Родители и деца

Темни лактови !!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Темни лактови !!

Пишување by sneze on 08.04.09 10:49

Имам темни лактови те како кручиња на лактовите. И татко ми ги има па може е генски незнам. Ме интересира како да ги избелам ,да не се познаваат и може ли преку некои витамини и креми да не се познаваат? Имате ли Вие ваков проблем?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 17359
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by lila_mk on 08.04.09 11:08

јас имам заприметено налето ми се потемни лактовите или послем солариум ако идама на депилација и на тие места ми потемнува кожата . ништо страшно снеже може да побараш некој акрема за побелување мниз аптекиве ако ти пречи
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17181
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by Sandra on 08.04.09 11:34

Пробај да ги мачкаш со сок од лимун, по 10-15 минути обавезно измиј го лимунот и намачкај мрсен крем, или млеко за тело. Ова сум го слушнала, не сум го пробала на себе (не сум имала таков проблем), ама мислам дека вреди да се проба.
Е и заборавив да кажам постапката се повторува еднаш до два пати во неделата.

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 17576
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by sneze on 08.04.09 11:36

Fala
а да прашам уште нешто ,, зошто се појавуваат темните места на лактовите. Недостаток на вит. и мин. ,, проблем со кожата и сл.?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 17359
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by Mama Vase on 08.04.09 11:48

Sandra напиша:Пробај да ги мачкаш со сок од лимун, по 10-15 минути обавезно измиј го лимунот и намачкај мрсен крем, или млеко за тело. Ова сум го слушнала, не сум го пробала на себе (не сум имала таков проблем), ама мислам дека вреди да се проба.
Е и заборавив да кажам постапката се повторува еднаш до два пати во неделата.

Isprobano deluva.i jas go imam istiot problem,a i majka mi.moze e nasledno.ova so limunot i te kako deluva.temnata koza se mrtvi kletki i zatoa izgleda taka.pomaga i piling krema,treba ubavo da se istrie pri sekoe tusiranje.i kremite za izbeluvanje pomagaat.koga nemam limon stavam limunov sok,polesno mi e od sisence da stavam.pozz
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 17239
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by Mama Ane on 08.04.09 11:52

И јас го имам истиот проблем, а никој во фамилија го нема, ама приметувам дека кај Борјан на коленцата има. Кај мене освен на лактите, летно време и на колениците се појавува, како прљава, немиена :(. И јас ќе пробам со лимунов.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 18971
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by Pipolino on 08.04.09 11:55

jas takvo potemno mesto imam nad ustata, i mi se poznava preku leto mnogu koga sum isoncana(kako da sum piela cokoladno mleko i ne sum se izmila)
mi rekoa deka od cigarite mi e nekako cudno sum pusela hahhha
i isto mu preporacaa limon da stavam
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 17014
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by sneze on 08.04.09 12:10

ајде и јас ќе пробам со лимунот. Може ли да исечам лимон на пола и така да ги тријам и колку време( само да се намократ лактовите или?).?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 17359
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by Sandra on 08.04.09 12:19

Битно е да се намачкани со сокот, а дали ќе го цедиш лимунот, или ќе трљаш директно од него нема врска, како ти одговара на тебе.

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 17576
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by jasmina,mina on 08.04.09 12:21

sneze напиша:ајде и јас ќе пробам со лимунот. Може ли да исечам лимон на пола и така да ги тријам и колку време( само да се намократ лактовите или?).?
probaj so limonot i soda mozes da stavis i kako piling mu doaga edno 15 min trij so polovina limon jas tri pati nedelno ja povtoruvam postapkata i ima efekt.koga studirav i koga bev vo sredno nekkao poveke mi se pojavuvase bidejki laktite postojano mi bea na klupa.limonot e proverena rabota,probaj!

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 18409
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by Lana on 08.04.09 12:33

Mislam deka e treba da se drzi korata so limun na laktovite ne samo so sok da se macka ,ke se prepolovi malce ke se iscedi i taka se drzi nekolku minuti do pola saat ...
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 41
Локација : Belgrade
Поени : 18083
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Темни лактови !!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот