Родители и деца

Колку време ви беше потребно за да забремените?

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Олга on 30.06.09 0:26

Zaboraviv da dopolnam deka i temperaturata mi e niska sekoj mesec,samo nekolku pati mi se sluci da e 37,2,sto ukazuva na izostanok na ovulacija

Олга
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 16
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 19493
Registration date : 2008-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by CeceM on 30.06.09 0:53

Не ни беше потребно многу време околу 2 месеца бидејќи јас кога имам овулација имам болки во јајниците.знаев дека сум трудна и му викам на мм оди купи тест ,а тој ми бика де бе почекај уште 5 дена имаме шанса .купи и ги на правив во 9 наввечер после 15-то идење во wc значи не на прва мокрача и двата беа во рок од минута позитивни.мм ќе паднеше во :Oh:CeceM
CeceM
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 33
Локација : Домче :)
Расположение : :)
Поени : 17580
Registration date : 2009-06-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by aneta1 on 05.07.09 23:51

PO CELI 3 I POL GOD MAKA I MAKNENJE NIZ BOLNICI PA RAZNI ISPITUVANJA PA PROODNOST NA KANALITE PA HORMONSKI ISPITUVANJA SE SE ISPITA I SE SE PROBA I NIKAKO DA SE FATESE NASETO BEBE . AMA BLAGODARENIJE NA MOJATA DR KOJA MI GI DADE KOLOMIFENOT I ME GLEDASE NA EHO OD KOGA GI ISPIV APCINJATA ME GLEDASE NA EHO I MI RECE DENES I UTRE IMAS OVOLACIJA I RABOTEJTE NA SLUCAJO I TAKA BIDNA PO TOLKO GOD MAKA SI DOBIVME MNOGU UBAVA KERKICKA.SO SREKA NA SITE KOI GO OCEKUVAAT NAJ MILOTO NESTO VO ZIVOTOT

Не пишувајте со големи букви !!!

aneta1
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 35
Локација : strumica
Поени : 17533
Registration date : 2009-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Ivana-Lila on 06.07.09 17:38

Nie rabotevme na slucajot 4 meseci, i fala mi na Gospod kaj i da e ke se izraduvame, bebusot samo sto ne pristignal:))))
Na site im posakuvam da ja pocustvuvaat vozbudata koja ja imam vo sebe, preubavo cuvstvo na iscekuvanje na nesto najubavo vo zivotot. Srekno
Ivana-Lila
Ivana-Lila
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 111
Age : 33
Локација : skopje
Расположение : super:))))
Поени : 18725
Registration date : 2008-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by kara on 06.07.09 20:23

Ех, сега си читам и се присетувам на сите тие моменти кога ќе добиев и плачев и бев разочарана... добри 8 месеци малтретирање... а зошто? заради тоа што мислев дека се може плански да се случува, во моментот кога сме одлучиле... а тоа не зависело од нас... најпрво го имавме пристапот дека „од овј пат правиме бебе“ и веќе следниот месец јас не треба да добијам и да сум трудна... фала и на една моја другарка која ме освести кажувајќи ми го нејзиното лично искуство... ќе ја цитирам: „кога решивме дека сакаме бебе, со мм си го кажавме само следново- од сега па натака имаме незаштитени односи нема да се пазиме повеќе... кога ќе се случи си е негова желба... а ние само ќе бидеме опуштени и незаштитени“... ни планови за плодни и неплодни денови, ни сметање на овулации и др,глупости... сето тоа само ствара поголем притисок и блокада при чинот на водење љубов, и наместо да уживаш и да доживуваш оргазам, ти чекаш да сврши внатре и да стигне барем еден спрматозоид до одредената дестинација и да се заврши работата успешно... е, и кога ми го кажа тоа другарка ми, некако размислив и баталив се, и сметање денови, и датуми и се... и од љубов се случи после неполни 20-на дена.... кога му кажав на мм не му се веруваше, зашто кога работевме плански во точно определените денови и тоа секој ден редовно, бебето не сакаше да се фати... а се случи во време кога во недела дена имавме само два пати однос и следната недела само еднаш.... немојте да си правите свесна блокада... тоа само ќе ви штети... бебето ќе си дојде кога тоа самото ќе сака... сепак се ствара живот, а не се прави одреден предмет машински па да се случи во точно одредено време....
kara
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19499
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by avon on 07.07.09 18:28

jas ostanav bremena bez problem za dvete deca uste odma.MM veli abe sto bese ova samo da te vidi covek i odma bremena ostanuvas.Pa taka sega treba da se pazam od nesakana bremenost.
avon
avon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 134
Age : 45
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 17598
Registration date : 2009-06-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Stefani Vasilkova on 28.07.09 10:02

kaj nas 1 god pa sega imame prekrasno devojce toa koga saka samo si dojde Smile
Stefani Vasilkova
Stefani Vasilkova
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 40
Age : 28
Локација : Kocani
Поени : 17917
Registration date : 2009-04-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Mama K on 28.07.09 10:23

Двете кукли мои се со план...со првото одма останав бремена уште првиот месец..а со второво бидејќи поминаа скоро 7 год мислевме дека ќе ни треба подолго време т.е. неколку месеци додека да се "фати" и така Септември решивме да не се пазиме и веќе Октомври јас бев бремена со второто,така требало да биде и се разбира пресреќна сум за тоа flower...и на сите идни мамички им посакувам исто,со лесно и многу брзо да си добијат бебуши-само позитивно,што е ваше ќе си дојде

Mama K
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 416
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 18209
Registration date : 2009-03-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Tifani on 28.07.09 10:24

Само посакавме бебе една вечер,и веднаш го имавме
Tifani
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18547
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by sance on 26.08.09 21:42

nie veke mesec ipol sme aktivni i pred mesec dena mi se pojavi samo malku rozevo i mislev deka imam dobieno...ama ne bilo toa zasto uste vecerta osven toa malku sto go imav ne mi tecese veke ic...a posle nekolku dena dobiv ... koga napraviv test se pokaza negativen...dali tie znaci moze da znacat deka sum bremena i dali mozam da zatrudnam za tolku malku vreme....iako testot go napraviv pred da dobijam...

sance
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 17188
Registration date : 2009-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by obicna on 27.08.09 4:07

Sance najubavo napravi uste eden test ili otidi na doktor zemi si od krv. Srekno.
obicna
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20969
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by elena-d on 18.09.09 18:34

Na nas ni trebaase 10 meseci za da si go napravime nasiot bebus i ete sega sum 16 nedeli bremena.Im posakuvam na site koi sto cekaat toa da se sluci samo neka bidat opusteni i smireni i toa ke si dojde koga treba.
elena-d
elena-d
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 646
Age : 29
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 19131
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Zvezdicka on 18.09.09 20:09

edno 11 meseci.. tocno Smile ama bez zamaranje i bez mnogu akcija nekako.
Taman mi trgna nesto na rabota i op trudnicko sum bilo Smile Nema beze rabotata ke projde i pak ke dojde.. sega si go cekame bebco nas da ni dojde Smile
Zvezdicka
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 20131
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by adi on 18.09.09 20:10

Na nas ni trebase 7-8 meseci
adi
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 35
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 17516
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by bibe85 on 26.09.09 16:40

јас останав трудна веднаш кога решивме дека веќе не се пазиме се договоривме од следниот месец не се пазиме и првиот однос по "ваквиот договор" останав бремена
bibe85
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 19116
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by soledad on 21.10.09 12:45

samo 1 mesec se obiduvavme i se fati

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 29
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 18346
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by monabombona on 21.10.09 14:52

Нас ни требаа околу 7 месеци, ама првите месеци ептем пазев плодни, неплодни, многу се трудев ама не ја биваше. И се фати баш тогаш кога имаше најмалку акција и најмалку мислење.
monabombona
monabombona
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 354
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 17715
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Nebo on 21.10.09 15:18

Ni trebaa okolu 6-7 meseci. Togas mi izgledase kako dolgo zasto okolu mene slusav samo primeri na koi im trebal samo 1 mesec, ama otkako zabremeniv si vikam lele kolku brzo se sluci.....
Nebo
Nebo
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 170
Age : 37
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 17410
Registration date : 2009-08-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by marika m on 16.12.09 20:47

I nie se obiduvavme okolu 6-7 meseci no, prvite 2-3 meseci ne pazev na plodni denovi.Potoa sekoj mesec dodeka ostanam bremena sekoj test bese razocaruvanje.Bese fevruari koga doznav deka sum bremena i testot onaka go pravev bez zelba, mislev pak ke bide negativen, no izleze sprotivno.Tie meseci dodeka se obiduvavme da imame bebe bea pred svadba, pa potoa svadba, promena na mesto na ziveenje i taka se sobira.Posle 3 meseci od svadba ostanav bremena
marika m
marika m
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 19
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 16678
Registration date : 2009-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by bile2 on 16.12.09 20:56

lele da ne ve lazam ama mislam deka kaj mene se fati od prv pat fala mu na gospod,ali voa ,,mislam'' go kazav oti toj period sakavme bebe i odkako mi zavrsi menstruacijata imavme seks sekoj den i maz mi sekogas si svrsuvase vnatre pa zatoa ne sum sigurna ama znam deka edna nedela ili dve posle toa vidov + na testot Very Happy a istoto im go posakuvam i na site drugi sto si sakaat bebence ve guskam pozdravceeee
bile2
bile2
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 209
Age : 28
Локација : germanija
Поени : 17585
Registration date : 2009-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Strawberry on 16.12.09 22:10

so prvoto nekoi 6-7 meseci a so vtoroto od edno svrsuvanje i bidna neplanirano.
Strawberry
Strawberry
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 54
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бебешко
Поени : 18921
Registration date : 2008-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by soledad on 17.12.09 6:41

bile2 напиша:lele da ne ve lazam ama mislam deka kaj mene se fati od prv pat fala mu na gospod,ali voa ,,mislam'' go kazav oti toj period sakavme bebe i odkako mi zavrsi menstruacijata imavme seks sekoj den i maz mi sekogas si svrsuvase vnatre pa zatoa ne sum sigurna ama znam deka edna nedela ili dve posle toa vidov + na testot a istoto im go posakuvam i na site drugi sto si sakaat bebence ve guskam pozdravceeeeistiot slucaj i kaj nas hhehe

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 29
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 18346
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Tifani on 17.12.09 7:53

E kaj mene pa epten za neveruvanje,za prv pat ni tekna deka sakame bebe,od samo edno edinstveno guskanje vo mesecot ostanav.
Ja znam i tocnata data.
E se nadevam deka taka ke bide i pak koga ke resime za vtoro
Tifani
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18547
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by ZeleniCka on 17.12.09 10:58

Ооо блазеси ви Smile Ние пробуваме до сега хм...9/10 месеци и сеуште ништо Smile
ZeleniCka
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19585
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by saligrem on 17.12.09 11:55

kaj mene ovoj pat bese ko na sala aj da probame i zabremeniv
saligrem
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 17344
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот