др. обврски, а навечер исто поседувам ама послатко ми е да си поспијам па се се сведува на пола саат - саат Smile
avatar
TINCE
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 17516
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку често седите пред компјутер?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот