Родители и деца

Новости на форумот

Страна 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Новости на форумот

Пишување by The Administrator on 28.03.09 0:31

1. Напреден профил - секој член има свој профил во кој се гледаат информации за контакт, лични информации (кои ги оставил членот да се видливи и кои се гледаат на форум), статистики за него. Тука може да формирате листа на свои пријатели од членовите на форумот, можете да пишувате пораки на т.н ѕид, кај вас и другите членови, да го уредувате својот профил.
Пристапот до овој профил е можен преку - клик на својот профил во секоја порака, клик на копчето „профил„ или преку својот „user name„.

2. Копче за multiquote - се наоѓа над секоја порака. со него можете да цитирате одеднаш неколку пораки од различни членови, а истовремено и од различни страници во одредена тема.

3. Репутација - десно од секој пост ќе видите еден знак „+„ и знак „-„. Со кликање на „+„ давате позитивна репутација - во случај да ви се допаднал постот, да се сложувате со членот и слично. Значи нема да има потреба од пишување по темите „потпис„, „ се сложувам„ и сл постови.
Доколку не се сложувате кликате на „- „ и му се дава негативна репутација на членот. Значи нема потреба од расправии и докажувања по форумот.

Репутација нема во кафани, игрици и честитки.

4. Поени - од сега со вашето членство добивате и поени кои автоматски се пресметуваат, зависно колку време сте член и колку сте активни на форумот.


е толку засега


Последната промена е направена од The Administrator на 28.03.09 1:14. Мислењето е променето 2 пати.

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20276
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by Labuda on 28.03.09 0:33

Mi se sviga novata promena
avatar
Labuda
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 263
Age : 36
Локација : Tamu nekade.....
Расположение : Labudesto:))))))))))
Поени : 18250
Registration date : 2009-02-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by Janaxxxx on 28.03.09 0:35

Sve ubavo ama kako ke si prajme muabet samo so plusovi i minusi li ke si stiskame! (svakam sto sakas da kazes admin) A sto ako nekoj a inat ti stiska minusi! I ograniceno li e toa po kolku na den mozeme!
Ali ne e loso moze ke se izbegnat kavgite!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18768
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by ZeleniCka on 28.03.09 0:35

Mene samo me interesira nesto... Dali samo kaj mene e taka ili kaj site: koga otvoram profil od nekoj clen mozam da menuvam odredeni raboti, raspolozenie, pol, lokacija i slicno. Zosto????
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19270
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by The Administrator on 28.03.09 0:50

јана - репутациите не се замена за пишување по форумот, па да не можете да правите муабет. дали некој за инат ќе стиска или не - не можам да контролирам. важно за една порака еднаш може да се даде репутација. во текот на денот ограничено е колку репутации може да даде еден член

зеленичка - кај тебе е тоа активно затоа што си модератор.

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20276
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by Janaxxxx on 28.03.09 0:52

E imam uste edno prasanje okolu novosti! Dali moze uste edna novost da dobieme barem mene mislam deka mi falí mnogu sto forumov ne se aktualizira sam koga ke ima novi mislenja! Sto mislis Admin dali e toa mozno i dali go smetas predlogov za dobar!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18768
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by The Administrator on 28.03.09 0:59

како не се актуализира кога има нови мислења?
кога ќе дојдеш на форум имаш опција - нови мислења од твојата последна посета.
ако пишуваш порака пред да ја пратиш те известува дали некој веќе пратил па да направиш измена.
ако во текот на престојот на форумот се напишани постови на нови теми, кога ќе отидеш на ново денес тие ти ги исфрла...

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20276
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by Janaxxxx on 28.03.09 1:02

da da toa znam no mislev primer ako go ostavam otvoren forumov a ne pravam na nego nisto i posle nekoe vreme mi stoi istoto istite aktivni temi od koga sum go ostavila pa treba da odam na forum pak pa na vidigi site aktivni temi pa taka! Mislev sam da se aktualizira na 2 -5 min ama ne e tolku strasno!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18768
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by The Administrator on 28.03.09 1:12

во секој случај мораш да направиш рефреш или да одиш повторно на ново денес...поинаку не може

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20276
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by Mimi22 on 28.03.09 1:18

Ново денес се мисли на Latest topics или на несто друго?
Јас пошто не сум сретнала никаде ново денес затоа прашувам
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18570
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by bella* on 28.03.09 2:35

Мене ептен ми се допаѓа промената, а за multi-quote -админ има :kis heart: :bravo:
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 19113
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by lela on 28.03.09 6:59

Super i mene mi se sviga novava promena.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21517
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by milena p on 28.03.09 8:51

Mi se dopadja promenata i novite dodatoci na forumov.
avatar
milena p
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 611
Age : 36
Локација : sekade po malku
Расположение : very good
Поени : 18804
Registration date : 2008-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by KATIC on 28.03.09 9:57

bas mi se dopagaat novostite vo forumov. dobro e da ima izmeni toa pozitivno deluva na site nas, dobivame zeba za pisuvanje ubavi postovi a ne karanje, kontranje, "potpis", se "slozuvam" . so reputacijata vednas dobivame slika za nekoj post dali e dobar ili los.znaci promenata ja ocenuvam kako pozitivna
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 18919
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by The Administrator on 28.03.09 10:16

Mimi22 напиша:Ново денес се мисли на Latest topics или на несто друго?
Јас пошто не сум сретнала никаде ново денес затоа прашувам

„Ново денес„ - мислев на „Види ги сите актуелни мислења„ кое е на првата страна од форумот горе под датумот.

Ме радува што ви се допаѓаат промените.. Smile
И се надевам дека нема да биде злоупотребена опцијата за репутации. Сепак сме сите овде возрасни личности и нема потреба од валкани игри.
Во кафани, игри,албуми, честитки, во прашања и предлози, известувања, не функционира опцијата за репутации. Иако има знак за давање репутации, сепак не се регистрира. Само да знаете да не кликате за џабеhahahaha

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20276
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by obicna on 28.03.09 14:22

Dodeka da vidam jas deka imalo objasnuvanje za podnovuvanjeto na forum sum se iznapisala i stisnav po - znakot da vidam sto e. Ne se sekavam kaj bese u koja tema. No stvarno vaka e super. Bravos Admin!
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20654
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by dzi-dzi on 28.03.09 16:23

sto ova e super ali jas od toa sto bev ljubopitna napraviv glupost da vidam sto znacat + i - stisnav na nekoj post na minus ali koj i da e toj clen ne e deka ne se slozuvam so nego nego e greska moja na ljubopitnosta :(
super se novostite i mi se svigaat
avatar
dzi-dzi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 35
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 18215
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by The Administrator on 28.03.09 17:19

е па затоа ако не знаете нешто прво информирајте се.
кој и да е сте му дале негативна репутација.

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20276
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by delfin76 on 28.03.09 23:42

super se promenive ama ne svativ sto znaci multi quote???
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19060
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by vecki on 28.03.09 23:54

mene me interesira kako odi boduvanjeto posto kaj site e razlicno ima clenovi primer edno mislenje a 60 poeni kaj nekogo poenite se poveke od mislenjata i obratno se nadevam deka ke dobijam odgovor
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20740
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by The Administrator on 29.03.09 0:50

како прво - не ја спамувајте темата со чат муабети. кога некој ќе постави прашање почекајте да добие одговор, а чатувајте во местото предвидено за тоа - на насловна од форумот
delfin76 напиша:super se promenive ama ne svativ sto znaci multi quote???
копчето за multi quote работи...
со кликање избирате пораки кои сакате да ги цитирате, а не мора да се на иста страна. при тоа копчето кога ќе го кликнете тоа станува црвено....
потоа одите долу лево под боксот за пишување и кликате на копчето ОДГОВОРИ - ви се отвора нов прозорец со бокс за пишување во кој ги има цитирано пораките кои сте ги избрале.
кога цитирате повеќе пораки изберете го она кое ви е битно. не мора целите постови да се цитираат.

vecki напиша:mene me interesira kako odi boduvanjeto posto kaj site e razlicno ima clenovi primer edno mislenje a 60 poeni kaj nekogo poenite se poveke od mislenjata i obratno se nadevam deka ke dobijam odgovor

бодувањето се врши зависно колку време сте член (во денови)
во кои форуми имате пишувано пораки
во кои форуми имате отворено теми

не се бодуваат форумите кафани, игри, албум, известувања од уредувачки тим. прашања и предлози, честитки и архива
avatar
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20276
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by babysara on 29.03.09 11:53

kako odi ova so reputacija na clenovite?
avatar
babysara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 555
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18218
Registration date : 2009-03-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by mina32 on 29.03.09 14:32

admin a zasto kaj mene od stranata nema" +" i "-",kako kaj site drugi???sto treba da napravam da mi se pojavat znakcinjata???
avatar
mina32
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 488
Age : 36
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 18122
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by naivnna on 29.03.09 14:33

mina32 imas znakcinja verojatno ne gi gledas deka nemoze sama za seba da si glasas.eve ti eden plus od mene Smile
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18359
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by mina32 on 29.03.09 14:37

naivna nemav od stranata ni ona zelenata linija zatoa nitu pak na nieden post sto go imav pisano ama sega mi se pojavi zelena linija a inaku thanks baby za pluvceto
a kako jas da stavam plus ili minus/???
avatar
mina32
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 488
Age : 36
Локација : Home
Расположение : happy :-):-):-)
Поени : 18122
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Новости на форумот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот