Родители и деца

Сонови

Страна 15 of 31 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 23 ... 31  Next

Go down

Re: Сонови

Пишување by Kikic on 20.03.09 22:55

lele luge jas sveki ednas ja sonuvav kako ja tepam ama tepanje toa bese ludilo a mm od strana stoi gleda i kuti.
I i kazuvam na sveki za sonot i i vikam drz mu se dobro podaleku od snaati
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18170
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by winnie the pooh on 20.03.09 22:56

a baba mi sonuvala kako imala noovi zabi staveno i i puknale ili taka nesto, a i jas sum bila do nea vo sonot, znae nekoj sto znaci, mi vika te mislev cel den da ne s eporodi, ama mene ne mi e na arno nekao?
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18180
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by vecki on 20.03.09 23:00

e ova neznam dali ne e na arno obicno vikaat ako vadis zab ili ako te boli togas ne e ubavo ama ova na sonot zabite na babati bile socijalni ne se nejzinite
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19825
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by mamalina on 20.03.09 23:13

[quote="KATIC"]
hormonce напиша:
KATIC напиша:леле биле-ена ти благодарам многу за помошта, а дали знаеш каде поточно се наоѓа? кај некое село или точно во кичево.
Мајка ми беше скоро во тој манастир,па ми рече дека ќе ме носи.Се наоѓа на 10-ина км ,од Кичево по магистралниот пат за Битола,во подножје на планина,во селото Кнежино.Еве го манастирот да имаш претстава како изгледа
[/quмногу ти благодарам хормонче и на сите други за информациите. манастирот го најдов и на интернет баш како што го опишувате. ќе појдам да видам што ке се случи.
Spored ova sto pisuvate se raboti za dva razlicni manastiri,edniot se naoga vo seloto Knezino,se vrti desno na vtorite semafori koga ke vlezes vo Kicevo nad izletnickoto mesto Krusino i tamu ima tri izvorcina so lekoviti vodi:sredocna ,petocna i nedelecna.Toj manastir se vika sv.Gjorgjija.A manastirot Bogorodica se naoga na patot za Bitola,od leva strana i tamu ima izvorce vnatre vo manastirot.
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 37
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 17931
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by avanturistka on 20.03.09 23:15

mm sonuval zlatna burma na raka???

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18275
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by vecki on 20.03.09 23:16

e toa e devojce
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19825
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by avanturistka on 20.03.09 23:28

fala vecki Very Happy

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18275
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by KATIC on 21.03.09 12:28

KATIC напиша:
delfinka напиша:leb ne e ubavo da se sonuva vnimavaj na nastinka nekoja


еееее ако е за настинка ич не се грижам. фала


ми се исполни сонот. навистина се поболив. и тоа јако.сношти изгорев од температура. ај само толку нека е .SmileSmileSmile
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18004
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Mila87 on 01.04.09 17:36

Уште сум замислена од сонот што го сонував синоќа. Беше како сум била бремена се породив и бебето беше девојче, ептен мило. А во болница ја сретнав и pipolino (иако не ја знам) муабет направивме и таа беше бремена. Има некое значење овој мој сон или чисто што ми останало во потсвеста дека секоја вечер пред спиење сум на форумов??? Smile
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 17519
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by kavadarcanka on 01.04.09 18:15

Е ваков сон имам и јас сонувано дека сум родила девојче со виткана коса и навистина се омажив и останав бремена некое време после сонот и навистина родив девојче но косата и беше малку виткана сега и е подисправена кај мене ете се исполни сонот инаку по значење незнам што е викат дека трудница било тежина е дали е вистина незнам обично не сакам да мислам кога ќе сонам нешто што значи
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18452
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Mila87 on 01.04.09 18:33

Aбе да и јас не сакам да се оптеретувам со сонови ама толку беше реален и некако напорен, незнам... и еве цел мислам на тоа. Smile Ајде ќе помине до утре flower
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 17519
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by kavadarcanka on 01.04.09 18:42

Мене најлошо ми е кога ќе сонам некој страшен кошмарен сон кој изгледа ептен како реален е тогаш ми е најстрав кога ќе се разбудам после цел ден неможам да се смирам
еднаш сонив еден таков сон како некое големо црно куче ме каснало за ногата леле стварно мислам ме болеше на ногата кога се разбудив некако срцето мислам ќе ми излезеше
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18452
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by fibimk on 12.04.09 15:17

Jas mnogu ne veruvam vo sonista ama mozda i da ima nesto vistinito vo niv...kako pretskazuvanje nekoe.Mislam poveke deka go sonuvame ona sto potsvesno go sakame.....Mi se slucilo toa poveke pati....Snosti si go sonuvav ginekologot........zgoden e dosta.....e sega zamislete sto mu pravev hihi hihi hihi mi rece znam deka ova go poskavuvas....demek.....i ko se razbudiv si rekov ama son glup.... ne deka ne bi go imala za s........ama sepak.....kaj bas vcera na son mi izleze.... hihi
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18154
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Anika on 12.04.09 15:19

Сонував дека сум трудна - што значи тоа?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 17758
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by tanjasofija on 12.04.09 15:25

Jas pred nekoj den soniv kako kerka mi skoci od balkonot a istata vecer sonuvav kako jas se vozam vo crven avtomobil i koj napravil soobrakajka no jas sum izlegla od nego koga se razbudiv znaev deka ke se sluci nesto loso i vecerta okolu 20 mi se ispolni sonot kerkam si ja izgore racickata na sporetot i sekogas koga sonuvam los son se plasam

tanjasofija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 88
Age : 35
Локација : makedonija
Расположение : promenlivo
Поени : 16914
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by fibimk on 12.04.09 15:36

Anika напиша:Сонував дека сум трудна - што значи тоа?

Milsam deka znaci nekoj problem koj te maci i ti tezi na dusa,a ne mozes da go kazes!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18154
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by JANA BELKOKESKA on 12.04.09 16:06

trudna? nekoja teskotija ,griza.A dali se ispolnuva sekoj son i koga ?
avatar
JANA BELKOKESKA
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 38
Локација : OHRID
Расположение : СУПЕР
Поени : 16754
Registration date : 2009-03-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by nova on 12.04.09 16:16

Jas mislam deka zavisi vo koe vreme e senuvan sonot ,za da se ispolni.I ako e praznik jas mislam deka ne vazi.
avatar
nova
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 107
Age : 39
Локација : doma
Поени : 16753
Registration date : 2009-04-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by emilija poposka boshevska on 12.04.09 16:48

fibimk напиша:Jas mnogu ne veruvam vo sonista ama mozda i da ima nesto vistinito vo niv...kako pretskazuvanje nekoe.Mislam poveke deka go sonuvame ona sto potsvesno go sakame.....Mi se slucilo toa poveke pati....Snosti si go sonuvav ginekologot........zgoden e dosta.....e sega zamislete sto mu pravev hihi hihi hihi mi rece znam deka ova go poskavuvas....demek.....i ko se razbudiv si rekov ama son glup.... ne deka ne bi go imala za s........ama sepak.....kaj bas vcera na son mi izleze.... hihi
Dobro fibimk kaj najde ziti gospod zgoden ginekolog vo ohrid odma da se prefrlam kaj nego hihi Ili ovoj sto go sonuvase e nekoj uvozen? Aj da ne ispadne ko ozboruvanje so iminja i preziminja ama odokulu kazi mi nekako za koj ginekolog se raboti. Pozdravce, me iznasmea
avatar
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : ohrid
Поени : 17679
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by emilija poposka boshevska on 12.04.09 16:50

auuuuuu, drugarka mi me popravi, Ljubov, Vera , Nadez ??? ic ne se setiv pa na nego.
avatar
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : ohrid
Поени : 17679
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Sestricka on 12.04.09 17:02

fibimk напиша:Jas mnogu ne veruvam vo sonista ama mozda i da ima nesto vistinito vo niv...kako pretskazuvanje nekoe.Mislam poveke deka go sonuvame ona sto potsvesno go sakame.....Mi se slucilo toa poveke pati....Snosti si go sonuvav ginekologot........zgoden e dosta.....e sega zamislete sto mu pravev hihi hihi hihi mi rece znam deka ova go poskavuvas....demek.....i ko se razbudiv si rekov ama son glup.... ne deka ne bi go imala za s........ama sepak.....kaj bas vcera na son mi izleze.... hihi

Фиби да ти кажам и јас еден сон што го сонив ноќеска, ама не е за у јавност мислам дека ќе ме сватиш и си викам, да ти.. сонот, од кај па сега вакви работи, се некои глупости сонувам, не знам нешто саглам да сонувам hahahaha
avatar
Sestricka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 229
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 17046
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by fibimk on 12.04.09 19:55

emilija poposka boshevska напиша:auuuuuu, drugarka mi me popravi, Ljubov, Vera , Nadez ??? ic ne se setiv pa na nego.

Ne ni znam toj kako izgleda...Saso li se vikase???.....ovoj ne e od gradov....zato go sonuvava...inaku ako bese od ovde vo akcija ke odev...(demek) hihi pa so ke bese ke bese!!!!!Znam deka korpa ke dobiev....ali da se proba hihi hihi
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18154
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by fibimk on 12.04.09 19:58

Фиби да ти кажам и јас еден сон што го сонив ноќеска, ама не е за у јавност мислам дека ќе ме сватиш и си викам, да ти.. сонот, од кај па сега вакви работи, се некои глупости сонувам, не знам нешто саглам да сонувам hahahaha[/quote]


Sestricka izgleda ni fali s..... krevet ,inaku od koja pricina bas to da se sonuva!!!!Jas velam...sve sto sakame potsvesno go sonuvame...poveke pati mi se desilo!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18154
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by emilija poposka boshevska on 12.04.09 19:59

Znaev deka e nekoj uvozen...kaj imalo vo ohrid zgoden,ama so imat eden na klinika vo Sk...lele i jas zabegav, bebevo me slusat so zborvam hihi
avatar
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : ohrid
Поени : 17679
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by fibimk on 12.04.09 20:04

Emilija,vo Ohrid nema zgodni mazi pak ginekolozi!!!! Zgodni mazi ali ne so dignata glava i drski kako nasive moze da najdeme samo Bitola.....tamu ima...ama ti si mazena..taka da...sorry!!!

A velis i bebeto pocna da kloca cim ti tekna na zgodniot ginekolog???E pa i tie znaet so e kvalitet!!! hihi
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18154
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 31 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 23 ... 31  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот