Родители и деца

Вагинален секрет

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Anika on 04.02.09 23:19

Сашка кај ја купи таа сребрена вода? Зарем може и да се пие?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 15498
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by jotigo on 04.02.09 23:56

sto od seto ova moze da se koristi za iscedok vo bremenost?

jotigo
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 16
Age : 38
Локација : bitola
Поени : 14746
Registration date : 2009-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by magi on 05.02.09 0:09

Acidi borici 3% rastvor isto moze da se koristi za zgolemen iscedok.

magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 33
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 15748
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by obicna on 05.02.09 4:56

Tuka samo toa preporacuvat, mlecna kiselina.

obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 34
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 17479
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by sashka26 on 05.02.09 8:57

Сашка кај ја купи таа сребрена вода? Зарем може и да се пие?

Anika od zegin 650den pola litar.
Jas barem po edna goltka pijam nautro, a vo tekot na denot po 5-6 pati menuvam vloska ubavo natopena.

sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 39
Локација : macedonia
Поени : 16043
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Iva on 08.02.09 23:29

Не знам дали е ова правилната тема кај што треба да го напишам ова ама затоа што гледам овде слични прашања и одговори ќе си прашам тука Значи, имав проблем со зголемена количина на исцедок (млечно бел) и болки во јајниците. Бев на гинеколог, направив ехо и ПАП тест. Зошто сум малку хипохондрична, за да не кревам паника докторката ме уверување дека е се во ред, само воспаление мало на јајниците. Се миев со сода, пиев чај од магданос, ги топлев постојано стапалата и стомакот со електрично перниче, ставав вагиналети и пиев антибиотици. Бев на контрола после 20 дена и ми рече дека е се во ред. Еве сега после 5-6 дена пак ми се појавува исцедокот, 2 дена откако имав односи со дечкото. Меѓу другото ја прашав докторката дали има шанса да има и он некоја инфекција или не знам што, за да пие и он терапија и да не си играме на ти го-дај ми го ама ми рече дека не и личело воопшто на такво нешто. Ми рече после 2-3 месеци да дојдам пак на контрола. Јас стварно не знам што е работата, дали нејќе да кревам паника па не ми кажува нешто ама преплашена сум. Ми закажува 2ра контрола, ми даде еден куп инструкции што да правам и исцедокот еве го пак после се. Некој совет? Neutral

Iva
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 31
Локација : Skopje
Поени : 14690
Registration date : 2009-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Anika on 08.02.09 23:30

sashka26 напиша:Сашка кај ја купи таа сребрена вода? Зарем може и да се пие?

Anika od zegin 650den pola litar.
Jas barem po edna goltka pijam nautro, a vo tekot na denot po 5-6 pati menuvam vloska ubavo natopena.

И има ли подобрување? И како точно се вика, сребрена вода ли?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 15498
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by sashka26 on 08.02.09 23:36

Barem vo mojov slucaj se pokaza dosta efikasno, znacitelno e namalen, mozes popodrobno da procitas i na gogle, prav naziv e kolidno srebro ili t.n srebrena voda.

sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 39
Локација : macedonia
Поени : 16043
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by SonjuS* on 09.02.09 2:30

Of lele dojde vreme i ovde da si pisam..
imam premnogu "bel iscedok"
gi citav postovite...no ne znam sto da napravam...nekogas duri mi tece kako voda..cisto belo e skroz..
sto da probam jas?

SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 30
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 16161
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by ana84 on 09.02.09 9:45

Mе интересира дали таа сребрена вода е исто што и горчливка?За горчливката имам слушано многу добри работи.
Мене искрено ми помагат две работи за да немам исцедок, прата е Обавезно пеглање на долниот веш и од време на време измивање со чај од камилица.

ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 32
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 15942
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by magi on 09.02.09 12:29

SonjuS* напиша:Of lele dojde vreme i ovde da si pisam..
imam premnogu "bel iscedok"
gi citav postovite...no ne znam sto da napravam...nekogas duri mi tece kako voda..cisto belo e skroz..
sto da probam jas?
Sonju a da probas so topla voda vo termofor ili ako nemas vo plasticno sise i da go stavis megu noze mene mi izgleda deka si nastinata.

magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 33
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 15748
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by magi on 09.02.09 12:31

Iva напиша:Не знам дали е ова правилната тема кај што треба да го напишам ова ама затоа што гледам овде слични прашања и одговори ќе си прашам тука Значи, имав проблем со зголемена количина на исцедок (млечно бел) и болки во јајниците. Бев на гинеколог, направив ехо и ПАП тест. Зошто сум малку хипохондрична, за да не кревам паника докторката ме уверување дека е се во ред, само воспаление мало на јајниците. Се миев со сода, пиев чај од магданос, ги топлев постојано стапалата и стомакот со електрично перниче, ставав вагиналети и пиев антибиотици. Бев на контрола после 20 дена и ми рече дека е се во ред. Еве сега после 5-6 дена пак ми се појавува исцедокот, 2 дена откако имав односи со дечкото. Меѓу другото ја прашав докторката дали има шанса да има и он некоја инфекција или не знам што, за да пие и он терапија и да не си играме на ти го-дај ми го ама ми рече дека не и личело воопшто на такво нешто. Ми рече после 2-3 месеци да дојдам пак на контрола. Јас стварно не знам што е работата, дали нејќе да кревам паника па не ми кажува нешто ама преплашена сум. Ми закажува 2ра контрола, ми даде еден куп инструкции што да правам и исцедокот еве го пак после се. Некој совет? Neutral
Iva najverojatno ti e prepovtorena infekcijata koja si ja imala najdobro otidi si porano na lekar i neka vidi dali e istoto podobro porano za da ne dobie koluminacija bakterijata.

magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 33
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 15748
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by obicna on 09.02.09 13:19

Iva jas imav isto kako tebe mnogu bel iscedok, bolka na mesto jajnicite, samo na ednata strana. Iscedokot malce i nezgoden miris imase. Kaj mene bese toa bacterial vaginos, se leci so antibiotici. Se dobiva od nedostatok na dobri bakterii, kako probiotika, mlecna kiselina. Neznam dali e ova isto zs ti ne opisa mirisot a na dve strani te boli. Najubavo otidi povtorno prasaj, ako ne kaj drug gin. Srekno.

obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 34
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 17479
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by mac@ on 09.02.09 15:46

A da ve prsasam dali na nekoja od vas i se ima sluceno iscedokot da e onaka kako rastegliv kako "mrsul" da se izrazam,zatoa sto neznam kako da objasnam.?

mac@
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 160
Age : 27
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 15601
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by SonjuS* on 09.02.09 16:16

magi напиша:
SonjuS* напиша:Of lele dojde vreme i ovde da si pisam..
imam premnogu "bel iscedok"
gi citav postovite...no ne znam sto da napravam...nekogas duri mi tece kako voda..cisto belo e skroz..
sto da probam jas?
Sonju a da probas so topla voda vo termofor ili ako nemas vo plasticno sise i da go stavis megu noze mene mi izgleda deka si nastinata.

Magi ke probam taka...zasto eve veke 1 mesec mi e taka..si vikav ja ke pomine..ama...
i poradi toa i mens mi kasnese...inaku sedam pred pecka i svrtena taka za da mi duva toplo bas na toa mesto...

SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 30
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 16161
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Kinky on 09.02.09 16:24

Sonjus, ne eksperimentiraj, tuku odi si na ginekolog.

mac@ напиша:A da ve prsasam dali na nekoja od vas i se ima sluceno
iscedokot da e onaka kako rastegliv kako "mrsul" da se izrazam,zatoa
sto neznam kako da objasnam.?
Iscedokot e rastegliv za vreme na ovulacija.


Последната промена е направена од Kinky на 09.02.09 16:35. Мислењето е променето 1 пати

Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 41
Локација : во земјата на чудата
Поени : 16704
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Arnaudova Milena on 09.02.09 16:27

mac@ напиша:A da ve prsasam dali na nekoja od vas i se ima sluceno iscedokot da e onaka kako rastegliv kako "mrsul" da se izrazam,zatoa sto neznam kako da objasnam.?

Mac@,i mene mi se ima sluceno istoto poveke pati,i mojot ginikolog mi objasni deka toa e mnogu normalno i se javuva vo plodnite denovi!Pozdrav

Arnaudova Milena
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 113
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 15092
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by SonjuS* on 09.02.09 16:28

Kinky напиша:Sonjus, ne eksperimentiraj, tuku odi si na ginekolog.

Абе од тој страв...не можам да појдам...ептен ми е страв...ќе пробам да го затоплувам местото...
ако не иде така со сила ќе одиме и на гинеколог... Neutral

SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 30
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 16161
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Kinky on 09.02.09 16:34

Od sto ti e strav, Sonjus?
Od pregledot ili od naodot?

Ajde sitisni zabi i ne si igraj, cel mesec si imas problem, ocigledno deka treba lekar da te vidi. Da ti bev poblisku, ke dojdev da ti go drzam stravot:), ama ne sum. Zemi nekoja drugarka so tebe, polesno e koga imas drustvo:).

Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 41
Локација : во земјата на чудата
Поени : 16704
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by SonjuS* on 09.02.09 16:46

Абе за друштво не е проблем..мене страв ми е од прегледот...
ајде можеби ќе појдам

SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 30
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 16161
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Damjana on 09.02.09 18:01

Abe Sonja Smile ... ne cekaj oti nikogas nema da imas zelba da otides so trcanje na pregled. Barem jas ne poznavam zena sto saka da odi na ginekolog. Ama toa e ... mora.
Odi ne se zezaj, nekogas sitnite infekcii znaat da se iskompliciraat ako ne gi tretiras na vreme.

Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 45
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 15809
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by mamicka211 on 09.02.09 18:36

за на гинеколог богами и јас порано немав желба да одам,ама сега тотално се сменав си ставив некои цели кои ми се поважни во животот и мм е ист ние пари за здравје не штедиме и така јас редовно си одам на гинеколог ама одам кај човек што сум презадоволна и ако имаш мака оди не се зафркавај оти не знаеш што е проблемот и какви компликации можат да настанат,замижи и појди здравјето е пред се

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 32
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 16045
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by just_girl on 09.02.09 19:37

SonjuS* напиша:Of lele dojde vreme i ovde da si pisam..
imam premnogu "bel iscedok"
gi citav postovite...no ne znam sto da napravam...nekogas duri mi tece kako voda..cisto belo e skroz..
sto da probam jas?

lele i mene mi e mnogu strav da idam na ginekolog, od pregledot, potocno od spekulumot najveke? :(:(

ve boli li vas? mene mnooogu :(((((

just_girl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 50
Age : 30
Локација : Skopje
Поени : 14867
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Kinky on 09.02.09 20:15

Boli, ama moze mnogu poveke da boli ako infekcijata se iskomplicira.
Pregledot trae pola minuta, i ednostavno mora da se izdrzi, toa e toa.

Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 41
Локација : во земјата на чудата
Поени : 16704
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by ZeleniCka on 09.02.09 21:19

Zaso boli? Mene ne me boli, samo e malku cudno i nezgodno... a ne me boli.

ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 30
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 16095
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вагинален секрет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот