Родители и деца

Eucerin urea

Go down

Eucerin urea

Пишување by Damjana on 10.04.09 14:22

За дерматитот на рачињата педијатарот ни препорача Eucerin Urea. Го купивме, ама нема добро упатство за користење Само пишува за што се користи, кој може да го користи и толку. Не пишува колкупати дневно да се мачка. Во дума сум дали ја мачкам добро ... дали е доволно еднаш дневно, ако ја мачакм повеќе да не е многу ...
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18839
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Eucerin urea

Пишување by NatalijaS on 10.04.09 17:23

Zavisi dali e so kortikosteroidi, toa mislam deka bi trebalo samo ednas na den dodeka ne se povlece crveniloto, ama ova od Eucerin mislam deka e samo za navlaznuvanje na kozata, da ne se susi, ako sodrzi urea spored imeto, toa e za navlaznuvanje i mislam deka moze da ja koristis 2-3 pati dnevno.
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18277
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Eucerin urea

Пишување by mis on 10.04.09 20:22

Дерматовенеролог на мене ми ја препорача за сува кожа и нема некое ограничување колку пати да се мачка.Таа не е лек туку обична крема за сува кожа.Обична ја кажав бидејќи не е крема за лечење како другите креми за кожни болести.Користи ја секогаш кога ќе почуствуваш дека кожата и е сува.
avatar
mis
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 200
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 17764
Registration date : 2009-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Eucerin urea

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот