Родители и деца

Вагинален секрет

Страна 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Damjana on 09.02.09 21:26

Sto znam, moze da zdoboli malku, ama nisto strasno. Zavisi i od d-rot. Jas kaj so odam kaj mojata d-rka epten e vnimatelna, ama pak poveke me boli otkolku koga odev porano kaj maticniot Smile
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18339
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by bibe85 on 09.02.09 23:05

Сонјуш и јас ти советувам да си појдиш на гин. јас бев на преглед чисто онака на проверка и мислам дека нема што да ти биде страв или незгодно подобро е да се спречи одколку лечи... земи некоја другарка и оди не е ништо страшно Smile
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 32
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18156
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by SonjuS* on 09.02.09 23:06

Ќе појдам секако...само сеа да дознам кај кој гинеколог е најдобро...
да се информирам тука...
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18691
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by danielaval on 09.02.09 23:18

И јас го имам тој проблем користев канестен 3 и пак ништо кој ќе оди пак на гинеколог мразам ама што да се прави подобро е да се спречи отколку да се лечи
avatar
danielaval
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 369
Age : 34
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 17739
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by just_girl on 10.02.09 0:05

SonjuS* напиша:Ќе појдам секако...само сеа да дознам кај кој гинеколог е најдобро...
да се информирам тука...

pretpostavuvam dosega si bila na ginekolog, ne si zadovolna od niv, ili ne si bila na gin?
avatar
just_girl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 50
Age : 31
Локација : Skopje
Поени : 17397
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by just_girl on 10.02.09 0:07

inaku jas odam vo dijagnosticki centar, super e doktorkata, pozitivna zbori dava soveti...
moze i so plavi kartoncinja mislam samo za studenti, i taka e mn poevtino
avatar
just_girl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 50
Age : 31
Локација : Skopje
Поени : 17397
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by SonjuS* on 10.02.09 0:20

Ne dosega ne sum bila...
zato ne znam kade... Very Happy
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18691
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by obicna on 10.02.09 3:06

I mene ne me boli. Mislam da boli ako se stegas, barem taka mi vikat "ne se stegaj, ke boli". Smile Malce gel stavat na nego i jas si disam, eden, dva, tri... So toa disenjeto se zaboravam i ete vejke gotovo pregledot. Smile
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20009
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by kavadarcanka on 10.02.09 10:17

Дали некој ги има ставано вагиналетите од австралиско чајно дрво еве јас ги ставам неколку дена па ќе видам дали ќе има помин од белово прање
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18722
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by magi on 10.02.09 10:32

kavadarcanka jas gi imam koristeno i epten se dobri.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by kavadarcanka on 10.02.09 10:34

Пишува дека се и за трихомонас дали минува од нив
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18722
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by magi on 10.02.09 10:43

Ne znam jas za drugo gi koristev ama stom ti gi prepisal ginekolog sigurno se.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by kavadarcanka on 10.02.09 10:49

Не ми ги препиша гинеколог сама ги земав ама слушам дека биле добри и читам во упатството и бремени можат да ги користат а како ги ставаше ти по едно на ден пошто тука пишува насабајле и навечер
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18722
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by magi on 10.02.09 10:57

Po dve ama taa na sabajle cela istecuvase pa moze da ja stavas pred da stanes od krevet odnosno odkoga ke ja stavis polezi si uste malku.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by kavadarcanka on 10.02.09 11:23

По две значи јас купив две пакетчиња таман за 6 дена колку што пишува на упатството
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18722
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by magi on 10.02.09 11:44

Да баш така две пакетчинја.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Anika on 10.02.09 11:47

kavadarcanka напиша:Дали некој ги има ставано вагиналетите од австралиско чајно дрво еве јас ги ставам неколку дена па ќе видам дали ќе има помин од белово прање

Кавадарчанка а како се викаат тие вагиналети?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by kavadarcanka on 10.02.09 11:50

Вагиналети од Австралиско чајно дрво така се викат ги купив 235 ден едно пакување внатре има само 6
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18722
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Anika on 10.02.09 11:52

А за што се наменети? Значи се на природна база?
И јас користев канестен 3, бев на гинеколог, сите тестови ми беа добри, и пап-от и микробиологија а пак имам исцедок. Затоа ме интересира овие вагиналети за што се наменети:?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by kavadarcanka on 10.02.09 11:53

Пишува за габични инфекции, трихомонијаза и бактериски инфекции инаку ги прочитав во списание каде што гинеколог ги препорача едвај ги најдов
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18722
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Anika on 10.02.09 11:54

Ги има ли во Зегин?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by kavadarcanka on 10.02.09 11:56

Исто ми кажа една братучедка имало гел на биоклин мислам дека се викаше Multi gyn gel и тоа било добро против инфекции и за имунитет и било за бремени го користела во бременоста и вика дека добро и било од тоа, баш прашав по аптеките па ми рекоа дека ќе набават
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18722
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by kavadarcanka on 10.02.09 11:57

Кај нас нма аптека Зегин само во Неготино
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18722
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by magi on 10.02.09 11:58

Мислам дека ги нема во Зегин.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18278
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Anika on 10.02.09 11:59

Епа од каде ги најдовте вие? Кажете кај ги има, а не само дека ги нема во Зегин.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот