Родители и деца

Пофалете ги вашите дечиња

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Ane on 24.06.08 11:14

Браво за Дора!
А бе женскиве се опасни, не им треба многу објаснување, за разлика од момците. ко ќе ми текне ние месец дена се откажувавме
:tup:
а ја да го пофалам Никола. Почнува самиот да оди во тоалет (читај на нокшир). ќе го донесе нокширчето, ќе го намести, ќе се соблече и ќе си седне. :bravo:

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 19659
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by STAR * on 24.06.08 11:23

Браво за Никола, умно главче си е тој Ане, него кога мојов дечко ќе почне така, а не да ми вика , бебето кака одкако е веќе искакан Smile
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19095
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 24.06.08 12:14

Bravo za Никола и Дора
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Freya on 27.06.08 19:09

И Ивана синоќа за прв пат не носеше памперс за спиење.Се раскенка некаде сабајле накај 6, ја однесов на шолја се измочка и пак си заспа. Пресреќна сум поради тоа. Конечно крај на памперсот Smile
Браво за сите умни дечиња.
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Lana on 27.06.08 23:40

:bravo: :bravo: vidi gi ti niv mangupcinja ,Bravo za site trojca :kis heart:
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by ZZ on 28.06.08 13:32

i mi smo prošlu noć proveli bez pelene i probudili se suvi!!!
ne mogu vam opisati koliko sam srećna što smo se tako brzo i bez muke rešili pelena!!

bravo i za naše drugare!!
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 47
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 19504
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Goca on 28.06.08 16:40

Ајде и ние да се пофалиме, Јана една недела преку ден не носи памперс,денеска,бевме кај моите се задрживме малку повеќе а јас смотана го заборавив нокширчето незнам колку пати ја носев на шолја, ја издржувава така но несакаше да се помочка ne znam си го сакаше пинокио(нокширчето) па сонценцето мое издржа се дури не си дојдовме дома.Ноќната пелена мислам дека малку потешко ќе ни оди да ја тргнеме затоа што наутро кога и ја вадам тежи 1 кило,а за какање немаме проблем одамна таа работа ја прави еднинствено во нокширчето.
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 38
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 19714
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Freya on 28.06.08 17:01

Bravo za Jana :bravo:
A za preku nok da kazuva mislam deka e uste mala, ke bidne i toa, poleka , poleka
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by aleksandra on 28.06.08 17:09

bravos za site decinja eve da si go pofalam jas simeon eve 1 nedela spie bes pampersi i nema zgreseno vnimavam 1 cas pred legnuvajne da ne mu davam tecnosti i obavezno pred legnuvajne odi vo wc i se mocka nekogas sam stanuva vo 3 casot nekogas ne vo zavisnost kolku tecnosti pie navecer
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 28.06.08 23:03

Браво за Ивана и Јана.

Милена научи кога ќе и кажам да ми ја даде ирачката што ја држи во раце да ми ја даде, кога ќе и речам да дојде доага, кога ја карам и и вика НЕ она замижува со очињата и веќе не оди на истотот место или не го прави она што не и давам....умно мало прасе
Прави да пукне со рачето, кога и кажувам дека колата прави брм брм она вика бмммммммммм, кога ќе види маче вика мааауу....
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 11.07.08 13:48

нови зборови....ајде-ајеее
така...кака
вика да, за јадење њање
за вода абабаба
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 22.07.08 17:43

Милена денес ги направи првите самостални чекори, многу сме среќни јас и мојот сопруг, плачев од среќа, срце мало, на 1о месеци и 22 дена почна да се пушта сама да оди :bravo:
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Goca on 22.07.08 18:13

Вистина Еми?!?прекрасно,, навистина браво за Милена,види ја ти нејзе јуначка....честитки,е сега спреми се за уште поголемо трчкарање по нејзе :napred devojko :napred devojko :napred devojko
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 38
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 19714
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Juni08_Andrea on 22.07.08 18:34

Pajce malo ubavo,pocnalo da odi.Emi cestitki i od mene i da rasti golema.avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19439
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 23.07.08 0:05

Фала женски, баш се изненадивме и ние пријатно се разбира хехе, е сега ќе се бркаме по соба...
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Freya on 23.07.08 0:16

Еми дури сега прочитав дека Миленче ги направила првите чекори :bravo: срце мало убаво. И јас како тебе плачев од среќа кога проодеа Елисавета и Ивана.Тие моменти не се забораваат. Една голема :big hug: до Миленче.
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Lana on 23.07.08 0:20

Aaa Emi ,veke Milena e golema devojka ,cestitki za prvite koraci ,sea spremaj se za trcanje :bravo: :kis heart:
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by BaMbYnA on 23.07.08 0:32

emi zemaj sega da zatvaras vrati i stekeri Smile tek sega ke igrate brkanica /l9 dusicka gusnija od site nas
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 33
Локација : Melbourne
Поени : 18706
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by marija.talevska on 23.07.08 1:26

Denes moeto malo srcence pocna da pusta se poveke zborovi i da si pravi muabet so site.Zlato najmilo
avatar
marija.talevska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 23
Age : 32
Локација : Bitola.Makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 18352
Registration date : 2008-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 23.07.08 11:18

Фала Фреја, Лана и Банбина, сега за сега оди само дома, надвор се плаши, дури ни со една рака не сака, сака со две да ја држам ,а дома трга раце и шпринт сама...
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by SonjuS* on 23.07.08 13:04

EPa Emi mislam deka moze da mi ja pustis ke ja setkam carsija..na po edno kafe..SmileSmileSmileSmile :big hug: :big hug:
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 18706
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 23.07.08 13:06

нема проблем, кога сакаш...фала ти многу
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by kavadarcanka on 23.07.08 13:10

Честитки до малата Милена за првите чекори, малку по малку ќе се пушти и надвор сама, така беше и Анастасија дома одеше надвор и беше страв ама многу брзо и надвор се пушти да оди. Кај нас кога детенце ќе преоди се прават постапалки и се носат кај роднини и пријатели а како е кај вас?
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18737
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Lana on 23.07.08 15:59

marija.talevska напиша:Denes moeto malo srcence pocna da pusta se poveke zborovi i da si pravi muabet so site.Zlato najmilo

Bravo :bravo: :kis heart:
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Emi on 23.07.08 21:41

marija a kolkavo e sinceto.
Bravos za negoooo
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Пофалете ги вашите дечиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот