Родители и деца

Умници!

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Умници!

Пишување by SANICKA on 26.04.09 22:29

Кај мене се пораснати само 3 умника едниот ми рече докторот дека нема никогаш да порасне барем го нама на снимката.Едниот ми го вадеше една да ја наречам неука забарка без да направам снимка па така да се изнамачи додека го вадеше а богами и јас се изнамачив и на самото вадење а и деновите потоа.Е вториот умник ми направи многу големи проблеми пиев антибиотици инекции примав и на крај мораше хирушки на клиника ама многу убаво поминав многу бргу заврши др. дури повеќе се измачи со шиењето одколку со самото вадење.
avatar
SANICKA
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 75
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : променливо
Поени : 17080
Registration date : 2009-03-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by verce on 27.04.09 1:20

Lele sto maka vidov dodeka mi niknuvaa ko bebinjata vristev.Sega gi imam site 4 mi dosol umot sto se velie samo sto edniot vednas mi se skrsi a sega i pocna da se rasipuva na otvorot.Moram denovive da idam da mi go napravat.I mm uste nema ni eden umnik na 29 god ,mal bil uste .Hahaha
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19510
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by bubale23 on 30.04.09 22:37

jas imam iskustvo - site 4 mi se izvadeni, 3te vo faza na probivanje, operativno, ne bese nisto strasno, a 4tiot koga mi porasnam najnormalno so lokalna. Koga pocnaa da rastat imav mnogu bolku, kako na samoto mesto taka i na celata vilica, pa mi se iskrivija zabite i sto uste ne, i od kogha gi izvadiv super mi e, mi se relaksira vilicata,. vo sekoj slucaj, nisto strasno ne e
avatar
bubale23
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 150
Age : 32
Локација : Home
Поени : 18055
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by vecki on 30.04.09 22:39

mene mi izlegoa samo 3 umnika i odma mi se rasipa koga mi dojde umot koga mi ojde tuku ovoj cetvrtiot izgleda ke mi trae poveke ako nekogas izleze
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by BiljanaM on 30.04.09 22:48

мене сега ми излезе еден едвај пробија, многу ме болеше...ама се издржува штом умот ми иде... flower
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 17843
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by BiljanaM on 30.04.09 22:50

mirecv напиша:Ете сум и јас без ниеден умник Smile незнам кога мислат да излегуваат?
Нема никаков проблем ако немаш умници јас на забар 100 пати прашувам за тоа,и забарот ми се смее вика кога ке ти дојде умот тогаш и тие ке израснат Very Happy

хахаха...Мире немаш ниту еден умник..... hihi
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 17843
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 30.04.09 23:26

Ehe mene mi go "izvadija "umot te unikot pred nekolku meseci...Ama arno mi e...Za se se pravamm na "Tosho" hihi hihi hihi
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 46
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 19754
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by Denicija on 01.05.09 8:51

и мојот единствен умник што го имам е за вадење. не ми е страв да го извадам, туку ми е страв од опојката и од сликањето да не е нешто штетно за ќерка ми бидејќи сеуште дојам. се си викам белки ќе издржам барем до годинка дури наполни Дениција па да го извадам,ама се плашам веќе дека неможам да издржам, болката се повеќе расте во забот.
дали некоја од вас имала вакво искуство? штетна ли е опојката и снимката за млекото?
avatar
Denicija
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 117
Age : 37
Локација : Strumica
Поени : 17534
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by Sanja_Ivana on 01.05.09 9:54

Mene site 4 umnici mi se izlezeni, 2 do pola samo, ne sum otisla do zabar da vidam sto kako e situacija na proverka, vaka nemam problem, ama ke odam denovive sigurno.
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19003
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 01.05.09 11:58

Denicija напиша:и мојот единствен умник што го имам е за вадење. не ми е страв да го извадам, туку ми е страв од опојката и од сликањето да не е нешто штетно за ќерка ми бидејќи сеуште дојам. се си викам белки ќе издржам барем до годинка дури наполни Дениција па да го извадам,ама се плашам веќе дека неможам да издржам, болката се повеќе расте во забот.
дали некоја од вас имала вакво искуство? штетна ли е опојката и снимката за млекото?
Ne,nitu opojkata nitu snimanjeto ke imaat bilo kakov efekt na mlekoto.Napravi razlika od moment na vadenje do sleden podoj od 2 casa.Pozdrav
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 46
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 19754
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by Denicija on 06.05.09 12:57

фала многу

сега уште да се решам и да одам да го извадам flower
avatar
Denicija
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 117
Age : 37
Локација : Strumica
Поени : 17534
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Умници!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот