Родители и деца

Назален аспиратор

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Назален аспиратор

Пишување by Anika on 06.10.09 16:00

Од каде го купи Маја, сакам и јас да најдам.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18663
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Назален аспиратор

Пишување by MamaMaja on 06.10.09 16:32

Го купив од Словенија, ама мораш да платиш преку картица, преку Paypal.
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18424
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Назален аспиратор

Пишување by twins_ on 06.10.09 23:35

I mojot e od Slovenija, samo ete ne sum go upotrebila.A MamaMaja ja podesuvas pravosmukalkata na najslabo ili kako sto si raboti oti na mojata pravosmukalka moze da se podesi jacinata na vlecenje .Ke treba najverojatno prvo na mene da probam.
avatar
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1046
Age : 42
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 17373
Registration date : 2009-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Назален аспиратор

Пишување by MamaMaja on 07.10.09 3:19

Ne podesuvam nisto, posto na ovaa mojata ne se ni podesuva.
Da se podesuva, bi podesila na najjako, posto rekov ima sistem na kruzenje na vozduh napraveno.
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18424
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Назален аспиратор

Пишување by LiMan on 07.10.09 19:49

Sara напиша:Ние имаме пумпица на Бејби Нова и тоа ја земавме откога приметив дека Матеј има секрет во носето.
Точно дека може да се оштети слузницата и затоа ми е страв да ја користам често, но јас сакав да прашам дали има друг начин да се исчисти носето освен со оваа пумпица.
Патем секретот не е воденаст - значи не ми тече носето туку скрос позади во носот има некои големи мрсули во боја мислам дека се зелени и од време на време се појавуваат на површина, има ли потреба да се трудам да ги исчистам, да не значи ова дека е настинат или тоа е нормален секрет од носето да се прочисти?

I jas imam pumpica, porano ja upotrebuvav nea ama sekoe cistenje ni bese so placki, pa zatoa primeniv druga taktika..
Zemav Aqua Maris sprej, mu spricnuvam po 2 pati vo sekoja nozdrva i go prevrtuvam na stomace da se sliva vodata od nosot nadolu... Posle samo malku ke mu go stisnes noseto so prstite i se izleguva.. Vaka si cistime skoro sekoj den, i mnogu ni e polesno i na dvajcata..
avatar
LiMan
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 39
Локација : MK
Поени : 16934
Registration date : 2009-08-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Назален аспиратор

Пишување by bubamara on 25.11.09 16:05

MamaMaja напиша:Ima na Maksim Gorki vo Chicco i vo Enci Menci. Okolu 600 denari e i super raboti.
Od nego e podobar samo onoj za na pravosmukalka.
Мама Маја, ја како руски воз, постов е одамна, ама ете мене сега ми притребува. Јас не можам да видам слика од аспираторот, а ме интересира кој е, за да не утнам работа. Ако не е проблем, да пратиш слика?  :shame:И само уште ова, вие го имате пробано како што контам по постов? Значи ефикасен е?Ние до сега не сме имале потреба од вакво нешто, имам дома само пумпица на Chicco, ама и неа не сум ја употребувала, Јана имаше аверизја и немаше жива сила што ќе ја задржи за да ја употребиме. И навистина не ни требала. Сега некако се разбираме, дозволува да и бркам по носот, а веќе извесно време ја слушам како да има секрет негде низ каналите, носето не и тече ич, она е совршено здрава, а па само подшмркнува, и посебно кога е во лежечка позиција. Па белким има спас со аспираторов.
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19638
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Назален аспиратор

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот