Родители и деца

Пофалете ги вашите дечиња

Страна 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by daniela on 23.07.08 22:04

Гооолемо браво за Милена. :bravo:
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 19489
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 23.07.08 22:07

фала комшике, ај уште малку ќе се бркаат ели и милена по улица хехехех
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by sonjamfk on 18.08.08 15:53

:bravo:bravo za site decinja. marko proode na edna godina a prviot zbor mu bese mama , pa dede. na 18 meseci pocna da zbori i toa naednas se ispusti i toa rece tata frl peena tamu. se iznenadivme a voednom i se iznasmeavme . sekogas koga ke napravi nesto dobro mu vikam bravo marko a toj se raduva.inaku pelenite popoleka gi isfrlivme . sega samo za spienje gi koristime ili koga odime na gosti, bidejki uste ne kazuva koga mu se mocka , a za kakanje kazuva i toa bara doma na noksirot. vika mako kaka domce sakam. i srcence drzi do doma.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18938
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamalina on 04.09.08 9:51

Deneska moeto pogolemo since mi nacrta eden prekrasen cvet.Vcera mu kupivme novi boicki,a toj mnogu saka da crta samo koli i motori,koga mi go podade crtezot i mi rece mamo ova e za tebe ne znaete kolku bev srekna i iznenadena,nacrtal mnogu ubav cvet vo vazna i go oboil kako samo mu teknalo,srce na mama.Vednas si go obesiv na frizider so magnetce da si go gledam.
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 37
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 18216
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Misticia on 10.09.08 17:20

мони има 10 месеци и најинтересна е што има големи коси и е бушава не не остава да ја исчешламе

инаку пред да го фрли предметот од в раце имаме најава вика бам
а откако ќе ја тупне главата кога лази во некој кревет извештај - бам
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by STAR * on 01.10.08 9:17

Син ми научи да си го каже името и презимето , да каже дека е од Скопје и адресата , нормално на неговото слатко интересно детско јазиче ама ептен ме израдува, случајно ни текна да му го кажеме тоа и како сунѓерче се си запамти. Ја научи и Иде маца око тебе , обично ми ја кажува пред да го искарам кога ќе направи некоја беља за да си го спаси гзето Smile - ама не му помага хахахаха !
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19095
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emilija on 01.10.08 10:08

Петарчо е веќе голем дечко, не цица повеќе. Уште малку време му треба за да заборави и да не се гали ноќе, ама битно завршивме со цицањето.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ane on 01.10.08 11:25

nikola odlicno se navikna vo gradinka. ne place. a koga ke dojde si razgovarame ko da e golem. za sve - kako si pominal, sto naucil itd.

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 19659
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by STAR * on 01.10.08 11:46

Одлично Ане , мора да е големо олеснување за тебе штом Никола веќе си го прифатил одлично одењето во градинка и уште повеќе ми се допаѓа тоа што си разговарате за се како било , мислам дека секој родител треба да одвои време за своето дете и да му се дозволи да си ги сподели импресиите од градинка. Никола е многу мило и паметно момченце , секоја чест за мама која го има најголемиот удел во тоа.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19095
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by biljanag on 01.10.08 11:56

случајно му покажав како да трепка па ме имитира и му е интересно кога иде некој сам си прави играчка па вика псссссст го става прстот на уста демек кути и се крие
инаку постојано веке неколку дена бара албумите да ги вадам и само тате го бара а мене ме вика тета хеехе
се препознава на тетка ми мисли е една комшика и одма се удира по газето дека она така го закача
еееееееее има мн работи ама се разбира душички мали
каде има бебе мама ?ке дојде до мене ке покаже со прстот на стомакот
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 01.10.08 16:06

Ane напиша:nikola odlicno se navikna vo gradinka. ne place. a koga ke dojde si razgovarame ko da e golem. za sve - kako si pominal, sto naucil itd.

Бравос Никола,......мама сигурно се топишflower
Бравос Петар, порасна веќе, Бравос Адријан, итро детенце, Бравос Иван душиче мало


Милена веќе не прави никаков проблем за успивање, буквално ја прашувам Миленче прасе ти се нана, а она одговара да. Ми легнува веднаш на рамо, влагаме во спална и ја легнувам во нејзиното креветче.За две минути е заспана.

Играме најмногу криенка и зе гази од смеење, наместо ЅЕ она вика ДЕ.
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 01.10.08 16:07

Misticia напиша:

инаку пред да го фрли предметот од в раце имаме најава вика бам
а откако ќе ја тупне главата кога лази во некој кревет извештај - бам

hihi hihi hihi

Ова го правиме и ние, бам бам, ќе се чукне по глава, рака, било каде, не плаче само вика АЈЈЈЈ БАМ
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ilince on 01.10.08 16:22

Valentin vcera vika deka mu se bendisal nekoe devojce ama ne mozela da mu bidi zenska oti bila pogolema(imala 6-7 god)i oti ce go iskaral tatko i.E zatoa ke si odat so mm v sala da pucaat (roden fudbaler e na mm se pogodi) pa ne trebale zenski:))))))))))
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18783
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 01.10.08 16:25

опа некојс стасал момичиња да гледа хахахахахаххаххаха
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamicka211 on 03.10.08 12:55

керка ми почна да оди во игротека со дневен престој и многу е радосна,кажува што правеле како си поминала,абе неможам од компјутер да ја избркам,се врака од таму кај 16ч,па седнува си пушта цртан или игра,сега имаше некоја игра промотивно Дино и ја играше па скоро се правеше одлично,завчера ја гледам зела стол и ја гасе ламбата ,ја прашав што прави,ми вели спие глувчето ,го покрила со ќебенцето нејзино и ми вели гледаш.
браво за сите дечиња што напреднале ,одамна ме немаше па да не бројам ,важи за сите.БРАВО;БРАВО;БРАВО

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 03.10.08 22:28

се ме слуша, ептен е послушна, ако нешто фрли на земја веднаш и кажувам да го крене и да го стави на маса, не се противи ме слуша, кога треба да се симнеме доле кај старите и викам - Милена донеси го елечето мама да ти го облече и да одиме кај баба - одма го носи и пресреќна е дека ќе искочи од дома.......
вика Тао за Чао, Ајте за ајде, а кога е гладна ПА ПА ПА ПА
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by sonjamfk on 04.10.08 10:30

bravo a milena . kamo i marko da e taka poslusen. se kazuva ama neke se uste igrackite da gi sobira. inaku se sto ke napravi dobiva golemo bravo od mama i cmok.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18938
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 04.10.08 10:53

соња исто и Милена за се што ќе направи убаво кажуваме браво, а играчките ги собираме заедно пред спиење, сака сама да ги собира, ми вика њеееее ако фатам јас играчка, па пола саат ја чеакм она се да врати во корпата хехехеех
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by mamicka211 on 04.10.08 12:59

а и Георгина е многу послушна,само сега е во некој период и се сака сама да направи,успева додуша во тоа,ама јас сум малку скептична па се врткам околу неа за секој случај.
инаку Еми не сум ти кажала до сега ама Милена многу ми личи на тебе,целата е.кукличка мала.поздрав од нас и еве еден пољубац

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by marina_pp on 04.10.08 13:10

Sara e srcka,od koga se rodi Dusica sekogas e so mene kako ke i kazam taka pravi do sega mnogu mi pomaga,koga imam rabota sedi do neze i kazuva pesnicki samo dadicka da bidi mirna.
Emi i mene mi lici Milence na tebe, lepotica malecka
avatar
marina_pp
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 200
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : ekstra
Поени : 18230
Registration date : 2008-07-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by STAR * on 14.10.08 14:51

Дада Ели го научи Адријан да вика Македонија ептен чисто и сеа е спремен за на стадион да навива Smile
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19095
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 14.10.08 21:29

Бравос Адријан
и браво за Сара вредница мала

Милена сака сама да си ја фрла валканата пелена во кантам значи менуваме пелена, јас ја склопувам како сарма хахаха и после она ја зима, отвараме врата во купатило и она ја фрла и потоа е многу задоволна хехехе
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Misticia on 14.10.08 21:42

симона прави бељи 3 во едно значи плаќаш едно добиваш три

кога ќе се разбуди станува на нозе во креветчето не може да стои па се држи за оградата (може да падне) па ја става завесата во уста и фаќа на прозорецот

инаку сега е во мода кога и давам да јаде да има и таа леб во рачето и таа ми дава мене да јадам и вика фала и кога и даваш нешто и кога ти подава нешто

инаку кантата за ѓубре в кујна е посебно место кај што можеш да појдиш со дубакот и да си ја фрлиш играчката - после плачеш само што сега помалку ја ставам во дубак и тоа
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 14.10.08 21:52

хехех ама ја испофали срцка мала хеехехе се насмеав
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by nikolina008 on 14.10.08 22:02

Da se pofalime i nie.Dime prvite zapcinja gi izvadi na 5 meseci i 20 dena.Zapocna da sedi samostojno na 4,5 - 5 meseci.Sega koga go drzime za racinjata odi i toa mu e omilena polozba koga e buden.
So raceto pokazuva cao i tao na dva nacina ili se udira po glavceto ili go kreva raceto i go vrti (ova e malku diskutabilno dali e cao Smile.)
Inaku pravi i zdravo i da pukne a koga mu pees aplaudira.Srce mamino se uci za sekunda.A znae i da se kara, koga ke fati nesto sto ne treba i jas mu vikam ne, ne fajkaj tamu toj se vrti i na cel glas mi vika aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, i potoa me gleda vo oci i povtorno se obiduva da go napravi istoto.Me testira....
avatar
nikolina008
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 310
Age : 34
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 17995
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот