Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Шпански серии

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13803
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   11.06.09 8:36

imam nekolku gledano.kasandra e nezamenliva Smile od nea pocna se.inaku blagodarenie na ovie serii go nauciv spanskiot 70 procenti.mozam spanski film da gledam bez prevod...
sto se odnesuva do nivnata sodrzina dovolno e da gi izgledas prvite 10 epizodi i krajot da ti stane jasen.obavezno ima edno vonbracno dete,edna zlobna,edna svetica i eden ubav ama previse naiven tip.tie tipkite u serija nonstop placat za nesto.i na kraj u posledna epizoda sleduva celiot rasplet i si ziveeja srekno do kraj na zivotot
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Локација: Skopje
Поени: 10967
Registration date: 2009-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   16.07.09 14:09

Porano mnogu gledav spanski serii(ne gi gledav site),a sega gi gledam Rubi i Manana es para siempre.Od site dosega sto gi imam gledano,najmnogu mi se dopadnaa Ljubovni vrski,Fiorela,Za tvojata ljubov i Vrtoglava ljubov.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 804
Age: 37
Локација: makedonija
Расположение: realno
Поени: 11028
Registration date: 2009-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   08.08.09 10:42

На почетокот Габриела живее во штала, нема една нога, глува е, слепа е, неписмена и сиромашна. Нема за храна, па мора да јаде чакал. По 100 епизоди драма:

...Габриела гледа и слуша.

Во 120-та епизода ќе и израсне ногата.

Во 150-та епизода, станува директор на банка.

Во 250-та епизода добива напад на слепо црево, сите мажи во серијата плачат.

Во 300-та епизода дознава дека има татко, брат, мајка, очув, јатрва и свекрва, и дека сите тие се многу богати и со самото тоа и таа е богата наследничка. Сите мажи во серијата плачат.

Во 312-та епизода дознава дека татко и, сам на себе си е близнак, а дека мајка и умрела веднаш штом се родила. Сите плачат, а во тоа посебно се истакнуваат машките ликови.

Две епизоди подоцна банкротира банката која ја води, сите ја мрзат, таа плаче, сите во серијата плачат. Плаче и режисерот и сценаристот и ко-сценаристот.

Оваа епопеја трае околу 20 епизоди.

Во 340-та епизода, Габриела се враќа во шталата во која се родила и таму гатачката и кажува дека ќе има среќа во животот. Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

На крај, по 500 епизоди, пророштвото се исполнува, баба ми почнува да следи друга шпанска серија во која, на почетокот Лусинда живее во штала, нема една нога, глува е и слепа...

Po Kasandra site ja svativme poentata hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Dimce
Случаен минувач
Случаен минувач


Male
Број на мислења: 6
Age: 43
Локација: Makedonija
Расположение: Одлично
Поени: 10435
Registration date: 2009-08-08

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   08.08.09 10:51

hihi hihi hihi hihi
Ке се смеам до сабајле,,,знаци имало многу мажи плачковци да не треба и јас да плачам со нив.
hihi hihi hihi hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
JETLI
Случаен минувач
Случаен минувач


Male
Број на мислења: 3
Age: 34
Локација: Bitola
Поени: 10385
Registration date: 2009-08-20

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   20.08.09 11:31

Treba da se zabranat spanskite serii.davat los primer na mladite
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 759
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Ја сакам мојата сончка!
Поени: 13118
Registration date: 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   20.08.09 11:47

Јас не можам органски да поднесам да чујам макар и една реченица од серииве. А бе не можам ни да ги дискутирам од толку што не ги поднесувам! До сега требаше да се најде некој малку паметен во тоа советот за Радиодифузија, па наместо да се замара Нова Тв да ни ја укине, да се позамараше малку со укинување на сите до една од овие серии. Го отупавеја народот, и веќе се преминати во социолошки феномен и нормално ист таков и проблем
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 642
Age: 36
Локација: bitola
Расположение: veselo
Поени: 10963
Registration date: 2009-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   20.08.09 11:55

Dara напиша:
На почетокот Габриела живее во штала, нема една нога, глува е, слепа е, неписмена и сиромашна. Нема за храна, па мора да јаде чакал. По 100 епизоди драма:

...Габриела гледа и слуша.

Во 120-та епизода ќе и израсне ногата.

Во 150-та епизода, станува директор на банка.

Во 250-та епизода добива напад на слепо црево, сите мажи во серијата плачат.

Во 300-та епизода дознава дека има татко, брат, мајка, очув, јатрва и свекрва, и дека сите тие се многу богати и со самото тоа и таа е богата наследничка. Сите мажи во серијата плачат.

Во 312-та епизода дознава дека татко и, сам на себе си е близнак, а дека мајка и умрела веднаш штом се родила. Сите плачат, а во тоа посебно се истакнуваат машките ликови.

Две епизоди подоцна банкротира банката која ја води, сите ја мрзат, таа плаче, сите во серијата плачат. Плаче и режисерот и сценаристот и ко-сценаристот.

Оваа епопеја трае околу 20 епизоди.

Во 340-та епизода, Габриела се враќа во шталата во која се родила и таму гатачката и кажува дека ќе има среќа во животот. Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

На крај, по 500 епизоди, пророштвото се исполнува, баба ми почнува да следи друга шпанска серија во која, на почетокот Лусинда живее во штала, нема една нога, глува е и слепа...

Po Kasandra site ja svativme poentata hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi hihi
ala da ti e ke se smeam skogas na ova poz
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 879
Age: 41
Локација: Skopje
Расположение: одлично
Поени: 11210
Registration date: 2009-06-16

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   20.08.09 13:08

Леле Дара ме изнасмеа, со солзи....Ова ептен ти беше јако hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Локација: Skopje
Поени: 10967
Registration date: 2009-06-11

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   21.08.09 22:59

JETLI напиша:
Treba da se zabranat spanskite serii.davat los primer na mladite

A od kade zakluci deka davaat los primer???
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 354
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени: 10870
Registration date: 2009-06-29

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 3:03

Па и јас не би рекла дека даваат лош пример, само се лимонади со лош квалитет и шминка и крај што може да се предвиди. Инаку, од она што сум видела, ниту има експлицитни сцени со секс, ниту голотија, ретко дрога (ама тоа се лошите момци ). Шпанските серии се црно-бел свет. Лошиот е лош, а добриот добар, а ако сме кај децата, тие секогаш се идентификуваат со главниот лик. А главниот лик во шпанска серија е преубавааа, напатенааа, културнааа и скромнааа девојка со високи морал и тежок живот која секогаш завршува богато омажена и сакана и бла, бла flower Баш и не е некој лош пример, нели?
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2244
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: kako vremeto :-))
Поени: 13594
Registration date: 2008-07-28

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 3:22

kasandra mi bese prva i posledna neli kako nesto novo pa ajde da vidam sto e!od se ostanatoto nitu edna ama bas nitu edna nemam gledano,ama zatoa Vojdan gi zagleduva od vreme na vreme koga jas rabotam vo kujna i dali mu se cudni samo ke dojde i mi vika,,mamo tetata pache,pache noguuu,, hihi ili ,,kiv ima tetata pana,,mnogu mu se interesni dali deka celo vreme placat na sceni flower
Вратете се на почетокот Go down
kika
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 138
Age: 29
Локација: doma
Расположение: koga kako
Поени: 11050
Registration date: 2009-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 3:30

momentalno gi gledam ovie dvete na pink vo 5 i vo 6 so niv si go odmaram mozokot a mi e mnogu maka za serijata sto igrase namestoto od rubi ama pa denes ja fativ na hrt1 onna so maricui pa ke si ja gledam i nea taman e vo 12 taka mislam
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 879
Age: 41
Локација: Skopje
Расположение: одлично
Поени: 11210
Registration date: 2009-06-16

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 5:38

Негледам ама баш ниедна серија, ама затоа Ева ако начека некоја на тв се лепи и седнува да гледа, интересен и е јазикот, незнам ја влече некако...Многу е смешна кога гледа, не трепнува и повторува зборови.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 804
Age: 37
Локација: makedonija
Расположение: realno
Поени: 11028
Registration date: 2009-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 5:45

besplaten kurs po spanski Smile
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 879
Age: 41
Локација: Skopje
Расположение: одлично
Поени: 11210
Registration date: 2009-06-16

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 7:15

Dara напиша:
besplaten kurs po spanski Smile


Хахаха, да така е, само мала е мислам да покажува така интерес, којзнае може ке има дарба за јазици flower
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13987
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 8:22

мислам дека нема некој кој не ја гледаше касандра и да рече не не верувам
зборот ми беше друго дефинитивно сум против тие серии и не ги гледам зошто: во секоја има љубовници убиства замени на деца ................. и што ке научат и видат децава мали од тоа несвесно мислам потсвесно ке им се вгнезди дека тоа е во ред
патем речено знаете ли колку бракови и убиства во последните години се со иссти мотиви или начини како овие серии?
со закон да се забранат
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 369
Age: 31
Локација: скаде по малку
Расположение: кога како
Поени: 11854
Registration date: 2008-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 9:09

има една баба и дедо во комшии бабата е слепа а дедото глув кога играше есмералда тој и го читаше текстот и вика и сега хозе армандо ќе ја грабне есмералда и се што се случува до детал ќе и објасни со солзи сум се смеела
исто пак една баба во комшии обавезно ја гледа репризата за да го прочита вториот ред од текстот бидејќи бавно чита


ја гледав касандра и толку од хрватските се ќе биде добро и таа заврши и толку сега не се замарам на крај сите завршуваат како во бајките
Вратете се на почетокот Go down
blazevskak
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 8
Age: 24
Локација: skopje
Расположение: онака
Поени: 10390
Registration date: 2009-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 11:14

секоја шпанска серија има скоро иста содржина,не ми се интересни и не ги гледам од оваа причина,а и времето не ми дозволува.некогас ги гледав но сга и кога би имала време би нашла некоја попаметна работа од гледање шпански серии
Вратете се на почетокот Go down
JETLI
Случаен минувач
Случаен минувач


Male
Број на мислења: 3
Age: 34
Локација: Bitola
Поени: 10385
Registration date: 2009-08-20

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 13:00

sega ke ti kazam po so zakluciv oti davat los primer.prvo site barat samo bogati samo luksuz od siromavi stalno ke mu se zalepat na nekoj bogat,koj so koj ke stigni se mati.zena na skoro sekoja serija odi vo zatvor ili odat vo crkva, ke ubijat nekoj,pa mu se molat na bogorodica.se samo losi raboti,i mora na krajta site da se zbogatat
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14210
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 13:06

ako geldame taka postojat filmovi za deca ... a koga ke vidis site filmovi ima ili ubistva ili prostitku norkomani se i sesto ke treba se da ukinat i posle sto .....babite ke dignat bunt ke strajkuvaat pred vlada a vaka si imaat zanimacija cel den doma
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 628
Age: 34
Локација: Veles
Поени: 12295
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 13:08

Jas porno gi gledav,sega ne oti znam sto ke se sluci pred vreme i kako ke zavrsat.Ponekogas gi gledam zaradi glumicite,stvarno mi se mn ubavi.A vistin e, ni edna serija ne zavrsila so sreken kraj ama da imaat skromen zivot,ako ne siromasen,Znaci stvarno se stava premnogu akcent na bogatstvoto,iako tie palati,imoti sto gi gledame se stvarno zaq plaknenje oci.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14156
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   22.08.09 20:04

не ми претставува никаква сатисфакција да ги гледам, ништо поучно ни за тепање време, дури и кога ги рекламираат мењам канал..
Вратете се на почетокот Go down
JETLI
Случаен минувач
Случаен минувач


Male
Број на мислења: 3
Age: 34
Локација: Bitola
Поени: 10385
Registration date: 2009-08-20

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   23.08.09 23:40

ke vi kazam nekoj primer prvo vo vdovicata na blanko braka se mrazeja kako da ne se od ista majka za edna zena.ili na onaj so go reklamiraja na sitel kako se vikase neznam pak braka se ubivaja eden so drug,posle na nekolku drugi serii ke najdi nekoe dete na ulica ke go posvoi ni videno ni cueno nogu si dobar bidi moj sin ili kerka.kakvi se tie gluposti,treba da davat pouka brakata treba da se branat eden so drug a ne da se kolat,i na kolku serii mu gi kradat decata od bolnica mu gi smenuvat.odat vo crkva se kolnat oti ke ubivat ke prvat razni gnasni raboti i barat od gospod da mu pomogni.vo brazil vikaa deka treba da se zabranat i na drugi mesta samo ne mi teknuva kade.brakovi se rasturale od seriite so gi gledat.kakov primer mu davat na lugeto samo losi raboti si pravat na site serii.razmislete malku.i na esperanca na bolnica eden vleze mu go trgna zavojot od ocite posle dojde druga pocna da ja davi uste da ja silovaja i ni doktor ni ziva dusa.i uste kolku gluposti ima treba kniga da napisam

kolku ima drugi serii:stiti me od starite ponovi ima polnu kyle
xy,walker texas ranger,freedom.posle uste kolku ima poucni filmovi
komedii dramski serii so ste zapnale so tie spanskite glupostii uste
nesto za spanskite serii.treba covekot da se saka ne samo za pari ili
samo za korist treba da se slozni a ne braka megu sebe da se
tepat,majkite na sinovite,kerkite da mu precat vo lubovta.mora da mu
napravam nesto da go trgnam od familijata decata ako patat ako na niv
da mu cini.site samo gledat pakost eden na drug da mu napravat

treba da se gledat lugeto prema srceto dobrinata a ne samo parite kako
na spanskite serii,barem edna serija da zavrsese da se zemat da se
sakat bez da se milioneri.ne se samo parite vo zivotot kako na seriite
i ova sponzorusi daj mi pari da si gi napravam gradite pogolemi da mi
licat na fudbalski topki ili kosarkarski
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 256
Age: 32
Локација: Veles
Поени: 11057
Registration date: 2009-05-16

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   14.09.09 2:46

porano gledav no sega ne i ne planiram da zgledam nekoja spanska serija zivi gluposti samo da se place i site se so isti sodrzini uste odnapred se znae kako ke zavrsi
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 340
Age: 26
Локација: Bitola
Расположение: podobro :)
Поени: 11035
Registration date: 2009-05-29

ПишувањеПредмет: Re: Шпански серии   14.09.09 3:17

овие мексиканските што се не ги гледам а од шпанските ги гледам серанови и стварно има огромна разлика и во актерите во глумата во се, а сите што ги имате наброено се мексикански серии барем јас така мислам.
Вратете се на почетокот Go down
 

Шпански серии

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -