Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Прекривачи

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14546
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Прекривачи   29.03.09 23:49

каде има убави прекривачи за гарнитура за седење, ми треба за две фотељи и тросед
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 728
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: extra
Поени: 11690
Registration date: 2009-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   29.03.09 23:51

Јас си купив черги за гарнетурата пред две недели и супер се.Нежно зелени се и баш ми одговараат во днена,.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12530
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   29.03.09 23:52

a emi sakas ubavi-ubavi ili ubavi -eftini?
od ovie prvite ima vo edno dukance vo paloma bjanka okolu 3000 denari bea (trosed + 2 fotelji)
a drugata varijanta ti e bit pazar pozadi tezgite ima dukani po naracka 1700 den
neznam sto baras?
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 487
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 13093
Registration date: 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   30.03.09 0:11

Еми, побарај во Стружанка. Јас од таму земав крем, за тродед и двосед (мислам тоа за двосед беше околу 700, а за тросед околу 1000ден.). Наши се, многу се едноставни и лесни се за одржување.
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 502
Age: 33
Локација: skopje
Поени: 11892
Registration date: 2008-11-26

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   30.03.09 0:16

Mene tie na Bit Pazar, Son skopje i slicno mi se mnogu grdi, mislam ke si ja zapustam garniturata ako stavam takov nekoj saren maren. Za kaj mene si kupiv mebel stof, znaci mnogu podebel i pokvaliteten materijal i gi odnesov da mi gi skrojat i porabat po merka. E sega go najdov na popust materijalot i me fati okolu 1500, inaku ke bese duplo poskapo.
A vo drugi prodavnici od poskapite mozebi ima i ubavi, ne znam, ne sum pobarala skoro.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 821
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Prekrasno :)
Поени: 12761
Registration date: 2008-07-22

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   30.03.09 0:23

Еми, зависки од каков материјал сакаш, дали сакаш штепувани, чергички или некои други?
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14546
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 8:48

несакам черги, сакам комплет да ја покријам гарнитурата пошто е стара, и да ме фати негде 1500-200 денари по можност хиихихих
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12294
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 8:50

epa emi imas na bit pazar ako sakas celosni i ne se skapi
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14546
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 8:53

се што сум видела е премногу обилно, сакам нешто необично ама незнам и јас што сакам
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 310
Age: 31
Локација: nekade
Расположение: podobro
Поени: 12095
Registration date: 2008-09-10

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 9:46

Emi i ti kako mene sakam ama ne znam sto sakam.
Jas poracav stepuvani , pa zenata mi rece deka ke me kostaat 2000 den a sakase da mi gi naplati 2800.
Ja cekav 3 nedeli dodeka da me vikne da si gi zemam.....i jas ne si gi zedov - kako taa me izlaza mene taka jas se skarav so nea.
Potoa zemav cergicki , cisto da vidam dali ke se pokrie celiot petosed, no cergickite bile samo za sedloto.......i taka veke 2 godini se mislam od kade, kakvi prekrivaci da zemam.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 821
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Prekrasno :)
Поени: 12761
Registration date: 2008-07-22

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 10:14

Emi напиша:
се што сум видела е премногу обилно, сакам нешто необично ама незнам и јас што сакам

Bas pred nekoj den gledav reklama za onie prekrivaci so lastici, na Goni Teks mislam deka bea, moze ke ti zavrsat rabota, zosto celosno ja pokrivaat garniturata.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 13103
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 10:23

Na goniteks tie prekrivaci se 7.800 den stvarno se ubavi ama i skapi, a nie gi viknamve da ni zemat merka i po merka da ni napravat drugi i ni kazaa 12 000 epa ne im davam tolku za rekrivaci ludi.
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12366
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 10:36

mene pa tie na gonitekst so lasticite mi se mnogu zastareni ko za babami
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13610
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 13:13

Cergickite so tekot na vremeto pocnuvaat da se izmaknuvaat a onie so lasticite e sega neznam za goni teks moze se kaviteni ama kaj nas sto ima edni vednas im pukaat lastikot.Stepuvanite se naj dobri jas imam doma ama mngu se svlekuvaat i se treba da gi preposteluvas.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 759
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Ја сакам мојата сончка!
Поени: 13118
Registration date: 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 13:21

Јас имам од чергичките, ги имам цели две години, нон стоп се пери-седни хихих, и се скроз здрави, супер се. Мене ми е нова гарнитурата па не ми требаше да ја покривам цела, ова таман седлото и страниците ми ги покрива, ем да ја заштитам, ем естетски добро изгледа. Е изгледа зависи и од која фирма се купени, пошто имам гледано чергички и од други производители што од старт ми изгледаат по осетливи и недоправени, а се иста цена..
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14210
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 13:38

koja cena se dvizat cergickite
Вратете се на почетокот Go down
marija*
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 235
Age: 34
Локација: skopje*
Расположение: dobro
Поени: 11421
Registration date: 2009-03-02

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 13:39

ima na delcevo garnitura ima od 2000 do 2800 denari
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13610
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   02.04.09 13:47

Onie od Delcevo se od 1500 denari pa nagore zavisno od dolzinata imaat mngu nezni i ubavi boi ma nemam bas kvalitet .Barem sega ovie novite sega e privatna firma ne e kako porano
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14546
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   03.04.09 9:24

marija* напиша:
ima na delcevo garnitura ima od 2000 do 2800 denari

а каде тоа?
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Extreme Pozitive
Extreme Pozitive


Female
Број на мислења: 1823
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: блесаво!
Поени: 12333
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   03.04.09 9:51

Еми,тие се како моите .Јас ги земав во Бисер,фирмата е Тачев-Делчево ,ги платив околу 3000 ден, и сум презадоволна,освен што ја терав баба ми да ми ги преплетува и крати ресите Smile
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 759
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Ја сакам мојата сончка!
Поени: 13118
Registration date: 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   03.04.09 12:32

Ако во меѓувреме се многу поскапени (чергичките) или па ако сум го погодила јас местото од каде да ги купам хихих
Јас моите ги купив пред цели две години, значи може да се сега поскапи... ги земав од една продавница на Бит пазар, пред влезот во женски пазар, одма карши Атлантик комерц доаѓа. Знам пордаваа и ќебиња некои и чергичкиве, фирмата исто беше македонска, ама ич па не ми текнува како се викаше.. Имам за двосед, тросед и фотеља, и тогаш ги плативме помалку од 2.000, ако не се лажам 1.800.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14210
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   03.04.09 12:34

mene mi se svigaat tie cergi i bas sakav takvi da si zemam tuku najubavo da najdam razboj pa sama da si napravam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1409
Age: 43
Локација: tuka sum...
Расположение: haos
Поени: 12454
Registration date: 2008-12-07

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   04.04.09 1:45

lila_mk напиша:
mene pa tie na gonitekst so lasticite mi se mnogu zastareni ko za babami
Bas taka hihi
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
ирена
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 183
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: kako i sekoj den
Поени: 11394
Registration date: 2009-02-28

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   04.04.09 1:48

za cergite samo da vi kazam ima edna fabroka vo volkovo sto gi tkae
jas moite gi zemav od tamu i super se pogodija, a cenata bese na pola od taa sto e vo prodavnici. ima vo site boi.
mislam deka se vikase azur.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12294
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Прекривачи   04.04.09 1:52

mene majka mi mi kupi takvi pred dva ri meseci okolu 2000denari gi zemala mega kom se vika firmata i sium zadovolna
Вратете се на почетокот Go down
 

Прекривачи

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -