Родители и деца

Вагинален секрет

Страна 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by just_girl on 18.01.09 3:51

Jas otkako znam za sebe imam iscedok i toa ne e bel skoro nikogas. Znam deka po pravilo toa pokazuva deka imas nekakva infekcija ama jas imam praveno testovi i se bese vo red osven sto imav ranicka na grlo na matka. Sepak, mozebi za sega e toa pricinata za moeto gadno i ne belo pranje, ama jas otsekogas sum imala a ranickata sigurno ne bila otsekogas. Dali znaete sto drugo moze da pretstavuva pricina za takov iscedok?
avatar
just_girl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 50
Age : 31
Локација : Skopje
Поени : 17397
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by bella* on 18.01.09 10:29

Јас ве советувам обавезно да си направите микробиолошки тестови, се земаат од различни делови како на пример од цервикс, вагина, за хламидија, за уреаплазма и микоплазма.
Само преку нив можат да се види дали има некакви бактерии и ако има , какви се тие.
Пап тестот не може да ги покаже овие работи.
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18468
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by just_girl on 19.01.09 19:40

Zaboraviv da kazam, pravev mikrobioloski testovi i bea negativni. Zatoa i prasav dali ima slicen slucaj kaj nekoja od vas. Mozebi sepak treba da gi povtoram ??
avatar
just_girl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 50
Age : 31
Локација : Skopje
Поени : 17397
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by bella* on 19.01.09 23:30

Pa ne e losho da gi povtorish, vo druga laboratorija na primer
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18468
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by hormonce on 19.01.09 23:48

just_girl напиша:Jas otkako znam za sebe imam iscedok i toa ne e bel skoro nikogas. Znam deka po pravilo toa pokazuva deka imas nekakva infekcija ama jas imam praveno testovi i se bese vo red osven sto imav ranicka na grlo na matka. Sepak, mozebi za sega e toa pricinata za moeto gadno i ne belo pranje, ama jas otsekogas sum imala a ranickata sigurno ne bila otsekogas. Dali znaete sto drugo moze da pretstavuva pricina za takov iscedok?
Раничката мислам дека нема врска со ова,ти правеа ласер,да ја горат или не?Мислам дека не е лошо да внимаваш на долната облека,значи танга никако,да се облекуваш потопло (боди,хулахопки,никако гола половина),да се миеш само со вода и повремено сода-бикарбона или камилица никако интимни гелови,малку е непријатно ова,ама избегнувај орален секс некое време и ставај тампон со јогурт или кантарион.Сето ова верувам дека ќе ти помогне,јас не сум д-р ,но сепак мислам дека се работи за некоја инфекција или настинка која си ја провлекуваш.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18218
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by vecki on 19.01.09 23:53

i jas mislam deka e nastinka sovet nosete gaki a ne vrvki
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20095
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by macush on 20.01.09 0:08

Jas obicno imam pojacan sekret vo periodot koga treba da dobijam,moze da e i toa.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18013
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by avanturistka on 20.01.09 0:17

ma hormonce me nasmea hahahaha
zaso just a girl da izbegnuva oralen sex
ona ima problem so belo pranje ,hahahahmalce off topik ali mi padna vo oci

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18545
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by just_girl on 20.01.09 1:03

фала хормонче за советите, инаку многу е веројатно да е настинка или инфекција која ја провлекувам, јас имам хронични синуси и незнам колку тоа има врска ама од муабети сум слушнала дека кога ке настинеш и секретот ти е појачан, гнојав и слично.

Инаку многу ретко носам танга Smile Веројатно зошто почесто сум на факултет отколку што излегувам, исто и носам боди и такви работи ама секогаш ми се ладни стапалата и тоа го осекам дури и кај јајниците.

И уште нешто, пак е надвор од темата. ама зашто да избегнувам орален секс?? Верувале или не јас воопшто не уживам да примам орален секс SmileSmileSmile
avatar
just_girl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 50
Age : 31
Локација : Skopje
Поени : 17397
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by andzelina on 21.01.09 23:48

Samo caj od brusnica reovno pienje caj od brusica, i moze da se jade brusnica...Proverena rabota,vi kazuvam od licno iskustvo,zasto premnogu patev od taa kandida.

andzelina
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 5
Age : 30
Локација : Skopje
Расположение : yuhhuuuuu
Поени : 17980
Registration date : 2008-09-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by mac@ on 29.01.09 13:26

andzelina cajot od brusnica moze da se najde vo apteka???i ako moze kolku kosta zatoa sto i jas imam problem so iscedokov.fala
avatar
mac@
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 160
Age : 28
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 18131
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Emilija on 29.01.09 13:29

И во аптека и во сите подобро снабдени маркети го има сигурно
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19074
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by sonjamfk on 29.01.09 13:46

vo gradska apteka kosta 210.00 den. a vo marketite e poevtin.na pazarite ima i suvo refusno.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by obicna on 30.01.09 13:31

Mene mi preporaca da zemam Acidum lacticum sto e vazno da ima za dobrite bakterii.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20009
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by mac@ on 31.01.09 11:42

a sto e toa?
caj ili nekoj antibiotik?
avatar
mac@
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 160
Age : 28
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 18131
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by obicna on 31.01.09 14:58

Neznam zborot na makedonski. Go prevediv na idividi i pisuva prevod mlecna kiselina. Probiotika i prebiotika. Ima apcinja da se zemat. Ima u kiselo mleko, jogurt primer.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20009
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by mac@ on 03.02.09 16:37

zesnki koja od vas imase probano so maslo od kantarion i dali bese zadovolna?zatoa sto nemozam da go najdam toa sega.
avatar
mac@
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 160
Age : 28
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 18131
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by hormonce on 03.02.09 18:40

Мац,јас пробав со кантарион на тампон,ама некако не ми делуваше успешно *упива тампонот*,па затоа со шприц вбризгував директно!А можеш тампон со јогурт да ставаш.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18218
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by NatalijaS on 03.02.09 18:46

A kakov tampon, za menstruacija ili obicen, parce vata natopeno? I se stava vnatre? Kolku vreme da se pravi toa?
Ic ne mi e jasno. Smile
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 17777
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by hormonce on 03.02.09 18:49

Јас ставив об тампон,не можев сама да направам медицински,неуспешни обиди имавSmile
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18218
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by mac@ on 03.02.09 20:17

a so jogurt imas probano,sakam da probam so nesto ama mi e nekako strav.pa zatoa barav nekoj da ima nesto probano e onaka samo slusnal od nekade.
avatar
mac@
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 160
Age : 28
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 18131
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by mac@ on 03.02.09 20:18

mislev ne onaka samo da slusnal od nekade
avatar
mac@
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 160
Age : 28
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 18131
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by obicna on 04.02.09 4:11

U jogurt ima mlecna kiselina sto e dobra za i crevata i dole. Gi imame tie dobri bakterii u dupceto, stomak i dole. Sorry vaka opis ama neznam nekoj kulturen zbor osven dole i ***** na makedonski. Smile Prasav ginekologot zs i tuka imam slusnato za toa. Tampon ne se preporacuva so ni kiselo mleko ni jogurt. Samo da se zemat tableti ili kapci so mlecna kiselina. Probiotika, prebiotika e hranata na probiotika. Se preporacuva da se pocnuva so prebiotika. Go kazuvam ova od iskustvo zs imav neubav iscedok i najde deka mi falat tie dobri bakterii. Ima poremetuvanje na ph i zato toa se preporacuva. http://www.medicinenet.com/bacterial_vaginosis/article.htm
Mlecna kiselina se preporacuva i za candida.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20009
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by sonjamfk on 04.02.09 10:24

ima i kantarion vaginaleti po aptekite, probaj so niv. jas licno stavav i edno i drugo. po zadovolna sum so tamponot.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by sashka26 on 04.02.09 22:32

Pred nepolna nedela pravev pap test, i normalno kako i kaj sekoja 2 ima kandida, samo sto mene mat. ginekolog mi preporaca kolidno srebro ili t.n srebrena voda, ubavo da ja natpopam vloskata, i po edna goltka na sabajle i veruvajte za nekolku dena vidov efekt samo do koga ne znam.
Bev skeptik i pojma nemav sto e toa, ama zatoa si procitav na internet i sega vo sekoj slucaj mi e pobobro, i namalen iscedokot.
avatar
sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 18573
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот