Родители и деца

Сонови

Страна 2 of 31 Previous  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Go down

Re: Сонови

Пишување by sanja83 on 16.05.08 13:34

Ај да ви кажам што сонував синоќа, па можеби некој ке знае да ми го протолкува...
Сонував како сум родила дете, било многу убаво бебе. Имало очи како свекор ми, плави. И јас сум отишла кај свекор ми (тој сега е во болница) и сум му кажала дека јас и мм си имаме дете, и сум му кажала дека детето имало очи како него. И свекор ми почнал да плаче од радост и јас сум плачела, и сум го гушнала свекор ми, и заедно сме плачеле....
и сега ми се насолзија очите кога ви го пишувам сонот......
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19719
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by rich_bitch1 on 16.05.08 13:49

солзите значат радост ако е тој во болница можеби наскоро ке излезе и ке се радувате,меѓутоа сонот со бебето не ми се допаѓа,ми имаат казувано дека бебето на сон е нешто лошо ne znam
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20438
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Emi on 16.05.08 14:09

ако е машко бебе не е убаво така сум слушала, ама бидејќи си плачела треба да е убаво?? незнам тоа е само мислење
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21181
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by mamicka on 16.05.08 14:12

Јас ноќеска сонував поплава дека имаме дома. Грозно ми беше
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19723
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by BaMbYnA on 21.05.08 1:49

jas znam masko e ubavo zensko e gaol
a za poplava ako e cista voda vikaat doagaat pari a matna voda deka ne e ubavo
i veruvam vo sonovi mnogu pati mi se ostvorile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19441
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by STAR * on 28.05.08 10:56

Леле цурки колку страшен сон сонував пред некој ден, дека мм има проблем со срцето и дека му остануваат уште 2 дена живот, во сонот се убивав од плачење, покрај оваа случка во истиот сон се преплетуваше и уште нешто - средба со еден стар пар со едно мало кутренце за кое јас требаше да бидам одговорна и да го чувам. Што ли ова значи којзнае????
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19830
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Lana on 28.05.08 12:24

Стар,може да значи дека и ти и маж ти имате некоја работа/одлука која би требало да ја завршите/донесете за кратко време ,а ти да имаш/сносиш поголема одговорност во сето тоа Smile
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19903
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Maja on 28.05.08 12:35

Јас најчесто го користам овој линк за толкување на соништата: http://bestnetstudio.info/romanticni/sonovnik/index.html
Се надевам ќе ви се најде flower
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19728
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by STAR * on 28.05.08 12:45

Фала Лана на тумачење на сонот, не ме ни чуди што поголема одговорност ќе сносам јас , обично тоа така функционира во нашиот брак Smile
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19830
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by BaMbYnA on 03.06.08 2:35

mene ovoj link ne mi raboti za sonovi Smile
star inaku solzi se radost jas taka znam Smile se znae koj e glaven vo kuka mazot e glavata ama zenite vratot kako ke gi zavrtime tamu ke odat Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19441
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by STAR * on 03.06.08 9:28

Вчера сонував изрушена куќа , ама кај комшиите, решиле да се селат и куќата ја изрушија ама не цела од страна столбови си стоеа , сега видов во сонвник и тоа значи болест, само не знам дали се однесува за мене ако сонувам туѓа куќа или тоа нема врска?
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19830
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Lana on 03.06.08 12:50

Smile Стар само ооооопуштено ,нема да се рабзолиш ни ти ни комшиите Smile
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19903
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by biljanag on 03.06.08 13:03

соновите претскажуваат
кај мене е бар така и мислам дека има нешто во ова


матна вода е убаво чиста вода не е убаво солзи
куче е верност
свекрвами пред да погине деверми сонувала како била во една црква во која имаме идено и како поп им става на свекорот и нејзе од оние што ги носат поповите на врат незнам како се викаат како шалови долги и и рекол да даде 50 дени таа рекла малку е може повеќе но попот одбил така кога после слушката изброивме навистина после 50 дена девер ми загина инаку на свекрвами соновите се и претскажуваат понекогаш и викам немој да спиеш навистина таа сеуште го чува календарот каде таа пуста 2001 година сите сонови ги има напишано предсеќаваше дека нешто ке има нешто ке се случи
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20622
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by vecki on 03.06.08 15:23

таа 2001 мм го загуби најдобриот другар пред да загине постојано го сонуваше како разговараат и му кажува дека сака уште едно дете ама неможе дека е одвоен од женаму месец дена го сонуваше истиот сон секоја вечер одкока се помина по неколку месеци го кажувам сонот на женаму а она вика точно е сакавме уште едно дете се договоривме да не се пазиме кога ќе се врати од танушевци .за жал не се врати и од токаш искрено се плашам кога сонувам
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20845
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by eli on 03.06.08 15:32

Леле ме наежи вечки, колку тажно, немисе верува каков може да биде животот уффффф мислам еве сега ова е убав среќен форум ама јас морам да кажам дека најмногу од се ме плаши смрта лелеле луѓе ептен, незнам што ми е чим чујам смрт мене ми е лошо ми се повраќа, многу ми е страв не за мене лично за луѓето околу мене......... :tup:
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19749
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by BaMbYnA on 11.06.08 5:12

lele se naeziv ova ko tatko mi ja sonuvase tetka mi tetka mi pravela svadba mesa jadenje( koi vo son kazuvale ne ubavo nesto ) tatko mi ne bil pokanet ama dosol na svadbata i placel so solzi i se razbudil tel zvonesen bratuced mi ni soopsti deka tetka mi e vo teska sostojba dobila izliv na mozok i tatko mi zamina vo mk za 1 nedela zborot mi bese sonot jadovi ne bil pokanet deka imase on posle edna nedela od koga se vrati teska sobrajka odvaj prezivea ima posledici sreka ne se invalidski a solzite se radost on se oporavi i tetka mi da cuknam u drvo se ispravi na noze veruvale ili ne ko da ne bilo nisto samo ne se sekava na toj period ko bil tatko mi tamu mada ona go prepoznala i prasuvala za nas :( ali sepak sega e ok
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19441
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by vesna83 on 17.06.08 8:36

jas retko sonuvam ama koga sonuvam se nekoj kriminalisticki sonovi so pukanj tepanje beganje a inaku takvi raboti ne sakam i filmovi od tipot na akcii ne gledam
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19225
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by STAR * on 17.06.08 8:49

Еве ја ќе ти протумачам , одма да земеш да гледаш некоја акција и таквите соништа ќе ти исчезнат, после ќе преминеш на комедии и во сон ќе си се смешкаш hihi
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19830
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by STAR * on 17.06.08 8:53

Шала на страна Веснич малку зезање вака посабајле , инаку јас најчесто сонувам како ми починал некој од блиските, а тоа значело дека им го продолжувам животот, така да скоро цела фамилија треба да ми е благодарна.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19830
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by vesna83 on 17.06.08 15:31

kako jas ne sum ti vo familija
mi se uvrtelo vo glava deka ke umram mlada ne bas sega ama na nekoj 40-45godini neznam zasto
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19225
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by STAR * on 17.06.08 15:34

Ај не збори така , не се занесувај морници ме полазија. Ќе се дружиме и со тек на време и тебе ќе те сањам па ќе ти го продолжам животот ич да не се секираш.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19830
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by natali on 17.06.08 15:43

Vesna ne pisuvaj takvi raboti za umiranje nema da umres kaj mene vo petokot svekrvami umre i umiram od strav strav mi e da vlezam da se izbanjam neznam sto ke pravam do 40dena neli dusata i e uste tuka pa se plasam ne deka nesto ke mi se sluci ama ete taka po pogrebi ne sum odela i sega mi e mnogu strav i zal
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19501
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by rich_bitch1 on 17.06.08 15:47

natali прими соочувство.и труди се што помалку да размилсуваш за тоа,просто не се оптеретувај со такви раб.колку повеќе се плашиш толку повеќе се ке ти се причинува дека има нешто,дека нешто се случува.
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20438
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by mamicka211 on 17.06.08 23:54

natali primi socustvo i od mene i da znaes i jas sum istata,do sega na pogreb ne sum bila i koga pocina dedoto na mm nie sreka ne bevme ovde i ne go vidov,ama dolgo vreme mi se pricinuvase i mi bese strav ,ama se vo svoe vreme,ke zaboravis i se ke bide po staro.

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 19325
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by mamicka211 on 17.06.08 23:56

a dali nekoj znae sto znaci da se sonuvas bremena,jas sonuvav deka sum bremena i mi kazale deka e zensko,a jas placev,nejkev da e zensko?ako znaete kazete mi ,bas me zamisli sonov.cekam.pozdrav

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 19325
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 31 Previous  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот