Родители и деца

Ќе станам татко - прва реакција!

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by winnie the pooh on 31.01.09 21:19

nie posto planiravme i znaev deka se fati od prv pat, ne mi davase mm da pravam tese da sum cekala dodeka ne mi kasni, a jas celo vreme mu vikav moze si napravivme vini pufce Smile a on ne me registrira, i ajde cekav da dobijam, i odma naredniot den pravev test i pozitiven normalno, bese sreken ama posto neznae da iskazuva cuvstva, taka malce deluvase ladnokrven ama mu se poznavase vnatre gorese od sreka. mazi bre...
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 19195
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by marina_m on 31.01.09 21:31

mm mnogu bese radosen koga ostanav bremena i celo vreme navivase za kerka i denes bevme na 4d vo remedika i ni kazuvaat zensko abe cela den nasmevkata ne ja trgna od liceto mnogu e radosen sto e :devojce:
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18924
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Mimi22 on 31.01.09 21:49

Ние се обидувавме 2 години и рециси секој месец правев тест и се негативни па пагав во депресија.Кога останав бремена ми каснесе 5 дена што кај мене се немаше случено (секогаш добивав на ист датум во месецот)и му викам ај да купиме тест он несакаше да не се намрштам пак.Ама мене нешто од внатре ме тераше и со другарка отидов во аптека да купам.Го правев на полноќ а мм со мене во купатило.Кога излегоа + јас почнав да рипам од среќа а мм дрвен ми идеше да му лупнам една.Тој кутричкиот скептик ми вика несакам пред време да се радувам ќе купиш сабајле уште еден.Отидов јас уште во 7 саат пред аптека по тест мм на работа.Кога се вратив дома го направив и тој излезе позитивен му се јавив да му кажам и почна да вика на цел глас Ке станам Татко.после секој преглед идеше со мене на прегледииникогаш не ми кажа што сака повеќе син или ќерка.Јас си сакав син и ми се исполни желбата
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18670
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by elence01 on 01.02.09 3:35

epa winnie the pooh toa e problemot,sto se sebicni so cuvstva,i sigurni premnogu vo sebe.
ako kazat nesto dobro ili pozitivno ke im pukne nekoj zab niv hihi
za toa si stvaram golemi nervozi,koga zena znae deka e sakana ama ne i e obrnato dovolno vnimanie od gordost,jas znam kako ke izreagira sega za edna nedela odkako ke go napravam testot i se nadevam ke bide pozitiven
avatar
elence01
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 196
Age : 32
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 17911
Registration date : 2009-01-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by KAJA on 06.02.09 9:28

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=7D7C7AFD364DEB40B52EE81F498120F2
a ova???
avatar
KAJA
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Age : 36
Локација : skopje
Поени : 18937
Registration date : 2008-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by danielaval on 06.02.09 9:43

Зошто тој не се убил што му биле криви децата лудак низаеден
avatar
danielaval
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 369
Age : 35
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 18484
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Natalija on 06.02.09 9:45

Jas vcera mu kazav deka ima sansi da sum bremena bidejci mi kasni i samo da mozev da go snimam. Abe se raznezi, ama posle mi vika aj da ne se razocaras, prvo naparavi test.
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19172
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Mama Ane on 06.02.09 10:09

Бидејќи релативно млади бевме, за првата бременост беше збунет повеќе од мене. И како сега и што сега, леле бебе Smile Не ми ни текнува кои се прашања ми ги поставуваше. За Борјан кога дозна беше пресреќен, одма нареди да ги оставам цигарите, да не носам фармерки, режим од старт Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20786
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by rich_bitch1 on 06.02.09 10:23

KAJA напиша:http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=7D7C7AFD364DEB40B52EE81F498120F2
a ova???

мислам дека нема потреба вакви текстови да стојат на убави теми
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20433
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by beti 24 on 06.02.09 12:18

На мене ми каснеше 3 дена и сабајлето не направив тест но кога отидов на работа, бидејки бев сама трк во веце и правам тест. И кога гледам две цртички бев пресрекна, му се јавив на мажот ми да дојде кај мене на работа одма, и тој иде а не знае што ќе му кажам, дека му реков не правам тест уште 2-3 дена и така се прерадувавме заедно и двајцата плачевме од среќа. Но не кажавме на никој додека докторот не ми потврди.
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19158
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by MamaMaja on 06.02.09 14:13

Jas site testovi gi imam praveno vo negovo prisustvo.
Sto da kazam, sreken, presreken.
Koga bev trudna, site 4 pati, se zivo mi udovoluvase, mada on e takov, udovoluva i koga ne sum Smile
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18534
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by sonja colakova on 07.02.09 17:32

ММ и по трет пат најсреќен. Само за тоа зборува. Сега само ме пази, не ми дава ништо да поткренам, како бебче ме чува, а мене ми годи.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18753
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by BaMbYnA on 20.02.09 23:56

rekovme deka veke nema da kupuvame testovi ama rakata ni otide tamu ne mi kasnese tuku bese bas na denot za da dobijam i dojdovme doma i dvajcata ko u labaratorija da rabotime Smile sme sednale ko turci skrsteni nozete u kupatilo i izlegoa dve crticki ama mnogu jasni ...... solzi imase na oci i vikase aj da go slikame da go slikame Smile i taka i napravivme ..... i odma a u mk da se javme ?ceki vikam na doktor da potvrdime ne vika ova e tocno Smile od dvaj se ubedivme da poceka 1 nedela barem Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19436
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

ke stanam tatko prva reakcija

Пишување by viktorija on 26.02.09 15:32

MM i po tret pat bese premnogu sreken,toj sakase od sekogas da imame tri deca,no jas se dvoumev sakav prvo da go zavrsam fakultetot,da se vrabotam i posle da razmisluvam za treto dete.No imam uste tri ispiti do deka da se porodam ke go zavrsam.
avatar
viktorija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 73
Age : 39
Локација : strumica
Расположение : pozitivno raspolozena
Поени : 19240
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Natalija on 09.03.09 16:38

Ne mozam bas da se setam na reakcijata i jas bev von sebe. Ama znam deka bese zbunet, pa go razbudiv vo 3 casot po polnok. Vo pocetokot nekako ne mu e zboruvase za toa, najverojatno ne veruvase. Mi rece na nikomu da ne kazuvam, ama bas na nikomu, sto malku me povredi. Ama denes cel den mi se javuva da proveri kako sum i napravivme i razgovor.
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19172
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by delfin76 on 09.03.09 16:47

ne se sekavam odamna bese hhahahah
pa najverojatno sme se izguskale zasto bebeto go pravevme so plan
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19160
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by marija* on 09.03.09 16:52

i jas ne se sekavam ama znam deka prvo sto kaza bese kako ke se vika bebeto koga ke se rodi
avatar
marija*
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 235
Age : 38
Локација : skopje*
Расположение : dobro
Поени : 18051
Registration date : 2009-03-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Kikic on 09.03.09 16:56

Za Tamara zaedno go gledavme rezultatot i cekavme dve crti i koga se pojavija guskanje ljubenje sto da vi kazam.
A za vtoroto on go pravese testot i dojde vo soba me gusna me baci i mi kaza pozitiven e
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 19185
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Sara on 12.03.09 15:20

Ние богами збунети бевме и сеуште сме збунети, некако и бременоста ми почна ризично и уште сум потајно како во грч. Ама знам дека кога видов две цртки после неколку пати го прегледувавме тестот колку се, па какви се, па дали е вистина, не му кажав кога отидов да го правам тестот ама он се разбуди знаел дека одам за тоа хехе.
avatar
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1006
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 19264
Registration date : 2008-11-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by elence01 on 12.03.09 17:56

mu kazav preku telefon deka napraviv test,i rece znam ima dve crticki.a jas seuste sum zbumeta
avatar
elence01
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 196
Age : 32
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 17911
Registration date : 2009-01-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by draganaskopje on 18.03.09 14:01

Сите постови детално ги прочитав и ептен ме разнежнија Smile Баш ме интересира кога мене сето ова ќе ми се случува, здравје, како ќе биде Smile
avatar
draganaskopje
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 175
Age : 33
Локација : Skopje
Поени : 17973
Registration date : 2009-03-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by irena bozinoska on 18.03.09 22:04

Za prvoto detence ne ni trebase test uste odma znaevme deka sum ostanata ,a za vtoroto toj otisol vo apteka i idi mi noso 3testa i mi veli ajde pobrzo da vidime sto sme napravile,a jas mu velam sto e bre ova sto testa se zema eden aj mi veli kuti sto znajs mozi nekoj e neispraven se puknavme od smeenje i koga dve crticki a be srekni sto da vi kazuvam poubavo cuvsto mislam deka ne moze da se ima koga ke doznaes deka ke stanes roditel

irena bozinoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 42
Локација : pod sonceto
Поени : 17909
Registration date : 2009-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Gordana Natovska on 22.08.09 13:16

kaj nas bese planski ama sepak sakavme da bideme sigurni zemav test od apteka i utroto pred da odam na rabota so mm proverivme dali sigurno sum bremena i koga gledame dve crtki toa cuvstvo na sreka i rados ne se opisuva se guskavme besprekorno mnogu denta narabota bev mnogu srekna
avatar
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 256
Age : 35
Локација : Veles
Поени : 17687
Registration date : 2009-05-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Kat on 22.08.09 14:59

после 5 год. ќе биде или не ,останав бремена ,а најмалку се надевав.Кога отидов на др.ми кажа дека сум бремена солзи ми потекоа таму.Акога си дојдов дома и му кажав на мм и тој се расплака и двајцата се гушнавме, бевме пресреќни .
avatar
Kat
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 237
Age : 48
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 17287
Registration date : 2009-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by tanjasofija on 15.10.09 23:39

ne mi docnese ni den na denot koga trebase da mi dobijam go pravev testot i mi pokaza pozitivo imav nekoj majcinski instikt deka sum bremena a i se fati od prva telfonski mu ja soopstiv vesta nemozev da se vozdrzam i zaplakav i vedhas strog rezim da gi otkazam cigarite da ne se nerviram da se hranam redovno............ a koga se vidovme posle tri dena se guskavme i ne ni se veruva deka se fatilo od prva

tanjasofija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 88
Age : 35
Локација : makedonija
Расположение : promenlivo
Поени : 17929
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот