Родители и деца

Ќе станам татко - прва реакција!

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Dothy on 22.07.08 23:25

Interesno..vo sekoj sluchaj. Ocekuvano iako bevme vo vrska..ama bebeto beshe napraveno so umisla:) i reakciite, shto da vi kazam..jas bev zbuneta, neznam na koe nebo bev...placev...a maz mi pred vrata i tako celiot ko da mu e strav da vidi i samo prashuva..sho bidna..dve crtki li se..? Toj ushte pozbunet od mene..i oficijalno se izgushkavme i iznaplakavme..i potoaa im soopshtivme na nashite...malku neprijatno mi beshe deka vo vrska bevme...2ipol god, ama se ubavo zavrshi:)
avatar
Dothy
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 33
Age : 35
Локација : domche
Расположение : fino
Поени : 18989
Registration date : 2008-07-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Freya on 23.07.08 0:04

Ние се обидувавме три месеци и баш кога четвртиот месец останав бремена маж ми беше на свирка во Неготино, му кажав по телефон, беше пресереќен и частел цела кафана а кога си дојде отидовме на гинколог и кога и таму ни потврдија се изнагушкавме и ми го бакна мешето.Вториот пат исто така работевме на случајот 3 месеци и пак четвртиот месец се погоди да останам бремена ама овај пат тестот го направив во негово присуство а дома баш имавме едни драги гости и кога ми излегао двете цртички стана фешта.
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19300
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by marija.talevska on 23.07.08 1:24

Jas koga doznav deka sum bremena (nesto sto go ocekuvavme zosto bevme vo brak veke 4-5 meseci) na pregled na bolnica mu se javiv prvo na mm i mu kazavi tolku se izraduva sto vednas im se javi na site bliski prijateli i rodnini i gi pokani na gosti vecerta kaj nas na koja se napravi vistinska zabava.
avatar
marija.talevska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 23
Age : 33
Локација : Bitola.Makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 19082
Registration date : 2008-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by desi on 10.08.08 3:18

mene mi kasnese edna nedela i za da bidam posigurna si napraviv dva testa edno po drugo i dvata pokazaa pozitivno a mm cel den se setase so testot vo raka i na site kazuvase deka dvajcata sme bile trudni
avatar
desi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 356
Age : 35
Локација : veles
Поени : 19090
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Ben10 on 19.08.08 8:56

Првата реакција беше циркус. Тој доаѓа од работа и јас не му викам ништо туку му го покажувам тестот. Тој збунет - што значи ова? Му кажувам дека ќе станеме родители и кога почна да ме бацува, да скока. И вика ајде. каде? Па на гинеколог. Па не мора одма. ма одма! И јас одам се облекувам, се враќам го гледам тој се уште се обидува патиките да си ги врзе lol! Морав јас да му ги врзам врвките, нему му се тресеа рацете :dance2:
avatar
Ben10
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 131
Age : 44
Локација : Скопје
Поени : 18842
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by mamalina on 26.08.08 1:49

go napraviv testot dodeka bese na rabota,a koga se vrati go cekase iznenaduvanje,bese presrecen.
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 18946
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Misticia on 01.09.08 20:31

мм кога му кажав решивме да го повториме тестот пред да им кажиме на сите и од неможење да молчи правеше ѕвезди скокаше по дневна беснееше и го расцепи палецот од ногата
цел живот ќе му го памтам ова
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19213
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Misticia on 01.09.08 20:33

natali напиша:Mnogu se razneziv citajki gi reakciite na vasite mm.Stvarno preubavo a i so mnogu solzi radosnici.Se nadevam deka eden den i mene testot ke mi pokaze dve crticki a togas neznam sto bi pravela od radost a za solzi da ne zboruvam pa jas sum golema placka za sitnica mozam da se rasplacam

ќе дојде и тој ден дај Боже брзо и тогаш тргни ги фотелјите од дневна да не купуваш фластери во ниедно време
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19213
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Jovana's mom on 03.09.08 23:57

Бидејќи чекавме мн. години на радосната вест, кога го видовме плусот на тестот (таков беше со плус и минус) прво и на двајцата не ни се веруваше, па после не знаевме што да правиме и не смеевме да се погледнеме, па како договорени не кажувавме на никој од трема, се до наредниот ден кога отидовме на ехо и кога докторката му честиташе, а тој зјапаше во мониторот и збунет не знаеше што да направи! Првпат мм беше без зборови!
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 19165
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by lola on 20.09.08 22:28

и овој мојов беше збунет (а јас не бев ништо поарна од него)...само се гледавме во очи и се смешкавме. не знаевме што да кажеме од среќа, останавме без текст baknez
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Ves on 19.10.08 1:04

Mm me zaprosi na Valentine i od taa nok pocnavme da pravime bebe , iiiiiiiiiiiiiiiiiiii koga mi docnese napraviv test, bese pozitiven , mu go ostaviv vo kupatilo da go vidi a jas otidov na rabota .Mi se javi presreken , i sega sekogas vika Bebushot ke bide mnogu romanticen , na Valentine pocnavme da go pravime !!!!!!!!!

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19542
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by avanturistka on 01.11.08 0:03

misticia najveke me nasmea,eee toa e od radost.
a na mm ne mu se veruvase se dodeka ne napraiv test so vadenje krv,i posle na eho koga ni go pokazaa neli ti davat slikicka i mm cel den si ja nosese vo djebot od kosulata i samo ja tapkase i ja bacuvase,i kaj kumovite prvo otidovme i posle vikna i trubi smeski.....

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 40
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19290
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by marina_m on 01.11.08 11:08

mene obicno sekogas mi kasni taka da i koa mi kasnese 20 dena jas resiv da napravam test prviot test izleze pozitiven kupivme i vtor test pozitiven ne mi s veruvase a maz mi bese presreken na site im se javi da im kaze
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18924
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Simona's mom on 15.11.08 22:56

Беше среќен и помалку збунет од мене..Јас бев многу изненадена,бидејки заради наодите кои ги имав не верував дека без проблем можам да забременам..направивме 2 теста за јас да се уверам ,и од радост цела ноќ останавме будни..
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18928
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by bica on 17.11.08 14:43

кога ми каснеше десет дена..мм беше како изгубен и многу радосен надевајќи се дека ке стане татко...неможам да ви опишам колку беше полетен...ама кога добив целиот скисна...можам да замислам колку ке скока од радост кога ке стане татко....ке ви пишам кога останам бремена....сигурно ке биде интересно да прочитате....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 19162
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by lela on 17.11.08 15:04

Jas mislam,deka ne postoi covek na svetov,koj ne bi bil presreken deka ke stane tatko.
A za mm licno,toj ke bidi presreken covek na svetov!
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21617
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by bica on 10.12.08 14:44

е сега со мм кога правевме тест заедно влезе со мене во тоалетоти имав јасна и дебела црвена црта втора...незнаеше што да направи од радост...кутриот....ми вика бицо не скокај толку да не го повредиш бебето....па во понеделникот кога бевме на доктор и кога официјално дозна целиот се шашардиса....нон-стоп прашуваше дали е се како што треба мислам дека и скисна на докторката...... hihi hihi hihi hihi
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 19162
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by naivnna on 10.12.08 17:21

so sreka neka vi e.imate pricina da se raduvate
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18459
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by natali on 11.12.08 11:48

Bica,srcka me iznasmea za maz ti
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19496
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Roze on 11.12.08 12:19

Do 28 dek edna godina od koga doznav deka sum bremena.Na toj den mu e rodenden na mm i go dobi najubaviot poklon a bevme seuste decko i devojka pa zatoa taa vecer me pobara za zena se vo eden den za mene najsreken :cool!:

Roze
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 68
Age : 38
Локација : Stip
Поени : 18465
Registration date : 2008-10-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Kiki on 12.12.08 21:10

kolku mnogu sakam da mu ja vidam facata na mm koga ke doznae takva vest
avatar
Kiki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 973
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 19723
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by mama i nikola on 29.01.09 21:49

jas odev na rabota i ne mi kasnes ni eden den ama toj instiktot vi vikase da kupam test (taka odednas) i kupiv bese sbota i na rabota nemase nikoj i go napraviv testo i sok ( deka ne ocekuvav taka odednas) pocnav da placam da se smejam neznaev sto da pravam.na vrakanje doma sknav 2 bulki pokraj patot i mu gi dadov! prasa sto e toa? mu rekov 'edna e od mene drugata od bebeto" ostana bez zborovi i razbira se pocna svadba da zakazuva!Smile
avatar
mama i nikola
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 34
Age : 36
Локација : doma:0
Расположение : :)
Поени : 18041
Registration date : 2009-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by natali on 30.01.09 14:38

Jas koga go pravev testot bev sama doma i koga vidov 2crticki poludev od sreka i nemozev da docekam mm da dojde doma i mu se javiv na tel.i mu kazav a toj celiot bese izguben 100pati me prasa sigurna li sum,no mu rekov na nikoj da ne kazuva dodeka ne otidam na lekar e koga otidov na lekar veke mi se cini na pola Skopje kaza deka sum bremena od radost
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19496
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by elence01 on 31.01.09 1:49

lelel stvarno se rastreperiv od vasive prikazni,seto e prekrasno. Wink
otkako nie ja zavrsivme rabotata krevet od radoznnalost napraviv test po 2 nedeli,ama bese negativen zatoa sto seuste mi nemase dojdeno naredniot mesecen ciklus.bese rano.(i toj odma me napolni so ngativna energija,misleki deka ima nekoj problem so mene)tolku bev razocarana i sega cekam da vidam sto ke bide so februarskata,(zatoa sto toa se sluci prvpat,posle januarskatadali) ke treba da soopstam poozitiven test kako vas,i da go docekam toa sto vas vi se slucilo[/url] da ziveeme
avatar
elence01
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 196
Age : 32
Локација : prilep
Расположение : :)
Поени : 17911
Registration date : 2009-01-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by dulce on 31.01.09 21:10

da mu kazes na maz ti deka pravenje dete ne e plukni zalepi deka zatoa treba malku i vreme ( ne se faka kaj sekogo od prv pat), i eventualno nedaj boze podolgo vreme se obiduvate i ne bidne nisto ne znaci deka kaj tebe e problemot mozebi nesto kaj nego ne e vo red. ama rano e za komentiranje, prvo informirajte se (potocno maz ti neka se informira pa posle neka pravi dete).ne dozvoluvaj nikoj da te obvinuva, a posebno ne maz ti za takvo nesto, uste ste mnogu mladi i ne znaete
avatar
dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18193
Registration date : 2008-12-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ќе станам татко - прва реакција!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот