Родители и деца

Колку време ви беше потребно за да забремените?

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by vesna83 on 22.07.08 10:48

jas prviot pat ostanav po nekolku meseci ama za zal zavrsi loso imav spontan a posle od prva i eve si imam angelce doma koe me raduva najmnogu na svet
vesna83
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19435
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Бети on 22.07.08 14:00

Со мм живеевме 3 год. заедно пред да се земеме, меѓутоа за тоа време се пазевме и ништо немаше. Откако се земавме одма почнавме да работиме на случајот меѓутоа некако не идеше баш се така глатко. Останав трудна после 9-10 месеци кога најмалку се надевав пошто имав бурен период од животот баш тогаш и не ни размислував за тоа. Дури најинтересно од целата приказна е тоа што во тој период само еднаш имавме односи и баш тогаш се фатило
Бети
Бети
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 95
Age : 36
Локација : Скопје
Поени : 19217
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Dothy on 22.07.08 14:03

Kaj mene beshe od prva, interesno beshe shto beshe onaka, aj za proba, si vikavme nema da se fati od prva, a znaev deka mi se plodni denovi(gi cuvstvuvam, bolki vo stomak) i ete se sluchi..si ja imame Anja vekje 10 meseci e..aete ne isplanirano..pa potoa se se ubrza i svadba..ama super izleze se..
Dothy
Dothy
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 33
Age : 35
Локација : domche
Расположение : fino
Поени : 19204
Registration date : 2008-07-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Emilija on 22.07.08 14:23

За второто од прва. јас ги чувствувам болно плодните денови и тоа откако се породив со првото. А за првото мислам дека 2 месеца не се пазевме, ама не бевме преокупирани со тоа.
Emilija
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 20034
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Bony on 25.07.08 13:57

Jas isto taka ostanav od prva msialm nie sme 7 meseci vo brak megutoa jas bev 2 meseca vo Mkd i se pazevme i koga dojdov tuka odam ostanav lele ne mi se veruvase,no ete se sluci sto se sluci imav spontan pred nepoln mesec i sega pak jovo na novo,ama ke bide veruvam
Bony
Bony
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 36
Локација : Bielefeld-Germanija
Расположение : Odlicno
Поени : 19175
Registration date : 2008-07-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by kate2302 on 25.07.08 18:06

pa za mene licno 1 mesec pred svadbata ne se pazevme i ostanav, t.e. prvo ne veruvav vo plodni - neplodni denovi ama ispadna kako sto rece doktorot vo plodni denovi.
p.s.14-18 den od prvata menstruacija se plodni pa navalete hehe ke uspee veruvaj mi i otvori si na www.trudnoca.com.mk ke vidis sreknooo
kate2302
kate2302
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 28
Age : 41
Локација : skopje
Поени : 19230
Registration date : 2008-07-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Bu_Bi on 25.07.08 22:12

Ние се чувавме до свадбата после тоа не ама по два месеци од свадбата веќе останав бремена и сега си чекаме да помини побрзо времево да се израдуваме со бебенце.....
Bu_Bi
Bu_Bi
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 91
Age : 36
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 19426
Registration date : 2008-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by viktorija on 25.07.08 23:43

Nie so MM bevme vo vrska 3 godini i otkoga pravevme veridba ostanav bremena posle 9 meseci.
viktorija
viktorija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 73
Age : 39
Локација : strumica
Расположение : pozitivno raspolozena
Поени : 19455
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by cvet on 01.08.08 15:22

Bas e dobar sajtov, i forumov isto taka... Smile
Nekoi raboti gi znam, a dosta i ne znam..
Od site muabeti i vasi iskustva sto gi procitav,
po nesto i nauciv i taka nekako stanav popozitivna Smile
cvet
cvet
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : mrzlivo :)
Поени : 19132
Registration date : 2008-08-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Nate_David on 01.08.08 21:31

nie kako na sala ajde sega ke pravime bebe i toa stvarno se fatilo i toa mu vikam na mm togasen decko a be znaj jas deka se fati i stvarno pocustvuvav nekoja ispolnetos toplina ne znam da vi opisam i sega go imame davidce angelce nase a na site mu posakuvam da go pocustvuvaat roditelskoto cuvstvo
Nate_David
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 32
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 19459
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by baby24 on 01.08.08 22:59

Jas nesakav da bi bidam trudna nevesta i so soprugot cekavme da ni pomine svadbata prvo pa posle da mislime na planiranje semejstvo.Taka pomina svadbata i mm ne mozese veke da izdrzi i pocnavme da se obiduvame i duru posle 5 i pol meseci ostanav bremena i sega ja cekame nasata kuklicka za 2 meseci da se rodi. flower
baby24
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19438
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by elena-d on 20.08.08 14:14

Се надевам дека наскоро ке останес трудна и дека тогаш ке бидес најсрекната трудница.Исти сме и ние со мојот сврсеник се обидуваме веке 1 месец и нисто.Но како и да е надешта последна умира па се надеваме дека сто побргу ке се фати.
elena-d
elena-d
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 646
Age : 29
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 19131
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by vesna velkova on 20.08.08 14:23

елена-д еден месец не е ништо тоа е само почеток но во секој случај вие не престанувајте да работите krevet па се надевам ќе имаме уште една мамичка на форумов
vesna velkova
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 19306
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by veki22 on 20.08.08 22:19

jas i maz mi se pazevme otkako se verivme i veke posle svadbata dva meseci rabotime naslucajot ama nesto ne ni uspeva mene mi kasnese 20 dena i deneska mi dojdi
veki22
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 19062
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by desi on 21.08.08 2:25

i jas ne sakav da bidam trudna nevesta pa zatoa do svadbata se cuvavme.posle svadbata se vselivme vo stanot i prestanavme da se pazime i posle 6-7 meseci ostanav trudna.
desi
desi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 356
Age : 35
Локација : veles
Поени : 19305
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Sandra_Anja on 21.08.08 16:02

После одмори почнавме да се обидуваме, а веќе во февруари останав бремена. Значи, 5-6 месеци. Се надевам и за второ ќе биде така.
Sandra_Anja
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 20187
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Ane on 21.08.08 22:22

elena-d напиша:....се обидуваме веке 1 месец и нисто.Но како и да е надешта последна умира па се надеваме дека сто побргу ке се фати.

де, бре елена немој да ме сфатиш погрешно, ама еден месец се обидуваш и велиш „надежда последна умира„. а да не спомнувам дека имаш само 18 години.
ја разбирам твојата желба да имаш деца (иако пак ќе споменам баеги си млада) ама за разочарување нема место ниту потреба.
дури по една година интензивно правење бебе, ако нема резултати, се смета дека парот треба да се испитува и лечи од стерилитет.

***********************************************************************************************************************************

Ane
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20604
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Anja on 22.08.08 10:45

Ние сме 4 години во брак мислевме одма да не правиме бебенце па поминаа 1 година и 2-3 месеци, отидовме на одмор и решивме да правиме "црногорче/ка" и стварно останав бремена од прва ама ништо во 10 недела имав спонтан абортус па се пазевме 7 месеци, во тој период не дај боже некој да ми беше во кожа колку лошо се чувствував арно ама тој период ми помина кога останав бремена и сега ја имам Ања

:poklon:

Anja
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 38
Локација : Sk
Поени : 19175
Registration date : 2008-07-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by elena-d on 22.08.08 11:25

Da ana se e taka kako sto velis ti no sepak sekoj razlicno razmisluva i razlicno si gi tolkuva rabotite i znam deka se treba da se ispituva posle 1 godina ako nema rezultati no zelbata da imam dete mi e pregolema pa zatoa sum i nestrpliva. :big hug: [img]
elena-d
elena-d
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 646
Age : 29
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 19131
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by obicna on 23.08.08 2:05

elena-d razbiram zelbata, i kako sto kaza Ane mlada si uste, ima vreme i 1 mesec ne e nisto. Jas od ko se zapoznavme so maz mi sakav bebe t.e pred 6 god, pa duri sea iskreno sme razmisluvale da rabotime na toj slucaj. Ne se kaam sto cekavme i ako zelbata bese pregolema. Zs kako par i po toa u brak pominavme mnogu raboti i imame iskustva od dobro i loso. Vie sakajte se i cuvajte se pa za bebe ima vreme.
obicna
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20969
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by sonjamfk on 05.09.08 9:49

jas ostanav bremena posle 15 god, lecenje sterelitet. zatoa ne gubete nades. se ke si dojde so vremeto.
sonjamfk
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 54
Локација : skopje
Поени : 19883
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Ben10 on 05.09.08 22:44

Со првото во вториот месец, сега во првиот месец. Ама системски секој втор ден, со лежење после тоа и со секс не само за време на плодните денови туку речиси цел месец.
Ben10
Ben10
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 131
Age : 44
Локација : Скопје
Поени : 19057
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by skorpija on 10.09.08 14:05

gi citam vasite poraki i sakam da kazam deka nie se obiduvame recisi dve godini ama nisto uste nema rezultati.ama navistina da bides majka e najubavoto nesto sto moze da se sluci i nema da se otkazam od taa borba !
skorpija
skorpija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 26
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18945
Registration date : 2008-09-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by vdovica on 10.09.08 17:31

Za prvoto dete mi bese potrebno tri meseci, a za vtoroto ic, pravenje i ostanuvanje bremena. flower
vdovica
vdovica
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 49
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 18936
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by beti 24 on 11.09.08 10:02

на нас ни беа потребни 3 месеци
beti 24
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19373
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Колку време ви беше потребно за да забремените?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот